Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! Ti hogyan tértete...

Adventisták! Ti hogyan tértetek meg, miért ezt az egyházat választottátok?

Figyelt kérdés

Én Római Katolikus vagyok és 17 éves férfi

Nem tudom, mostanában elkezdett érdekelni ez az egyház engemet.

Esetleg ha van írjon olyan is aki katolikusból keresztelkedett át adventistává, vagy egyéb tapasztalatai vannak róluk.



2014. febr. 23. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Én adventista vagyok, de egy református táborban tértem meg még reformátusként több mint 25 évvel ezelőtt. Vallásos nevelést kaptam, de ez igen kevés lett volna a megtéréshez. Ahhoz viszont jó kiindulópont volt, hogy ennek révén eljuthattam egy református ifjúsági táborba, és kellő nyitottságot mutattam arra, hogy ha van Isten akkor megszólíthasson. Ezt meg is tette és ez olyan hatást gyakorolt rám, hogy azonnal igent mondtam a hívására.


Előtte is olvastam a Bibliát, de nem igazán szólt hozzám, nem is értettem. Aztán azon a reggel úgy gondoltam, hogy itt az idő, és megszólítottam Istent, ha van adjon jelet. Kinyitottam a Bibliát, és elolvastam egy közönséges történetet. És tudod mi történt? Megszólított. Nem hittem a szememnek. Amit írt nekem szólt, akkor és ott. Döbbenetes élmény volt. Azóta ez már természetes, Isten szól hozzám, akár más emberek által, sőt akár egy halk belső hang által is.


Megtérésem után nagyon komolyan tanulmányoztam a Szentírást és sok keresztény közösségbe jártam párhuzamosan, mellette teológiára készültem érettségi környékén, de végül a műszaki pályára mentem.


Az egyetemi évek alatt ismerkedtem meg az adventistákkal. Engem az fogott meg, hogy egyáltalán nem csináltak üdvösség kérdést semmiből. Ezeket csak a kritikusok híresztelik rólunk. Az sem igaz, hogy az adventisták bárkit is lenéznének. Jómagam hónapokon keresztül vitatkoztam velük a szombat-vasárnap kérdésben. Miután nem jutottunk dűlőre, tudod mi gondolkodtatott el? Eltöltöttem velük egy szombat napot. Egyből másképp láttam a bibliai igéket! ;-)


Azóta eltelt 20 év, és jelenleg ilyen korú fiatalokkal foglalkozom a közösségen belül, mint te. A nagyobbik fiam 2 évvel fiatalabb nálad. Ha bármi kérdésed van írj bátran!


Üdv. Péter

2014. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Péter évek óta ezt a választ adja ezekre a kérdésekre...
2014. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves Péter!
2014. febr. 23. 18:32
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Minden hívőn van egy szemüveg, ami nem más, mint az egyházának a tanítása. Mindent ezen a szemüvegen keresztül látnak. Ugyanazt a Bibliát olvassák mindannyian, csak mindenkin másféle szemüveg van, ezért mindannyian másféleképpen látják azt. Akin piros szemüveg van, az pirosnak lát dolgokat, akin zöld, az zöldnek látja ugyanazt.


Amikor két, különböző szemüveget viselő hívő találkozik, és meglátják egymás szemüvegét, nagyon gyakran az történik, hogy megpróbálják meggyőzni a másikat, hogy ha tisztán akar látni, akkor a másik is vegyen fel egy olyan szemüveget, ami rajta van. Ezt nevezzük hitvitának, ilyenkor a szemüvegeken folyik a vita, hogy melyiküké a jobb.


Van azonban néhány fontos tulajdonsága ezeknek a szemüvegeknek:


1. Ezek nem szokványos szemüvegek, nem az a céljuk, hogy tisztábban lásson velük az ember

2. Természetfeletti erejük van, teljesen megváltoztatják a viselőiknek a látását

3. Bárki, aki felvesz egy ilyen szemüveget, azt fogja tapasztalni, hogy megváltozott a látása

4. Azt fogja látni ezen keresztül, hogy csak rajta, és az azonos típusú szemüvegeket hordókon van jó szemüveg, csak ők látnak tisztán

5. Úgy fogja látni, hogy a többi szemüveg nem jó, azokat nem szabad felvenni, akik azokat hordják, mind tévelyegnek


Ha valaki elkezd érdeklődni egy vallás iránt, és kapcsolatba kerül annak az egyháznak a hívőivel, nagyon hamar ráadják ezt a szemüveget. Ezért létszükséglet minden egyház számára, hogy a hívők rendszeresen eljárjanak az alkalmaikra, és az ő tanításaikat hallgassák. És mindent megtesznek azért, hogy az illető le ne vegye ezt magáról. De már a szemüveg fenti tulajdonságaiból is adódik, hogy ha valaki felvette azt, nem akarja már levenni. A szemüveg tartja ott a hívőket, mert ezen keresztül csak azt az egyházat látják jónak.


