Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti kinek a...

Jehova tanúi ti kinek a megvallását tartjátok fontosabbnak? Jehova vagy Jézus megvallását?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

Mivel név nélkül kérdezed, csak sejthető, hogy te provokálod a jehovistákat immár sokadszor - ha mégsem, akkor bocs. Én megértelek téged. De hiábavaló fáradság, ahogy vak embert sem lehet reflektorokkal sokkolni. Meggyőződésem, hogy a jehovisták hamis képet látnak a szellemi szemeikkel, és ezt tényleg látásnak vélik, ez a meggyőződésük alapja. Amíg ezzel a hamis képpel nem tudsz elbánni szellemileg, addig nem csupán vakok lesznek, de süketek is. Pontosan úgy, mint Jézus kortársai:


"És beteljesedék rajtok Ésaiás jövendölése, amely ezt mondja: Hallván halljatok, és ne értsetek; és látván lássatok, és ne ismerjetek: Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket." (Mt 13,14-15)


Az, hogy valakinek a szemeit az Őrtorony társaság, vagy a Vatikán manipulálja, vagy bármi más, ami nem az Evangélium, az ügy szempontjából irreleváns. Bánj el a hamis képpel szellemben, és akkor tényleg lesz eredmény.

2014. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked meg mi bajod van?
2014. febr. 16. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez milyen kérdés?

Jézus, Jehova Isten dicsőségére az aki, és nem a saját magáéra.

(Filippi 2:10, 11) . . ., 11 s minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Istennek, az Atyának dicsőségére.

” A Káldi, 1865 szerint:

A görög szerint: hogy Jézus Krisztus az Úr az Atya megdicsőitésére.”

Figyeld meg, hogy eszerint különbség van Jézus Krisztus és Isten, vagyis az Atya között, akinek Jézus alá van rendelve. Hiszen nem a saját dicsőségére Úr, hanem Isten mivoltjának,


Így ha mi Jézus parancsának engedelmeskedünk, és betartjuk azokat az Jehováért tesszük, mert ezt kívánja most tőlünk,

2014. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bajom, csak szeretnélek megkímélni a csalódástól: a jehovisták soha nem fogják belátni a tévedésüket, ha az orrukat belevered akkor sem.
2014. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sandor76 ***** válasza:
0%

Lehet azert ,mert nem ok tevednek.

Jezus valtotta meg az emberiseget a halalaval,de kiert tette,kinek akart tetszeni vele.

Kuld el atyam,En megvaltom az emberiseget mondta.

Tehat az attyanak,Jehovanak.

Aztan ki tamasztotta fel?Sajat magat?Ez ferde,egy kicsit.

Ha tudjuk ki-kicsoda,erthetobb az egesz.

Amugy ugynarrol beszelunk,csak mas iranybol.

2014. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Engem már egy párszor ezen az oldalom megszidtak, mert rám jött a nevetés egyes feleletek miatt.


Most is a szám a fülemtöl a fülemig húzódik, ahogyan elolvastam azt a mérges "vakos-süketes" reakciót, ami nekünk volt szánva,


Kedves kérdezö, Jehova Tanúi tisztelik és elismerik Jézus Krisztust mint a gyülekezet Fejét, mint megváltót, mint Királyunkat.

Jézus Krisztus által imádjuk Jehova Istenünket, ahogyan Jézus mondta: "Bármit kértek az Atyától az én nevemben megadatik nektek".


A kérésünknek természetesen összhangban kell lenni Isten akaratával. Például ha nem tanulok az iskolába, hiába kérem Istent hogy segítsen, mert a lustaságomat nem fogja támogatni ugye?

2014. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mérges? Tévedsz. Sajnos, süketek és vakok vagytok. Ez azonban engem nem dühít, ez a ti problémátok. Ha a füledtől a füledig ér a szád, annak csak örülni tudok én is. Sokkal optimálisabb, mintha mondjuk a szemöldöködtől érne az álladig.
2014. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindketönek a megvallása elengethetetlen.
2014. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nézd én a boldog Istennek, Jehovának szolgálok. Csoda szép reménységem van. Hiszem hogy Istenem igéretét beteljesíti, hogy nem sokára a Föld paradicsomá fog válni. Hiszem, hogy a Jézus Krisztus igérete szerint /János 5:28,29/ lesz feltámadás itt a földön és ujra találkozok szeretteimmel. Hiszem hogy a Jelenések 21:4 verse szerint Jehova el fogja törülni a fájdalmat a halál, a bánatot.

Hiszem, hogy a Zsoltárok 37:10,11 verse szerint a gonoszt el fogja távolítani. Hiszem hogy az Ézsaiás 35 fejezete szerint a Föld csodálatos paradicsommá fog válni.


Akkor kérlek mond meg utolsó, miért kéne nekem boldogtalan, depresziós hangulatban lennem.


Jézus Krisztus sem volt depressziós boldogtalan szomorú valaki, amikor a földön volt, hiszen még a kisgyermekek is keresték a társaságát.


Akkor miért vádolsz azzal, hogy rosz ha jó kedvem van.

Lehet neked is.

Én nem egy kegyetlen Istent imádok, aki a tüzben kínozza a bünösöket. Hanem a Biblia Istenét, akiröl a Mózes könyve azt írja: "Köszikla, cselekedete tökéletes, minden utja igazság, igaz és egyenes Ö"


A tetvéreim szintén jó kedvü emberek, sokat kacagunk együtt, bár természetesen az élet hoz fájdalmat is, de a szép jövö reménysége gyógyír

2014. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak csatlakozni tudok Katyhez.


A Mi Istenünk a legjobb Isten a világon, mert kitalálta azt hogy mi kép mentheti meg az embereket Ádám hülyesége miatti haláltól, és szenvedéstől-


s ehhez a Fia is készségesen hozzá járult pedig nem érdemeljük meg.

s ha Jehova azt mondta volna:

"Nem adom a fiamat ezekért....?" Meg tehette volna.

Lemondott a fiáról és végig nézte hogy az aljas emberek meggyötörték. Csak hogy nekünk jó legyen.


Így jócskán mind a kettőnek a maga rendje és módja szerint jár az elismerés.

az Atyának a lehetőségért, a megoldásért, és Jézusnak is hogy Ő pedig végig csinálta az Atyja nevének megszenteléséért, és az emberek életéért.

2014. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!