Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, hogy lehetséges...

Jehova tanúi, hogy lehetséges az, ha egy keresztény hívő meghal, akkor a "nem létezés" állapotába kerüljön? Ez nem Ige-ellenes tanítás véletlenül?

Figyelt kérdés

"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él;

És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?"

János 11:25-26



2014. febr. 26. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
kellene egy külön "Jehova" kategóriát készíteni itt a gyik-en, és az összes ilyen trollkodást átlapátolni oda... már fárasztó, hogy a kérdések 90%-a JTról szól...
2014. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sandor76 ***** válasza:
46%

Jezus a jovobeni allapotrol beszelt,nem arrol amikor valaki meghal,es pont akkor mi van vele.

A jovoben elni fog[amennyiben ugy elt],ha meghalt,a nem let allapotaba van,Jehova emlekezeteben.

2014. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Hali


Mert a feltámadás az Isten új rendszerében lesz, nem most.

Ugyan miért támasztana fel most bárkit, erre a gonosz világba, hogy szenvedjen a munka nélküliség, betegség, vagy egyéb miatt?


Egyébként ha megnézed az írások összességét, az írások is arra utalnak, hogy a halottak közül az első Jézus, akinek megadatott a feltámadás, és utána azoknak még pedig Jézus jelenléte, vagy is királyi hatalomban való jelenléte idején, akik a társörökösei lesznek az égben a Földön élőkön.Jézus nem azt értette ezalatt, hogy hűséges apostolai tovább fognak élni hústestben és sohasem fognak meghalni. Épp ellenkezőleg, később arra utalt, hogy tanítványai meg fognak halni (János 21:16–23).

Hiszen Péternek is megmondta, hogy megfog halni,

Így az idő múltával mindegyik első századi keresztény meghalt. Jézus azonban okkal mondta, amit mondott. Élet, halál nélkül — ezek a szavai be fognak teljesedni.


A többiek pedig a a messiási királysága alatt.

Ezt az életet a legtöbben akkor nyerik el, miután feltámadnak majd az utolsó napon.


az igazi halottak azok akiket nem fog Isten feltámasztani, egyáltalán sehova.


s ennek a versnek másik jelentése is van, mert lesznek olyanok valóban is akiknek már nem kell meghalniuk

(Jézus tehát a feltámadás reménysége mellett valami mást is kilátásba helyezett azok számára, akik akkor fognak élni, amikor a jelenlegi gonosz világnak vége lesz. Mindazoknak, akik azt remélik, hogy Isten Királyságának földi alattvalói lehetnek, kilátásuk van arra, hogy életben maradnak, és sohasem kell meghalniuk.)


Katy Weaver

2014. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 megfelelő ***** válasza:
86%

1pét.3.19 Így ment el a börtönben levő lelkekhez is, és prédikált azoknak,20 akik egykor engedetlenek voltak, amikor az Isten türelmesen várakozott a Nóé napjaiban a bárka készítésekor.


Ha megszűntek létezni teljesen, akkor kinek prédikált? A hamvaiknak?

2014. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

Soha meg nem hal

Míg a halottak reménysége a feltámadás, egy másik csodálatos reménység is létezik a mi időnkben. Ez kapcsolatban van azzal, amit Jézus mondott Mártának. Miután elmondta: Aki hitet gyakorol énbennem, ha meghal is, életre kel [a feltámadás idején], Jézus hozzátette: és aki él és hitet gyakorol énbennem, soha meg nem hal (János 11:25, 26). Ebben az utóbbi kijelentésében Jézus egy meglepő dolgot jövendölt meg: Eljön egy idő, amikor az élő embereknek nem szükséges többé meghalniuk! De vajon mikor lesz ez?