Két különböző szemüveget viselő hívő nagyon nehezen tudja ezek miatt egymást meggyőzni. Ha sikerül is, nem történik más, mint hogy az egyikük leveszi a régi szemüvegét, és felvesz egy másikat.


De ezeknek a szemüvegeknek van még egy fontos tulajdonsága:


6. Sötétek, és nem sok fényt engednek át!


A megoldás pedig nem az, hogy szemüveget cserélünk! Nincs szükség szemüvegre ahhoz, hogy Istenhez közeledjünk. Nincs szükség arra, hogy mások magyarázzák nekünk az Igazságot. Az Igazság egyszerű, azt nem kell magyarázni. Bárki kinyithatja a Bibliáját és elolvashatja Jézus szavait, az Igazság beszédeit. Ezek egyszerűek, még egy kisgyermek is megértheti. Csak el kell fogadni és engedelmeskedni kell azoknak. Ehhez nem kell szemüveg.


Vedd le sötét szemüveget, amit az egyházad rád rakott és dobd ki azt! És ne vegyél fel másikat! Kezdd el Jézust követni, Rá hallgatni!


Isten áldjon!

2014. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Római Katolikus családban nevelkedtem, gyerekkoromban teljesen meg voltam győződve arról, hogy katolikus pap leszek. Egy időre aztán elhanyagoltam a vallást, viszont történt valami az életembe, aminek következményeként elkezdtem Istent keresni. Ekkor találtam rá egy adventista előadó sorozatára, amit végighallgattam, és teljesen lenyűgözött, mert nagyon tsztán, és érthetően beszélt, persze, akkor még nem tudtam, hogy milyen vallású, aztán persze rájöttem, amikor rákerestem az interneten.


Természetesen ismertem más vallásokat, hiszen voltam pünkösdi-karizmatikus gyülekezetben, és a Mormonoknál is. De valahogy egyik sem tudott meggyőzni. Az adventista tanítás teljesen más volt, mint amikkel eddig találkoztam. Sokkal tisztábban, érthetőbb, Jézus Krisztus evangéliumát a maga teljességében, és mélységében kaptam meg. Ráadásul nagyon kedves, és művelt embereket ismertem meg, tehát önmagában ez is elég lett volna ahhoz, hogy csatlakozzak.


Viszont engem érdekeltek a próféciák is. Megismertem Dániel és Jelenések könyvét, ahol az adventistáktól olyan értelmezéseket ismertem meg, amelyek manapság nem túl népszerűek, hiszen manapság a futurista (jövő idejű) és a preaterista (múlt idejű) értelmezés van divatban. Azonban megtudtam, hogy többen is történeti-folytatólagosan (historykusan) értelmezték a próféciákat a múltban, hívő emberek, miszerint ezek a próféciák folyamatokat (is) bemutatnak. Meggyőződtem arról, hogy ez az értelmezés a helyes, és elfogadtam. Azt is megtudtam, és elfogadtam, hogy Isten gondolt az igazságkereső emberekre is, mert tudta, hogy az egyházkérdés nehéz kérdés, ezért erről is látomásokat adott János apostolnak. Megtudtam, hogy van egy u.n. láthatatlan egyház. Ebbe azok tartoznak, akik bár nincsenek jó helyen, de Isten elfogadja őket, mert követik a megismert igazságot. Van azonban látható egyház is, amelyet a történelem során mindig más képviselt. Csodálatosan fedeztem fel a próféciákban ezeket a keresztény közösségeket, amelyeket Isten elismert népének, mint akik őt képviselik. A próféciából a mai korra azonban a Hetednapi Adventista Egyházat azonosítottam Isten népével, mint egy olyan közösséget, amelyre Isten fontos üzenetet bízott, hogy közölje a világal.


25 éves vagyok, és 2012-ben keresztelkedem meg. Dióhéjban így lettem katolikusból adventista.


Isten áldjon!

2014. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon elgondoltatóak voltak.


