Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet az alábbi webolda...

Mi a helyzet az alábbi weboldallal?

Figyelt kérdés

jehovatanui.blog.hu

Itt is ott is látom belinkelve.

A Jehova tanúit megértem egy részből,hogy idegenkednek tőle,de mivel én is benéztem az oldalra nem találok semmi olyant benne ami esetleg csúfandáros,vagy ellenséges módon támadná a tanúkat. Én úgy ítélem meg,hogy az oldal figyelemfelhívás céljából készült.

És szerintem ez mindenkinek szól nem csak a Jehova tanúinak. Vizsgáljuk meg azt amit tanítanak nekünk.

Ebben nem látok semmi kivetni valót.



2014. febr. 25. 05:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 Szeressük egymást ***** válasza:
Nagyon jól tényfeltáróan és objektívan cáfolja a szekta veszedelmes eretnekségeit.
2014. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 A kérdező kommentje:

Egy kicsit aprólékosabban végig mentem az oldalon és tulajdonképpen azt látom,hogy gyakorlatilag nem is a tanúkat "támadja" hanem inkáb a szervezet vagy a Társulat ellen lép fel. Ha össze kellene hasonlítánom talán a legmegfelelőbb hasonlóság a Kommunizmus lenne. "MINDENKI ÉLJEN EGYFORMÁN " valahogy ez a mottó jön hirtelen be nekem.

Én a tanúkat nem ítélem el ők is emberek köztük is van sok igaz és őszinte hívö ember akik azért áldozzák fel életüket,hogy Istennek tetsző életet éljenek.

Az,hogy mennyire igaz amit hirdetnek az egyszer úgyis kiderül.

Persze amit nem tudok megérteni náluk az a Jézus istenségének tagadása.

Dehát mindenki saját maga dönt,hogy miben akar vagy nem akar hinni.

2014. febr. 25. 11:37
 3/91 Szeressük egymást ***** válasza:

A szervezet meghamisította a szentírást, és egy olyan hamis nevet hírdetnek(I.Timóteus 6:20), amely nem szerepel az Úsz-ben. Helyette viszont van egy név, amely a következő világkorszakban is minden név felett lesz.


1Kor 3:11 Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, amely vettetett, mely a Jézus Krisztus.


Ef 1:20. ...és ültette Őt a maga jobbjára a mennyekben.

Ef 1:21 Felül minden fejedelemségen és hatalmasságon és erőn és uraságon és minden néven, mely neveztetik nemcsak e világon, hanem a következendőben is:

2014. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképpen azt figyeltem meg,hogy egy tanú életében a szervezetnek nagyon fontos szerepe van,bátran kijelenteném azt is,,hogy szinte Istennel egyenlő. Jézust valahogy a szervezet eltette az útból Tulajdonképpen az én meglátásom szerint nem Isten és Jézus miatt van a vita hanem a szervezet és Jézus közötti különbség miatt. Ők nem emelik fel Jézust Isten szintjére,a szervezetet viszont, igen.
2014. febr. 25. 13:00
 5/91 anonim ***** válasza:

Szia


a szervezet nem hamisított meg semmit, s ha ez hamisításnak számít, akkor a többi vallásnak már jóval előbb ugyan ezért kijárt volna a Támadás.


"Nem a Tanúk ellen szól hanem a szervezet ellen"


Szerinted a "szervezet" kikből áll?


S akkor más "vallásokat" is lehetne "Szervezetnek" nevezni, bár a szervezet szó jelentése messze áll azoktól, mert egy vallásban sincs egyetértés, nincsenek jól egységbe szervezve egyféle imádatba.


S az, hogy Jehova Tanúi nevét használja, az oda tartozó egyéneknek az élete a lehető legrosszabb színben vannak feltüntetve, mint ha valami gyilkos, vagy leprás emberek lennénk.

Pedig becsületesen dolgoznak adóznak, és élnek az életük minden területén igyekszenek a biblia elvárásainak megfelelni.

S nem beszélve, hogy Isten nevét ebbe a gyalázatba is belekeverik, így az Isteni név sincs megszentelve, hanem mocskolva van.


