Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki aki ért hozzá segítene?

Valaki aki ért hozzá segítene?

Figyelt kérdés

Előre is köszi aki válaszol :)

Nos a fenének se találom meg hiába keresem ,hogy mégis milyen ünnep lehet ez. Filmekbe láttam eddig legutóbb például a Keresztapa II-ben . Hogy az emberek felvonulnak rengetegen az utcán és egy Krisztus Mária nemtudom milyen szobrot cipelnek körbe rá pedig bankjegyeket tűzdelnek.

A másik ilyen pedig amikor egy hasonló típusú szobrot a vízbe mártanak. Nem nagyon értek hozzá lehet hülyeséget kérdezek de ezt mégis milyen alkalomból teszik?:)


2014. febr. 19. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Szia Kérdező.


Én válaszoltam volna, de nem tudok, ugyan is a bibliában ilyen tanítás, vagy ünnepre való utalás nincs.

Ezt valószínűleg egy mélyen Katolikustól kellene megkérdezni, aki ismeri az Olaszországban zajló emberek hagyományai szerint kialakított "ünnepet"

2014. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

26%-os egy Jehova tanú! Én nem nagyon bíznék meg a válaszaiban, hiszen még Jézus Krisztus istenségét is tagadja! Pedig a Biblia nyilván mondja, hogy az Atya és a Fiú EGYEK (János 10:30)

[link]

2014. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak.


Hogy micsoda gyűlöletet szító ember vagy Te Jézus nevében. vagy.

Nem válaszoltam, mert nem tudok válaszolni, így nincs miben megbíznia.

Vagy Te a bibliából betudod írni, hogy milyen ünnepről kérdez a kérdező?

Mert hogy ilyen ünnepet sem az apostolok sem a biblia nem tanít, és nem is ír.

De ha még is akkor várom a biblia idézetet, ami erről az ünnepről szól.


Neked ezt Jézus tanította, hogy minden szóra ellenséges érzülettel támadjál másokat?

A gyűlölettől nem tudtad rendesen elolvasni az írásomat, mert akkor nem írtál volna ilyet.

2014. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ráadásul egyikőtök sem katolikus :S

De szerencsére még akadnak ezen az oldalon olyanok, akik tudnak válaszolni (mert valamivel több közük van a katolicizmushoz).

A véleményem az, hogy ilyen baromságot nem csinálnak a katolikusok, maximum a filmekben.

Bár tuti, hogy a hagyományok az emberek agyára tudnak menni. (lásd. sokan nyalogatják Mária szobrok lábát -> babonából).

Nos ez a harmadik válasz, amire nem sokra mentél.

De mivel a katolikus tanítások egységesek és hazánkban nincs ilyen eretnek rituálé, valószínűleg máshol sem.

2014. febr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bár nem nagyon jutottam előbbre de köszönöm a válaszokat. Azért lőttem pár képet hátha segít valamit. Mivel több filmbe is megjelent ezért gondolom ,hogy csak lehet valami valóságalapja. Nem csak ebbe a két filmbe láttam de ha jól emlékszem szinte mindig olaszokról szólt.


[link]

[link]

és egy másik film:

[link]

Itt vízbe mártják.

2014. febr. 20. 10:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Na megtaláltam végre. Magyarul semmit nem találtam erről wikipédián se de írjátok be googleba ,hogy Feast of San Rocco ( Szent Rókus ).
2014. febr. 20. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Katolikus vagyok, nálunk nincs ilyen, legalább is itt Magyarországon nincs. Helyi szokások lehetnek az egyébként kötött katolikus liturgiában is, hiszen pl.: az úrnapi körmenet, mikor a négy égtáj felé áldást oszt a pap a virággal feldíszített oltároknál, az magyar szokás, mint ahogy az esketéskor a feszületre történő eskü.

Tehát vagy valami Magyarországon ismeretlen szokás lehet vagy egyszerűen csak egy filmes fogás.

2014. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!