Most napjainkban van itt az ideje annak, hogy ez az ígéret megvalósuljon! Minden bizonyíték azt mutatja, hogy nagyon közel vagyunk ennek a gonosz világnak a végéhez (Máté 24:314; 2Timótheus 3:15, 13). Ezért azok az emberek, akik hitet gyakorolnak az Istenben és az ő Fiában azzal a felvillanyozó reménységgel élhetnek, hogy túlélhetik ennek a rendszernek a végét és élve mehetnek át Isten új világába vagyis sohasem kell meghalniuk.

2014. febr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

János 11:25, 26

"Jézus ezt mondta neki: 'Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hitet gyakorol bennem, még ha meghal is, életre fog kelni; 26 s mindaz, aki él és hitet gyakorol bennem, nem fog meghalni soha. Hiszed-e ezt?'"


Kedves kérdező! Közvetlen ez előtt Márta azt válaszolta Jézusnak, hogy "Tudom, hogy feltámad a feltámadáskor az utolsó napon."


Jézus mit csinált, ami szokatlan és meglepő volt? Mit tett másként akkor Lázárral, mint ami szokásos menete volt a földi életnek? Azt, hogy nem várt az "utolsó napra", ami egyébként a zsidók igaz bibliai hite szerint volt, hanem feltámasztotta ott és akkor Lázárt, ezzel visszahozta őt a földi halandó életbe. Miért hozta vissza Jézus e nyomorúságos halandó világba, ahol újra meg kellett halnia? Mert Jézus bizonyítani akarta azt, amiről beszélt, és mert a halálnál mindenképpen jobb az élet.


Tehát Jézus nem várt az "utolsó napra", hanem Lázárral és másokkal is bizonyítani akarta, hogy Ő képes arra, hogy betegeket gyógyítson, vagy akár még fel is támasszon embereket. Ez igaz reményt adott azoknak, akik vártak az "utolsó napra". Ezért mondta azt, amit fent idéztem, és a kérdésedben kiírtad.


"... ha meghal is, életre fog kelni" - pont mint Lázár! Élő példa lett a meghalt Lázár.


"... s mindaz, aki él és hitet gyakorol bennem, nem fog meghalni soha."


Ez az "utolsó napokban" élőkön fog beteljesedni szó szerint, hiszen lesznek, akik életben kerülnek át Armageddonon.

2014. márc. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„Feltámad a testvéred” – mondta Jézus Mártának, akinek a testvére, Lázár már négy napja halott volt. Márta először nem fogta fel Jézus szavait. „Tudom, hogy feltámad” – válaszolta, de arra gondolt, hogy majd valamikor a jövőben. Mennyire meglepődhetett, amikor Jézus kijelentette, hogy „én vagyok a feltámadás és az élet”, aztán feltámasztotta Lázárt! (János 11:23–25).


Hol volt Lázár az alatt a négy nap alatt, amíg halott volt? Semmi olyat nem mondott, amiből az tűnne ki, hogy valahol máshol élt. Nem volt halhatatlan lelke, mely az égbe ment volna. Jézus azzal, hogy feltámasztotta, nem hozta vissza a földre, megszakítva a mennyei boldogságát, melyet valahol Isten közelében élvezett. Akkor hát hol volt Lázár? A sírban „aludt” (Prédikátor 9:5, 10).


Jézus a halált az alváshoz hasonlította, ahonnan a feltámadás által ébredhet fel az ember. A bibliai történetben ezt olvashatjuk: „»Lázár, a barátunk nyugodni tért, de odamegyek, hogy felébresszem az álomból.« A tanítványok azért ezt mondták neki: »Uram, ha nyugodni tért, rendbe jön.« Csakhogy Jézus annak haláláról beszélt. Ők azonban azt hitték, hogy az alvás nyugalmáról beszél. Akkor azért Jézus nyíltan megmondta nekik: »Lázár meghalt . . .«” (János 11:11–14). Amikor Jézus feltámasztotta Lázárt, visszaadta az életét, és így újra együtt lehetett a családjával.

2014. márc. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!