Még jó, hogy akik ismernek minket a környezetünkben,azok nem így vélekednek,


"Az oldal figyelemfelhívásra készült"


Igen, és mire hívja fel a figyelmet?

Hogy nem szabad paráznaságban élni, nem szabad lopni, vagy hogyan kell Jézus szerint keresztény életet élni? A szolgálatban hogyan kell az emberekkel viselkedni? Mit kell mondani?

Vagy arra hogy a földön élő közel 8. millió embert hogyan lehet befeketíteni?

Mert akkor minden "más vallásnak" is csinálhatnának egy ilyen oldalt, mert nem a Biblia szerint tanítanak és élnek, a híveket meg lehet nézni, milyen utálattal vannak egymás iránt. Nem beszélve a sok pogány szokásokból keresztényesített emberi hagyományokat, amivel tele va tűzdelve az életük.

s Jézus ezért mondta, hogy Hiába imádják Őt, mert emberek tanításait tanítják.


Ezért kedves Barátom, ez nem hogy nem a Tanúknak szól,

De másoknak lejárató hadjáratot "szerveztek" itt


a Tanúk a saját honlapukról táplálkoznak, s a Bibliával foglalkoznak, nem mások becsmérlésével.

Ha jártál a honlapon láthatod, hogy ott nem embereket teszünk ki gyalázat tárgyának, hanem Bibliai oktatású kiadványokkal vannak tele, amiből lehet táplálkozni, és ez az ami épít, és nem rombol.

Híreket közlünk más országokban élő testvéreinkről katasztrófákról, és kiadványokat lehet elolvasni témakörök szerint.


Jehova Tanúi tudják, hogy tökéletlenek, és követnek el hibákat, mert aki azt állítja hogy tökéletes az hazudik, és magát csapja be.


Mi helyre igazítjuk saját magunkat, mindenki tudja személy szerint milyen javítani való hibája van, azzal kell foglalkozni, nem a más hiányosságaival,


Mindenki maga ad számot Istennek és nem Másokról.

2014. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 A kérdező kommentje:

Kedves 5 válaszoló!

Senki nem mondta,hogy gyilkosok vagytok,vagy,hogy nem vagytok becsületesek. És nem is erről szól ez az egész vita. A baj a vallásotok és nem ti. Aki azt mondja,hogy "gyűlöl" az tulajdonképpen nem téged gyűlöl hanem azt amit hirdetsz. És ezen ne csodálkozz mert Jézus tagadása váltsa ki az emberekből azt amit nap mint nap tapasztalsz.

Te megtagadod Jézust, az emberek meg megtagadnak téged.

A tagadás alatt nem azt kellérteni,hogy te nem követed példáját,hanem azt,hogy megtagadod Istenségét. Akinek van fogalma a Biblia üzenetéről az persze,hogy kiakad amikor Jézust pl csak angyalként emlegeted.

Ha jól tudom a weboldal szerkesztője hosszú éveken át tanú volt. Na most ha egy tanú elszakad a szervezettől és leírja tapasztalatait és hangsúlyt is fektet belé akkor szerinted nem érné meg egy kicsit utána nézni a dolgoknak? Nem gondolod,hogy van egy reális alapja annak amit leír és közzétesz?

Itt szó sincs bosszúról,hanem inkáb aggodalomrol.

2014. febr. 25. 14:00
 7/91 anonim ***** válasza:

""MINDENKI ÉLJEN EGYFORMÁN ""


Kedves kérdező! Ez egy félrevezető és demagóg álláspont. MIBEN kell "egyformának" lenni? Az isteni igazságok ismeretében kell egységesnek lenni, az isteni törvényekben és vezérelvekben, vagy alapelvekben, melyek a bibliában vannak.

Ugye ezt várja el Isten a Biblia szerint?!


"Az,hogy mennyire igaz amit hirdetnek az egyszer úgyis kiderül."


Tehát te azt vallod, hogy most nem lehet kideríteni, mondjuk éppen a Biblia alapján azt, hogy mi a vallásos igazság? Akkor megint csak ellentmondásba keveredsz a Szentírással. Ha meg ki lehet deríteni, akkor nyilvánvaló, hogy a Biblia alapján, igaz? Akkor miért van a blog??? Akkor valami más, tisztességtelen célja van neki, ez nyilvánvaló.


