Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szoltok, hogy jövőre 24,6...

Mit szoltok, hogy jövőre 24,6 milliárd ft támogatást kapnak az egyházak?

Figyelt kérdés
fizetésre, járulékokra, oktatásra, működésre, stb, miközben Jézus ezt mondta: "ingyen kaptátok, ingyen adjátok" (máté 10:8)
2009. dec. 9. 04:53
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
nekem az egyik kedvenc részem a malakiás 2 egésze. azt nem értem, hogy ha mindenki ingyen dolgozik, minek 25 milliárd, hisz az intézmények már megvannak, a berendezés is, azokra már nem kell költeni. vajon akkor mire kell? hány ilyen intézmény van? miért baj az, ha kérdezek? ha pl 25 ilyen intézmény van, azoknak a fenntartása havi 85 millió ft?
2009. dec. 9. 09:23
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

A mi papunk 30000 ft-ot keres havonta.

(ebből pl a ministránsoknak lett mikuláskor csoki)

Étel,szállás(egy szoba)ingyen,viszont a szakácsnő viszi haza a gyermekeinek a maradékot.Van egy szolgálati kocsija.katolikus.

2009. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

tehát se fűtés, se világítás, se amortizáció (műszerek, berendezések tönkre menetele, elavulása), se takarítás, se személyzet, csak ott a 4 fal aztán az az egyházi kórház v. iskola...

hát én nem kérnék az ilyenből


ahelyett, hogy belátnád a tévedésedet, egyre több butaságot írsz

2009. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyházi iskola több mint 250 van Magyarországon.

Egyházi kórház (a régi ORFI, Bethesda) egyházi szociális intézmények (öregek otthona, fogyatékosok otthona) 300 körül. Egyházi szeretetszolgálat, mentők.....

Számolj utána.

2009. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
29%

Ha a papok szinte ingyen dolgoznak, a hívek fizetnek egyházi adót, adakoznak, akkor miért kell még plusz 25 milliárd? Az ebből a támogatásból fizetett szolgáltatások mind ingyenesek a nagyközönség számára?

Nekem ez az egész úgy jön le, hogy noha nem hiszek az egyházban, de mégis kell fizetnem a tizedet, hiszen az én adómból fizetik. Akkor hogy is van ez?

2009. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
és még az a piszok boltos se ad ingyen kaját, ha egyházi intézményben dolgozol...
2009. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
80%

A mi egyházi iskolánknak havi 20M a rezsije.Csak.És azért nem árt,ha épületgépészetileg rendben van,tehát folyamatosan fel kell újítani,korszerűsíteni.

Talán szólj a gázműveknek,villanyműveknek,hogy ezentúl adja ingyen.ja tandíj nincs.

Tudod,lehet,hogy a Jehova tanúinak elég egy terem hetente egyszer-kétszer kibérelve valahol,(Miből is?),viszont 400 kisiskolást oda begyömöszölni naponta nem lenne szerencsés.

2009. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
72%
azért, hogy az a pap 2 hónap alatt ne haljon éhen
2009. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 09.28.

A te adódból csak afejkvótákat kapja az egyház. Ezek azok az összegek, amik mindenki után járnak. Pl. a gyereked iskolába jár. Akár egyházi, akár állami az iskola ugyanazt a szolgáltatást nyújtja, tehát az állam fizet minden ott tanuló gyerek után x forintot havonta az oktatásra. Mivel az oktatás állami feladat az alkotmány szerint. (Az egyház itt még kevesebbet is kap, mint pl. egy önkormányzati iskola, mert kisebb a fejkvótája)

Tehát az egyház "egyéb" nem az állam által garantált tevékenységeire te egy fillért sem fizetsz, azt a hívek fizetik meg.

2009. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
valójában nekem megfelelt az állami tanintézmény is, amenyibe enyire lesarkítod a kommentjeimet, azok tényleg butaságnak hatnak.
2009. dec. 9. 09:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!