Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok miert nem predikalnak...

And91 kérdése:

A papok miert nem predikalnak a jelenesek konyvebol?

Figyelt kérdés
inkabb az evangeliumokbol meg mas bibliai konyvekbol olvasnak fel mintsen ebbol is predikaljanak hiszen ez a jovore vonatkozik

2014. febr. 9. 18:47
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok.


Az elején le kell szögeznem hogy ateista vagyok.


Kérdésre :


Nem hiszem hogy még nem volt olyan mise ahol ne lett volna róla szó . Fentebb említett okból nem igen tudom.



Maga a kérdező szerintem Jehova Tanúja, szóval amelyik válasz nem tetszik neki le fogja szólni.


Jehova Tanúi mindig azt mondják hogy az utolsó napokban élünk. Már vagy 100 éve.


Elvileg az eredeti Bibliát használják csak a saját kiadásukban. Ezt azt kihagynak ami ép nem fekszik pl :

Márk 9:44 és 46-ik versek.


Mindig a hamis prófétákról beszélnek meg hamis vallásokról mikor a sajátjuk egy adventista csalódott tömegből jött létre. 100 éve.


Nem élnek fényűzésben nem tartoznak ehhez a világhoz mikor a legnagyobb bálványuk - Kent Hovind - mert igenis bálványozzák adó csalásért ül börtönben. Persze szerintük ez összeesküvés Hovind ellen mert csak ő mondhat "Igazat".

Hovind kifogása a bíróságon : Nem tartozik ehhez a világhoz miért adózna ?.....


Nézzük a másikat. Katolikus :


2000-éve fent álló egyház. Szóval Jézus "első" eljövetele óta. Segítenek a szegényeken,betegeke. Iskolákat, kórházakat hozz létre. Undorító amit csinálnak nem ? Segíteni másokon ? Nagyon rossz dolog felfoghatatlan...


Nem azt tanítják hogy csakis az ő vallásuk által lehet üdvözölni hanem minden igaz hithű keresztény részesülhet ezen kegyben. Bárhogy nevezik a vallásukat.


Persze nem lehet elfelejteni hogy a keresztes háborúk amit Isten nevében tettek undorítóak voltak. Ártatlanok milliót ölték meg.


Összegezve :


Én úgy látom hogy a Katolikus vallás többet tesz az emberekért mint a Jehova Tanúi. Jehova Tanúi állandóan világvégét hirdet meg hogy csak általuk lehetsz földi reménységű.


Még valami amikor más egyházakat aláztok nézzétek meg a tiéteket. 100 éve jöttetek létre egy olyan ember által aki hazudott a Bíróságon hogy eredeti nyelvekből fordította a Bibliát. Csak is azért hogy több híve legyen .

Szóval ha hamis próféták megjelennek azok Ti vagytok szerintem, nem pedig a Katolikus egyház. Csakis azért szóltam hozzá mert szerintem undorító hogy mennyire nagyra vagytok a vallásotokkal.

Minden más vallást lenéztek, senkivel nem törődtök csak is a "Testvéreitekkel" akinek felnyílik a szeme és ott hagy titeket kiutáljátok. Ez lenne az a nagy Szeretetetek ? Ugyan. Nincs saját gondolatotok mindent az Őrtorony ír elő nektek. Most pedig lehet idézgetni meg leszólni hajrá !


Üdv

2014. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 sandor76 ***** válasza:

Nem szolunk le ,mert valamikor en is ilyen modon kezdtem ,de mara valtoztam.

Nem azert mert agymosas tortent.

Ahhoz ,hogy valakinek hite legyen,pontos informaciokra van szuksege.

Amikor en elkezdtem tanulmanyozni,nagyon kotekedo voltam,amit mara mar szegyellek.

De voltam annyira pofatlan,es kitarto,hogy nem egykonnyen adtam a derekam.

A baj ott volt ,hogy a tenyek ellen nem lehet hadakozni.

Azt vagy elfogadja az ember vagy nem.

Tehat a tenyeket fogadja el ismeret altal!

Emlites volt ,hogy szaz eve vannak Tanuk,igaz is meg nem is.

A 21-szazadi Tanuk Az elso szzadi apostolok mintajat kovetik,ahogy ok meghagytak.

Az pedig ,hogy miert csak kb;100-eve van ilyen nagy hangja,azt Daniel konyveben talaljuk meg,ami egy profeciat teljesit be.

De meg rengeteg helyen van rola szo a Bibliaban.

Mielott valaki Tanu lessz ezeket tisztan kell latni,kulonben tenyleg csak agymosas lenne az egesz.

A segelyszervezetek hasznos segelyezesnek bizonyulnak,ezt mi is elismerjuk,de azt is tudja mindenki,hogy csak ideig oraig tartanak.

Valodi segitseget ,csak Isten megismerese adhat.

Mivel ezt rengetegen felismertek,ezert folyik ilyen nagy metekben ennek a hirdetese,amivel szinten profecia teljesedik.

A Biblia feltarja ki all a nagy vallasi mozgalmak mogott ,es mi a celja az emberek befolyasolasaval.

De mig ezt nem vizsgalja meg valaki,megmarad abban amit hallott valakitol,mert neki is csak ugy mondtak.

2014. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
8-sal szeeretnek beszelni arrol amiért Ferenc pápa bocsánatot kert a világtol a pedofil es homoszexualitasert amit a nép 1800 ev alatt elviselt.A bünbeesett egyhazvezetőket egyszerüen áthelyezték midha semmise történt volna.Ferec pápa egy bátor es igazságos munkát végzett,amiért köszönő levelet irtam.
2016. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

31-nek.Te ateista vagy hogy tudsz anyi dolgot a vallásokrol meg a bibliarol sőt allitolag azt a vallást szidod amelyiket nem ismersz es amelyiket tamogatsz aból nem felesz a kedesre.