"Persze amit nem tudok megérteni náluk az a Jézus istenségének tagadása."


Akkor csak egy versre válaszolj nekem a legjobb tudásod szerit, őszintén:


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ha te valaki mást "egyedülinek" vagy "egyetlennek" nevezel valamely tulajdonságában, hogyan lehetsz vele "egyenlő"??


Kedves 3-as válaszoló! Te viszont kiragadtál és félreértelmeztél néhány verset. Valójában erről van szó:


(Róma: 15:5, 6) "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Kit kell dicsőíteni? Jézust és az Atyát is? Vagy csak Jézust, mert Ő állítólag "egyenlő" az Atyával? Miről is szól ez a szövegrész, mely NEM kiragadott és NINCS ELLENTMONDÁSBAN a teljes Írással????

2014. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A 4-es válaszod merő előítélet, nem józan megfigyelés. Jehova Tanúi közül sokan olyan egyházak sokaságából jöttek ki, melyek hívei ténylegesen VAKON követik a vallási vezéreiket! A történelem és a közelmúlt szörnyű tragédiái ezt jól bizonyítják. A Tanúk nem embereket követnek, hanem a Szentírásban található isteni útmutatást. Olykor hibáznak és tévednek, mint mindenki más, de ők ezt mint csoport, ki is javítják, nem ragadnak le hamis vallásos tanításokon.


Jehova Tanúi hangsúlyozottan ezt vallják:


„Ne bízz az előkelőkben, se földi ember fiában, akinél nincs megmentés” (ZSOLTÁROK 146:3).


Ez messzemenően meg is látszik a krisztusi "jó gyümölcseiken", mely miatt nem hagyják magukat rábeszélni aljas és pusztító dolgokra, amit viszont a világ ún. "kereszténysége" nagyrészt időről-időre gyakorol. A tények ezek! Így aztán a hozzászólásod csak a félrevezetettségedet bizonyítja.

2014. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:

"Senki nem mondta,hogy gyilkosok vagytok,vagy,hogy nem vagytok becsületesek. És nem is erről szól ez az egész vita. A baj a vallásotok és nem ti. Aki azt mondja,hogy "gyűlöl" az tulajdonképpen nem téged gyűlöl hanem azt amit hirdetsz."


Kedves kérdező! Alapvető bibliai igazságokat te sem tudsz megváltoztatni, elhiszed?

Jézus azt mondta, hogy "jó fa jó gyümölcsöket terem, rossz fa rosszat". Na most ha mi ezen gyűlölt tanainkkal nem vagyunk gyilkosok és becsületesek vagyunk (sőt világméretekben EGYSÉGESEK, mint az első sz.-i keresztények, VALÓDI békében élők, mint az első keresztények, a tanítványképző munkát végzők, mint az első keresztények), akkor nem a "jó gyümölcsöt" teremjük-e meg?!!! Annál is inkább, mivel a domináns "kereszténység" irtózatos vérbűnben vétkes.


"És ezen ne csodálkozz mert Jézus tagadása váltsa ki az emberekből azt amit nap mint nap tapasztalsz."


Kedves kérdező! Miért HAZUDTOLSZ meg minket? Mi NEM TAGADJUK Jézust semmiben, amit a Biblia tanít róla! Miért állítasz ilyent? Attól, hogy nyilvánvalóan kevés a PONTOS ismereted a Bibliáról és rólunk, még nem szabadna ilyent tenned, mert ha én nem tudok valakiről biztosat, akkor nem fogom megvádolni hamis dolgokkal. Tudod ez így működik.

2014. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:

Kedves 7 válaszoló! Tudod mi a válaszom a (Jan.17:3)ra?

"Mert a mi hitünknek nagy titka ez;Isten megjelent testben(Jézus)megigazittatott lélekben." ez az az ismeret amire szükségünk van. És ez az a titok amelyet Jézus által nyitott meg nekünk az Atya.

Ez lenne az az ismeret amit nekünk tudnunk kell.

2014. febr. 25. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!