Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, a katolikus papoknak...

Hívők, a katolikus papoknak valamilyen szinten példát kéne mutatniuk a híveknek, nem?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés nem provokáció akar lenni, semmi kedvem veszekedni vagy veszekedést gerjeszteni mindössze csak megfogalmazódott bennem ez a kérdés amit ki is fejtek és kíváncsian várom a válaszokat.


Én úgy gondolom hogy a katolikus papoknak példát kéne mutatniuk a híveknek. Ezért azt gondolom hogy nem kéne a cölibátus hisz ha lenne családjuk a papoknak akkor jó példát mutathatnának mint férj és családapa. Manapság a papok nagy része vagy meleg vagy pedofil.


Elgondolkodtam hogy miért is van a cölibátus? Mert ez nem a Bibliába van hanem az egyház találta ki hogy az egyházi vagyon ne csökkenjen. Mert ha lenne felesége és válnának akkor a lakásnak és mindennek ami a házba található az 50%-a a nőé lenne. Ha elválnak akkor pedig csökken az egyházi vagyon. Így szerintem egyértelmű hogy az egyház is a pénzre hajt... de vajon miért? Mert emberek hozták létre.


Ha a leírtak bárkit is sértettek akkor elnézést kérek, nem azzal a szándékkal írtam ki hogy bárkit is megbántsak!



2014. febr. 5. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézd attól, hogy valaki férj, és családapa nem biztos, hogy jó példát mutat. Azért azt nem gondolom, hogy a papok nagy része meleg vagy pedofil. Ezt csak a média fújja fel.

Abban igazad van, hogy cölibátus nélkül is lehet valaki példamutató pap. Én szabadon választhatóvá tenném.

2014. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen a példamutatás a nevelés egyik fő alappillére. Ez a politikai pártoknál is így van.
2014. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem feltétlen mutatna jó példát ezért is nem azt írtam hogy jó példát mutatna hanem azt hogy "ha lenne családjuk a papoknak akkor jó példát MUTATHATNÁNAK mint férj és családapa."
2014. febr. 5. 20:57
 4/9 sandor76 ***** válasza:
0%

A Bibliaban nincs szo a colibatusrol,papi notlensegrol.

Pal apostol azt irta,hogy a ferfiak nosuljenek meg az

erkolcstelenseg elkerulese vegett.

Amugy jol latod a dolgot,de ez meg fokozodni fog ahogy a Biblia jovendolte.

Nemsokara pedig,minden hamis vallas osszeomlik,amely nem a Biblia tanitasaval osszhangban el.

Ezert kell meggyozodni arrol kinek-kinek a vallasa az igazat tanitja-e,vagy sem.

2014. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Bocsánat kérdező, de ha nem akarsz vitát generálni, akkor a kérdésed feltétele előtt tájékozódtam volna bizonyos dolgokról. Kezdjük az egyházi vagyonnal és az általad felvetett papházasság-válás-vagyonmegosztás feltételezéssel.Ott kezdődik, hogy ha így is lenne, akkor a feleség nem vinné a vagyon 50%-át, mert a papoknak nincs vagyonuk. Nincs a nevükön semmi, hacsak nem vásárolt a spórolt pénzén. Az viszont nem az egyházé és nem is lesz soha.Sokan hivatkoznak az egyházi vagyon-cölibátus kapcsolatára. Hülyeség, mert a pap akárhová jön-megy, amit kap ingatlant,gépjárművet, az mindig az egyházmegyéé marad, a pap csak használja.

Bizonyított tény, hogy nincs összefüggés a cölibátus és a pedofília között, sőt a papok számát nézve %-osan nem nagy a pedofília aránya.Az átlag emberek között sokkal nagyobb. Persze egy pedofil pap is sok.Csak az egyházellenes világban annak van hírértéke.

Egyébként példát kell mutatnia.Én ismerek elég sok papot és egyikkel sincs probléma, sőt nem egy házasságot mentettek már meg.

2014. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést kérek ha tévedtem volna. Nekem ezt egy katolikus ismerősöm mondta, ezért gondoltam hogy rákérdezek. Nem voltam biztos abban amit leírtam ezért kérdeztem meg.
2014. febr. 6. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, az a jó, ha egy pap példát is mutat az életével, és nem csak beszél.

A papi nőtlenség szó szerint valóban nincs benne a Bibliàban, hanem tisztàn egyhàzjogi tanítàs. Pl.: keleli rìtusban az alsópapság nősül. De a nőtlenségre van utalás a Szentírásban is: Jézus is mondja, hogy kell az olyan élet is, aki önként lemond a családról, tovàbbà Szent Pàl is utal rà, mint megszentelt életre.

A papsàg katolikus tanítàs szerint azért mond le a nőtlenségről, mert ezáltal mutat rá annak értékességére. Régen is lemondani az igazán nagy értékekről szoktak.

2014. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
De hiszen példát mutatnak! Rossz példát...
2014. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mulder614 ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy a biblia senkitől nem várja el a cölibátust.
2014. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!