Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem hisznek Istenben és miért nem vallásosak sokan? Ez valami divat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 12:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
33%

Kedves 17:26!

Feldobom a labdát. Te elhiszed hogy az ősrobbanás (ha volt) csak úgy magától lett? Akkor hogyan keletkeztek azok az anyagok amitől lett az ősrobbanás?

Csodák előfordulnak, és pont? Jó magyarázat:D

Sztem nézd meg mindennek hogy mi az eredménye. Én ismerek rákból meggyógyult embert, tűt, piát letevőket, olyanokat, akiknek "csak" helyreállt a katasztrofális családi életük..és írhatnék még. Ők azt mondták hogy elhitték azt, amit a Bibliában olvastak és most hisznek Istenben.

17 vagyok, én is elhiszem. A hit nem szabályok betartása.

2009. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
44%
kedves 17.06 és 17.26 valójában éppen az az általatok említett tudomány tárja fel azt, hogy darwini elmélet csak elmélet. az 1800-as évek ota felfedezett technikai vívmányok által olyan mélyen belenézhetnek a tudósok egy élőlénybe, hogy akár a sejtmagjait is láthatják. ezek a felfedezések, illetve ezek bonyolúltsága egyre többször veti fel ezekben a racionális gondolkodású emberekben azt a kérdést, hogy hogy lehetséges, hogy ilyen dolgok véletlenűl jöttek létre. a tudománnyal foglalkozó, egyébként nem hívő személyek egyre gyakrabban hangoztatják egy intelligens tervező feltételezését. pont a világban megtalálható dolgok, állatok növények, égitestek, amik egyre jobban alátámasztják azt, hogy lehetetlen, hogy mindez véletlenűl jöjjön létre. nemrég vettem pl dolgot, amit nem írok le, nehogy kitöröljék a válaszomat. tudjátok, erre minden rátapad, az autó műszerfalára kell rakni. így árúlják: a 21.század új technológiájának megtestesítője, a nanotechnológia vívmánya, az űrtechnika képviselője az ön autójában. közben meg a gekkó lábának mintájára készítették.
2009. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Rossz körökben jársz, ha ezt tapasztaltad. Igenis sokan vallásosak, bár, lehet, hogy nem divat...de én sokat ismerek aki vallásos--sőt, tudod nem is jó a szó, mert hívő---!!! a kettő nem ugynaz!
2009. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem divat kérdése.

Meg van az oka, hogy valaki miért nem hisz Istenben. Fogadd el. Mindenki törődjön a maga dolgával, ne erőltessen semmit a másikra. Sokan írtak ide, akik eléggé szűk látókörűek.

"Csak az a jó amit én mondok"- szindróma. Egyik a sátánt hajtogatja másik Istent... És mindegyik meg akarja magyarázni, hogy az ő elmélete a jó, a tiszta, az igaz és te, meg te biztos tévedsz.

Szóval szerintem ez undorító.

2009. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
28%

11 éves vagyok és HISZEK ISTENBEN


Aki nem hiszik ell az olvassa ezt:


A macskám megfialt. Elég sok nálunk a vadállat, ezért imádkoztam, hogy vigye a macska a garázsba a kosárkába a cicusokat.

MÁSNAP PONT OTT VOLTAK AZ ANNYUKKAL


A kedvenc macskám elment, és már hetek teltek azóta. Nagyon hiányzott, ezért imádkozdtam, hogy jöjjön haza.


NA MÁSNAP KI NYÁVOG FEL?

2010. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

"Ez a sátán műve, hogy sokan nem hisznek. És asszem, hogy divat is. Lenézik azt, aki templomba jár, vagy hisz.

"


Nem a Sátán, hanem neveltetés kérdése. Én nem hiszek a Sátánban, mert a gonoszban sem. Számomra ilyen nem létezik. Nem divat, csak ma már például nem jár minden család templomba, és az iskolában sem kötelező tárgy a hittan. (Már ahol, nálunk az volt.) És nem feltétlenül nézik le a nem vallásosak a vallásosokat. Én sem vagyok vallásos, és mégis elfogadom, hogy neked fontos a hit. Én viszont nem hiszek, és a magam döntése által, nem divat vagy egyéb hatására.

2010. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
8%

Minek szóljak ahhoz aki úgysem segít?


Apám 3 éve meghalt...anyám cukorbeteg és sokszor nagyon rosszul van.....akk miben hidjek?


14/f

2010. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%
Nem érdekel a keresztény istened, sem a Bibliád. Nehogy már bemagyarázd nekem, hogy isten egy hisztériás zsidó. Ugyan már. Rögtön az elején megcáfolom neked: 1. ha isten mindent lát, hogy nem látta bemenni a kígyót a kertbe? 2. istennek mi a f/sz baja van azzal, hogy Éva eszik a tudás gyümölcséből? Mi baja van neki azzal, hogy az ember vele egy szintre kerül? Ez a célja nem? Különben is miért hímnemű? A természet nőnemű, ezt tudjuk. Azonkívül gondolkodj már el, te se lennél keresztény, ha iszlám helyre születsz. Veri mindenki a mellét, pedig mindenkibe csak a szülei sulykolták bele.
2010. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

23:29


Na akkor ezt vedd fontolóra: Van 2 ember, és ezt mondja az egyik:

-Sosem tudhatod, hogy létezik, ezért nem hiszek benne.

A másik:

-Sosem tudhatod, hogy létezik, ezért hiszek benne.


Na ezután mit szólsz?!

2010. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
13 éves vagyok és vallásos,ezért én sem értem(meg kell jegyeznem,hogy sajnos nem mindíg viselkedem úgy)
2010. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!