Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ilyen elítélendő, ha...

Tényleg ilyen elítélendő, ha csak az esküvő után akarom a szüzességem elveszteni?

Figyelt kérdés

Teljesen hülyének néznek emiatt, folyton kérdezősködnek és kioktatnak, hogy miért csinálom rosszul.


Én nem tudok rá más magyarázatot adni, csak annyit, hogy egyszer a klinikai halál közelében voltam és nagyon furcsa kapcsolatom volt Istennel. Láttam, hogy abban az időpontban hol és mit csinálnak a 100 km-rel arrébb lévő szüleim, és utólag kiderült, tényleg azt láttam, amit akkor csináltak. (anyut épp akkor érte egy kisebb baleset)


Szóval megtértem, azóta példásan élek, de az embereknek ez a szüzesség dolog továbbra is kardinális dolog marad. Létezhet olyan ember, aki ezt elfogadja?

20L


2014. febr. 24. 22:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én helyeslem és be is tartom :).

35 / F

2014. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*pedig nem vagyok vallásos. 1-es vagyok.
2014. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Dehogyis elítélendő! Bár manapság nem sokan tartják meg a szüzességüket a házasságig, te miért ne tehetnél így? Ha ez neked fontos, akkor ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak.
2014. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
1-es, akkor mi az oka nálad, ha nem vagy vallásos?
2014. febr. 24. 23:09
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

Itt találhatsz jópár választ a témával kapcsolatban.

Én személy szerint nem értem ezt a dolgot. A házasságtól mi változik? Egy kapcsolathoz hozzá tartozik a testi vonzalom is, ha mindkét félben megvan az egymás iránti tisztelet és bizalom, akkor felesleges egy papírra várni.

2014. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem elítélem, hanem teljesen hidegen hagy, hogy mások erről hogyan vélekednek.Egyszerűen nem érdekel.

És azt gondolom, hogy másoknak is így kéne tenniük ahelyett, hogy egymás ilyen jellegű dolgaiba szólnának bele.

Te is könnyebben viselnéd el mások erre vonatkozó kritikáit, ha nem érdekelnének.

És persze van, aki ugyanilyen mint te, ő nyilván elfogadja.

2014. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Persze, hogy létezik. A mi közösségünkbe járó fiatalok mindegyike így gondolkodik. Hozzáteszem: hála Istennek. Meggyőződésem, hogy ez a normális hozzáállás, ahogyan a Biblia is tanítja. Az igazi probléma az, amiért az emberek többsége értetlenkedik, hogy a fiatalok nem vállalják a házasságot 20-22 éves korban. Pedig meggyőződésem szerint ez a helyes. Jómagam harmadéves egyetemista voltam mikor elvettem a feleségemet, és életünk legszebb évei voltak, amikor albérletekben és koleszokban kellett meghúznunk magunkat, nagyon szerényen, de nagyon boldogan éltünk! Szóval én csak biztatlak, fel a fejjel, vállald magad és az elveid, mert ez a helyes!


Üdv. Péter

2014. febr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne elítélendő? Ha hívő vagy akkor szerintem Isten vélemény számítson ne az, hogy az emberek mit mondanak. Isten meg elég egyértelműen nyilatkozik a témáról a Bibliában. Amúgy én is megvártam pont e miatt az esküvőt és ezt soha nem bántam meg. A mi gyülekezetünkben van még egy jópár lány aki így gondolkozik, szóval sokan vannak akik elfogadják.
2014. febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

"Létezhet olyan ember, aki ezt elfogadja"

Engem például egyáltalán nem érdekel.

Ha valaki párt választ, akkor vagy kihasználni/élvezni akarja az illetőt (jobb esetben kölcsönösen) vagy leélni vele az életét.

Valószínűleg te leélni akarod az életed a másik emberrel.

Ezért is sokkal gusztustalanabb, ha megcsaljátok egymást. Főleg kínos, ha csak eröltetitek a hűséget és csak a kapcsolattal foglalkoztok. Mert ha elmúlik, elpazarolt időnek fog tűnni. (Ha gyerek van úgy még inkább más a helyzet)

Persze változnak az emberek. Ki tudja, most még ide irkálunk, 2-3 év aztán teli lesz velünk a történelem könyv vagy a kutya sem fog emlékezni ránk.

2014. febr. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Én 30 éves vagyok és szűz.

Két ok:

1. Csak azt tartom méltónak arra, hogy a szüzességem elvehesse, akivel őszinte, rendezett (keresztény házasság) kapcsolat alakulhat ki mindkét fél részéről.

2. Eddig olyanokba botlottam, akik csak egyéjszakást akartak vagy a házasságról hallani sem akartak.

Nem kesztyű vagyok, amit felhúznak, majd levetnek.

Értékem van. Olyan, amit csak egyetlen ember kaphat meg, és ő is csak egyetlen alkalommal.


Akinek ez nem tetszik, akkor keressen kesztyűt... :D

2014. febr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!