Ha nemtudnad ez az oldal ugy müködik,hogy kedezünk és felelünk.De te ugy szapulod azokat akiket nem ismersz,hogy a kerdest elfelejtetted

Hat ilyen is van,mikor az ember bezsing es ki áll egy olyan ügy mellett hamisan ami nem érdekli hisz ateista.Es akkor miert mossa az egyik oldalt a másikat meg vedi azert mert nem ateista.Aki avallását tagadja az eleve mar nem erre az oldalra való de meg a kerdes nyitva van az amit mondtál nem felelet.En ennek az odalnak nem a gyakorikerdeseket adnam hanem a gyakorirágalom,de azert remellem,hogy a szerkesztők figyelmesebbek lesznek.A kérdésre a felelet az,hogy a vedenceid a jelenések konyvet mellőzik mert meg magyarázatot nem adtak rá.

2016. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 KZitus ***** válasza:

4-esnek

Nem írtam, hogy katolikus volt a pap, ezt te tetted hozzá, mint sok mindenhez, amit általában írunk.

Most már leírom mit válaszolt. Azt mondta a Jelenések könyve jelképekben van írva, és nehezen érthető.


Na most már gondolhatsz hozzá ismét egy vallást, milyen pap lehetett. De mi, tanúk nem szoktunk ilyen magyarázatot fűzni a Jelenések könyvéhez. Persze bennünk nincsen előítélet. Mi tégedet is szeretünk, hiszen érted éppen úgy meghalt Krisztus, mint értem, értünk:-)


Keresztényi szeretettel üdvözöllek:-)

2016. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

8-nak .Ajanlom a bibliát többször olvasd el mert ahogy láttam nem azt mondtad amit ir.Pld.a jelenések 17-én.

Itt te megforditottad a dolgokat,mert támadsz ismert nélkül,probald meg ne támadni es ismerettel tanítani,mert az oldal azert van,hogy elmodjuk a hitünket egymásnak.Te lehet azért nem használod az ismeretet tanításra mert nincs amit.

Akkor hagyd másra kinek van ismerete es akik juhszerün viselkednek,kizárják az életükből a hazugságot.

A pedofiliat amit meg emlitettél a 8 bejegyzésben arra az oldal konkret bizonyítékot kér,mert ha nincs hivatalos bizonyitekod egyszer hazug vagy,masodszor büntetendö.Utána nézek a vádnakes utánad is.

De én amit mondok nemhazugság es bizonyítható,Ferenc pápa miért kellet bocsánatot kérjen a világtol az inkvizicioért,pedofiliáért ea a homoszexualitásért.

Én erkölcsi erénynek tartom es legalább Ennyit lehetne töle tanulni.

Nekem semmi bajom egy vallással se mert nem én itélek hanem Isten.Mindenki ugy cselekszik ahogy akar nincsen beleszólásaom,de ha én inteligensen hirdetem a jo hirt nem várok hamis vádakat.

2016. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

#25-nagyon okos vagy de nem győztél meg.Tudod Jézus azt mondta "azt gondolják,hogy a sok beszedeikert lesznek meghalgatva".

Irj egy meggyőző mondatot lehet akkor összejön.Mert hessel akarsz madarat fogni!!

2016. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
25-ös A feleletre nem válaszoltál de az egész oldalt össze hazudoztad.Tudod ki vot az első hazug?Sátán!!
2016. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

28-nak:Azt mondod,hogy ha Jt.terjesztik az Őrtornyot neked is jogodban áll terjeszteni az ellenkezőjét.

Persze,hogy jógod van a világ törvénye szerint de remélem tudod ,hogy Pál azt mondta"a világ a gonoszság hatalmába van".

Igy amit irsz az Isten törvénye szerint kell legyen nem pedig kedvem ugy hozza,hogy csak elent mondjak a másiknak.

Nyilvánvalóan ez a mentalitás egy teror felfogás a szentirással szembe mert nem az a lenyeg,hogy a másoknak ellent mondani,hanem a biblia szemszögéből nézve ellentmondunk vagy egyetértünk az őrtoronyal.

Na ez az Isten szolgája es nem amaz.

2016. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Foklytatás az előtemlévő a 28-nak.

Jézus ezt mondta:Máté 13:25-30 Amig az emberi aludtak,jött az ellenség,gyomor vetett a búza közé. Amikor a vetés kisarhadt es termést hozott,akkor a gyom is megjelent~~

Ez azt jelenti,hogy mikor az apostolok elhaltak jöttek a tévtanitasok(gyom).

Így:tisztítótűz,lélekvándorlás,keresztvetés,háromságtan és még hosszú a lista es ezt a biblia nem irja.

De te ezt világi bizonyítékokkal akarod alátámosztani.

De az apostol azt mondta" e világ Istene megvakitotta a hitetlenek elméjét,hogy fel ne ismerjék a Krisztus tanítását ami az Isten képe"

Te a Satantol szerzed a bizonyítékokat a hamistanitás alátámasztására a gyomot amit az ellenség vetett.

De az ŐRTORONY ami az Isten szava szerint van megfogalmazva ellent mondasz.Értelemszerűen Isten ellen fordítod a Sátán fegyvereit.

De egy Isten szogája nem azt nézi,hogy ellent mondjon az Őrtoronynak mikor biblia szerint van megfogalmazva ,de legalább halgat.

Inkább nagy erőfeszítéssel bizonygatod a hamis tantételedet.Én a helyedbe félnék Istentől,hogy a Sátán fegyverét szembe forditsam vele.

2016. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!