Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint akik...

Jehova tanúi szerint akik Krisztus halála előtt meghaltak nem lehetnek felkentek? Akkor a tanúk szerint Énokh, Illés és Mózes hova kerül? Került?

Figyelt kérdés

Egy tanú válaszából idézek: "A felkenteket,kicsiny nyajnak is hivja a Biblia.

Sokan pedig itt fognak elni a foldon,de ok maradnak fizikai emberek.

tehat ket csoportrol van szo.Jelenesek irja.

Valoban a felkenteknek irodott,de a masodik csoport kiletere[ha jol tudom]1935-re derult feny,ekkor kezdodott ennek a csoportnak a begyujtese,ugy ahogy a felkenteke is.

Ezeket az embereket,mar nem Jehova szelleme altal vannak kivalasztva,hanem mindenki maga donti el,szeretne-e Istent szolgalni,vagy nem."


"Akik Jezus elott haltak meg,mintpl;Noe,Abraham,Izsak,Jakob,es meg sok huseges,ok itt fognak a foldon elni,ugy mint a mostani nagy sokasag tagjai."


2014. febr. 20. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A seolba.
2014. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Igen a seolba, vagyis az emberiség általános sírjába a nemlétezés állapotába.


Ha van kedved összehasonlíthatod a Prédikátor 9:7,12 versével ahol leírja, hogy a halál a nemlétezés állapota.


Ezt bozonyítja Péter apostol szava is, amikor felszólalt miután a Szent Szellemet megkapták a tanítványok pünköskor.


Itt a vers: Cselekedetek 2:34 "Mert nem Dávid ment fel a menyországba..."


Dávid is a hüségesek közé tartozik, mint az általad enlített Noé, Abrahám meg a többi

2014. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

még ezt hozzáfüzöm: Jézus Krisztus mielött feltámasztotta Lázárt, azt mondta tanítványainak, hogy Lázár alszik. Mikor a tanítványok azt mondták, hogy akkor meggyógyul, Jézus akkor mondta hogy Lázár meghalt.

Tehát Jézus a halál állapotát az alvással hasonlította össze. Nem mondta egy szóval sem, hogy Lázár valahol élne a halála után

2014. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd, hogy miért? pl.:Énokh elragadtatott, ő bizonyosan nem a seolban van! Kedves válaszoló, tanú vagy? Mivel ez a tanúk tanítása szerinti értelmezés ezért a tanúk kifejtése érdekelne első sorban! De természetesen mindenki véleménye érdekel és hogy mire alapozza az állítását!


Köszönöm!

2014. febr. 20. 16:30
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Énók nyilván életveszélyben volt, amikor „Isten magához vevé” (1Mózes 5:24). Jehova nem engedte, hogy a tomboló ellenség szenvedést okozzon hűséges prófétájának. Pál apostol szerint ’Énók átvitetett, hogy ne lásson halált’ (Héberek 11:5). Sokan azt mondják, hogy Énók nem is halt meg — Isten felvitte őt az égbe, és azóta is ott él. Jézus azonban világosan kifejtette: „e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.” Jézus ’előfutára’ volt mindazoknak, akik az égbe kerülnek (János 3:13; Héberek 6:19, 20).


De akkor mi történt Énókkal? Az, hogy ’Énók átvitetett, hogy ne lásson halált’, azt jelentheti, hogy Isten révületbe ejtette Énókot egy prófétai látomás által, és ebben az állapotában véget vetett az életének. Ilyen körülmények között Énók nem vívott haláltusát. Azután „nem találták meg sehol”, minden bizonnyal azért, mert Jehova megsemmisítette Énók testét, csakúgy, mint Mózesét (5Mózes 34:5, 6).


Énók 365 évet élt — még csak megközelítőleg sem annyit, amennyit a legtöbb kortársa. Ám azoknak, akik szeretik Jehovát, az a fontos, hogy életük végéig hűségesen szolgálják Istent. Tudjuk, hogy Énók ezt tette, mert „átvitetése előtt . . . megvolt a tanúsága arról, hogy kedvére volt az Istennek”. A Szentírás nem tárja fel, hogy Jehova milyen módon közölte ezt Énókkal, de Énók halála előtt Isten biztosította őt a helyeslése felől. Nincs okunk kételkedni abban, hogy Jehova meg fog emlékezni róla a feltámadáskor.

2014. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Énókh egyszerüen meghalt, nem találták meg a testét. Nem tudjuk milyen nehéz helyzetben lehetett, mert tudod akkoriban már a földön voltak az úgynevezett "nefilimek". Biztosan tudod kik voltak, azok, és nagy volt a földön az eröszakosság. A Biblia a vízözön elötti idöböl csaupán Ábelról, Énokhról és a Noé családjáról beszél, akik engedelmesek voltak Jehovának.


Például így tünt el a Mózes teste is. Isten tudta miért. Talán, hogy ne legyen imádat helye?


De van egy másik érdekes történet. Ismered ugye az Illés próféta történetét, amikor a tüzes szekér az égbe vitte, így látta Elizeus próféta.


Tudtad, hogy Illés akkor nem halt meg? Mert néhány év múlva levelet küldött Juda királyának ezt elolvashatod a 2.Krónika 21 részében

2014. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
...látom közben megfeleltek :-)
2014. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sandor76 ***** válasza:

Szia kedves kerdezo!

Ezt a valaszt en adtam nem is olyan regen,2-3 napja.

Latom nem igazan a kerdesedre kapott valasz erdekel,hanem inkabb az okoskodas.

Azert nem szamit mert van beloluk eleg.

Amint latod a testvereim folytattak a valaszt erre a kerdesedre is.

Ha van egy egyseges tanitas az mindenkor ugyanaz marad.

Ugy tudom elemeztem az elso es a masodik halal jelenteset,nem azert mert okos vagyok,hanem mert igy van a Bibliaban.

Ha megertetted biztosan fogod tudni,hogy hova kerulnek.

Na most mit fogsz megkerdezni egy Tanu levelebol?

2014. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sándor76!


Amikor választ adsz, láthatsz alul ilyen szabályokat:


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!"


Én ennek tettem eleget, nem azon kérdésen belül kezdtem el vitatkozni, hanem felmerült bennem egy újabb kérdés a válasz folytán, így feltettem egy új kérdésben. Egyébként ott is feltettem kérdésben, csupán nem jött rá válasz.

Sehol nem írtam provokálást, ha úgy véled, hogy igen, akkor kérlek idézd.

Úgy tűnik ha valaki kérdést tesz fel nektek akkor azt csak provokációnak veszitek és fel vagytok háborodva, pedig sehol nem írtam sértőt, vagy provokálót csupán egyszerű kérdéseket tettem fel.

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2014. febr. 20. 19:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,bizonyára eddig már rájöttél arra,hogy senki más nem lehet felkent csakis ha az illető Jehova tanúja.

Felejts el mindent amit eddig tanultál mert az mind hamis.

Légy erős mert "aknázott" területen tapogatózól.

2014. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!