Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti kiállnátok, Hegedüs Lóránt...

Ti kiállnátok, Hegedüs Lóránt ref. Lelkip mellett?

Figyelt kérdés
Van a facén,egy oldal"Akik kiállnak Ifj Hegedüs Lóránt református lelkész mellet.A horty-szobor avatásán került bajba,palástvesztést kérnek,én ugy érzem ki kell, állni melette.Ti hogy gondoljátok?
2014. febr. 12. 22:40
1 2
 1/17 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Egy olyan egyházi tisztségviselőt kellene védeni, aki szembefordul a saját egyházával?


Akinek kötelessége lenne az egymás iránti toleranciát, a felebaráti szeretetet, a megbékélést hirdetni, ehelyett rasszista, szélsőjobbos megnyilvánulásai vannak?


Nem véletlen, hogy a református egyház palástvesztést kér.

2014. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Miért kellene kiállni egy náci mellett?

Én börtönbe zárnám az ilyet!

2014. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Annak az embernek semmi köze a szeretethez, a kereszténységhez.

Az egy bajkeverő, takarodjon az ilyen a közéletből!

2014. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
70%

Én nem állnék ki mellette, mert kirekesztő, szélsőséges, gyűlölködő.

A kereszténység a szeretetről szól, nem pedig arról, hogy az emberekben a gyűlölet lángját ébresszük fel.

Ez a szerencsétlen, hataloméhes suttyó nagyon el van tévedve, az ilyenekre semmi szükség egy templomban, de még az országban sem!

2014. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
73%

Soha!

Hogy képzeli, hogy politikát visz a templomba?

Éppen fordítva kellene, a szeretet tanát kellene a politikába bevinni!

Őt csak a hatalom motiválja és a saját alantas indulatai!

Sok kárt okozott már az az ember az országban, minél hamarabb el kell távolítani!

Még hogy kiállni mellette!

2014. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Köze sincs Istenhez, vagy az Egyházhoz. Persze, ha kenyérre gyűjtenének, akkor adnék neki.
2014. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Szeressük egymást ***** válasza:
52%

Az ilyenek miatt káromolják Isten nevét.


Fiam, ha a bűnösök el akarnak csábítani

téged: ne fogadd beszédöket.

Ha azt mondják: jere mi velünk,

leselkedjünk vér után, rejtezzünk el az

ártatlan ellen ok nélkül;

Nyeljük el azokat, mint a sír elevenen, és

egészen, mint akik mélységbe szállottak;

Minden drága marhát nyerünk, megtöltjük a

mi házainkat zsákmánnyal

Fiam, ne járj egy úton ezekkel, tartóztasd

meg lábaidat ösvényüktől;

Mert lábaik a gonoszra futnak, és sietnek a

vérnek ontására.

2014. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én nem állnék ki mellette. Jártam református közösségbe, de még időben otthagytam őket. Érdekes, hogy a reformátusok körül forognak a dolgok: lásd, amikor kiakadt az egyház a saját karácsonyi kisfilmjén, most meg ez a szobor dolog. "Érdekes."
2014. febr. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem azért nem állok ki mellette, mert nem támogatom a Horthy-szobrot, mivel a Kormányzót a XX. századi magyar politika egyik legnagyobb alakjának tartom és méltatlan, hogy nem lehet róla szobrot állítani.

Hegedűs Loránttal a személyiségével vannak problémáim. Egyszer hallgattam élőben itt a városunkban, mikor egy Trianon-megemlékezésre őt hívták meg. Ahelyett, hogy egy ünnepi beszédet tartott volna, elkezdte szidni Izrael jelenlegi külpolitikáját, aztán meg a Katolikus Egyházat, hogy tele van zsidókkal és mennyire magyarellenesek most is, meg mindig is azok voltak. Lehet ez a magánvéleménye, csak egy Trianon-megemlékezés nekem gyásznap és ezek a témák nem voltak odavalók. Tehát innentől kezdve nekem nem szimpatikus ez az ember.

2014. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 megfelelő ***** válasza:
60%
Nem állnék ki. Semmi köze Jézushoz.
2014. febr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!