Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valaki wicca és kereszté...

Lehet valaki wicca és keresztény egyszerre?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 20:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Csak akkor ha buddhista is, különben kioltják egymást.
2014. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ha ez most nem tréfának szántad, akkor elmagyarázok hogy hogyan lehetséges.
2014. febr. 16. 20:06
 3/28 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Nem, mert a kettő teljesen ellentmondd egymásnak. A wicca egy (új)pogány vallás, a Szentírás pedig határozottan tilt a pogány szokások/vallások átvételétől. Jeremiás próféta világosan fogalmat: "A pogányok útját el ne tanuljátok," (Jer 10,2).


A görög Christianos kifejezés is, amiből a "keresztény" szó származik, annyit jelent, hogy "Krisztust követő". János apostol mondja: " A ki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, a mint ő járt." (1Ján 2,6). Jézus Krisztus hitének az alapja pedig egyedül a Törvény és a Próféták (Mát 5,17) - ami a héber kánon két nagy csoportját jelenti - vagyis a ma Ószövetségnek nevezett iratgyűjtemény volt.

2014. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Gandhi valami olyasmit mondott: összegyűjtöttem magam köré a kultúrákat,de az enyémhez ragaszkodom a legjobban.
2014. febr. 16. 20:14
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Vagy-vagy.


"Vehet-é valaki tüzet az ő kebelébe, hogy ruhái meg ne égnének?" (Péld 6,27)


"Senki sem szolgálhat két úrnak." (Mt 6,24)


"Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt; ha pedig Baál, kövessétek azt. " (1Kir 18,21)


"És monda az Úr nékem: Mit látsz te Jeremiás? És mondék: Fügéket. A jó fügék igen jók, de a rosszak igen rosszak, sőt rosszaságok miatt ehetetlenek." (Jer 24,3)

2014. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nos ezért várom, hogy a 1-es hozzászóló visszatérjen...



"Vagy-vagy."

Előszöris nem vagy-vagy, hanem és.



"Senki sem szolgálhat két úrnak." (Mt 6,24)

Ha elfogadjuk, hogy Isten Mindenható, és mindent átható, akkor ott kell lennie az Istenanyában és az Istenatyában is, sőt pont hogy ezek kettősége alkotja magát Istent. Egy másik témában volt szó róla, amikor azt firtatták, hogy Isten férfi-e vagy nő? A válasz az volt, hogy saját képére teremtette az embert, és így lett az ember férfi és nő.

Akkor meg?


"Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt; ha pedig Baál, kövessétek azt. " (1Kir 18,21)

Különbözhet-e a világ Istentől. Baal az Isten vagy az ember teremtménye? Persze aki jobban ismeri Baal és Anat történetét az tudja, hogy az emberek alkották meg a Baal-kultuszt, hogy a természetben évenként végbemenő változásokat leírják. DE! Ezeket a változásokat, az év ciklusainak ismétlődéseit nem Isten teremtette?


"És monda az Úr nékem: Mit látsz te Jeremiás? És mondék: Fügéket. A jó fügék igen jók, de a rosszak igen rosszak, sőt rosszaságok miatt ehetetlenek." (Jer 24,3)

Hát vannak fura, de vannak rendes emberek a wiccák között. Ahogy a keresztények esetében is.

2014. febr. 16. 20:33
 7/28 Szeressük egymást ***** válasza:
50%
Ha Krisztust valóságosan megismernéd, akkor nem keresgélnél tovább, mert az igazság eloltaná a szomjadat. :-)
2014. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7-es: Pontosan mire gondolsz?
2014. febr. 16. 20:39
 9/28 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok visszatértem! (TAPS)


Viccnek szántam, amit írtam. Ha azt feltételezzük, hogy a Biblia az az aminek mondja magát, akkor az kizár minden más párhuzamos vallást, úgyhogy akár tetszik akár nem ez bizony nem "és" hanem "vagy-vagy".


Ha kereszténységnek ezt az alapdogmáját nem fogadod el, akkor miért fogadnád el a többit.


Ezzel nem azt akarom írni, hogy a kereszténység az igaz vagy sem, hanem azt, hogy vagy azt hiszed el, vagy valami mást, de a kettő egyszerre üti egymást.


A másik óriási veszély, hogy idegyűlnek a vadkeresztények, és mindenféle bibliai idézettel traktálnak, amitől végképp elmegy a kedved mindentől.

2014. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Szeressük egymást ***** válasza:

7-es vagyok.

Erre gondoltam. Nem lesz vad.:-)

Ján 4:14 Valaki pedig abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, amelyet én adok neki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.

2014. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!