A 3. válaszoló válasza érdekes, takar valósság tartamot, egyetértek vele sok mindenben, de én inkább úgy vagyok hogy felveszek más szemüveget, meglátom ők hogyan látnak aztán felveszek egy másikat megismerem az ő látásukat és így kialakul benne egy igazán jó vallás ismeret Istenről, Jézusról és a Szentlélekről. Magyarán szívesen járnék akár katolikus adventista vagy akár evangélikus gyülekezetbe is hogy megismerjem őket a látá módjukat, új ismeretek szerezzek. Köszönöm hogy írtál.



A 4. válaszolónak: Engem is érdekel a jelenések könyve meg az összes prófécia, az összes próféta könyve. Köszönöm hogy megosztottad velem gondolataidat.

Egyébként én katolikus iskolába is jártam általánosban. De valahogy mindig is érdekeltek más egyházak, nem szeretek 1-be beskatulyázva lenni. Bár az én egyházamba ezt nem mindig értik meg. Van olyan katolikus ismerősöm aki szektának tartja az adventistákat.

2014. febr. 24. 13:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. Válaszoló, nagyon érdekes szemszögből világítod meg az Egyházakat, biztosan van sok valóság alapja.

De hogy csak úgy kinyitom a Bibliát és olvasom, és elkezdem Jézust követni általa, hát nem tudom elég nehéz dolog. Tapasztalatból beszélek.

Évek óta ezt próbálom. Jézust már elfogadtam személyes megváltomnak. Igyekszem a bibliai igazságokat életté váltani a saját életemben. De mégis sokszor úgy érzem magam, mintha egy tutajon hánykodnék az óceán kellős közepén. Nem tartozom egy gyülekezet hét sem, azért mert olyan településen lakom, ahol a közelembe nincsen csak talán egy-kettő, pünkösdista gyülekezet. De mivel hamarosan elköltözünk innen, nem szeretnék elköteleződni.

Nem véletlen, hogy Jézus első dolga volt, hogy közösségbe hívja az apostolokat, én azt gondolom, hogy keresztény közösség nélkül nagyon nehéz megélni a kereszténységet.

Katolikus vagyok, de a Bibliát olvasva elléggé eltávolodtam az egyháztól. Az adventisták picit szimpatikusak, olyan módon, hogy fel merik vállalni a 10 parancsolatot, a teljes valóságában. Azt nem értem, hogy ha Isten törvényeit emlegetjük és aszerint élünk, miért gyártunk olyan teóriákat, hogy Jézus feltámadására emlékezve ünnepeljük a vasárnapot. Még ha vasárnapot el is fogadjuk, de akkor mondjuk ki, hogy mi a hét első napján jövünk össze, de a vasárnap az nem a hét hetedik napja.

Egyébként ami a gyülekezetekben zavar, az a tized szedése. Mivel egyáltalán nem találok erre példát az újszövetségben.

2014. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A 09:30-as válaszoló vagyok.


Tisztelt Kérdező!


Igen, azt tudom, hogy vannak, akik szektáznak, de teológiailag ez is helytelen. Én megkérdezném azokat az embereket, akik szektásnak/szakadárnak/tévelygőnek/eretneknek neveznek másokat, hogy milyen értelemben használják? A Biblia ugyanis azokat helyteleníti, akik a "tudomány", vagyis az evangélium körül okoznak megoszlásokat. Pál apostol világosan mondja:


"Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, a kik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el."(Róma 16,17)


Egyébként a katolikusokkal kapcsolatban pozitív élményeim is vannak. Ismertem például olyat, aki katolikus létére rendszeresen járt a szombatiskolába, és többször hozzá is szólt az adott témához.


------------------------------------------


16:13-as válaszoló!


Az Újszövetségben a tizedfizetést érvényességét maga Jézus Krisztus erősítette meg:


"Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert tizedet adtok mentából, kaporból és köményből, de elhanyagoljátok a törvény komolyabb parancsait, a jogot, az irgalmat és a hűséget. Ezeket meg kellene tenni, s azokat sem elhagyni." (Máté 23,23 - KNV)


A Megváltó itt két dologról beszél:


-A farizeusok tizedet adtak több dologból is.

-A farizeusok elhanyagolják az irgalmasságot, hűséget.


Jézus ezután erre a két dologra kétféle választ ad:


"Ezeket meg kellene tenni"


Mármint a hiányosságokról beszél, tehát hogy irgalmasságot, hűséget kéne cselekedni.


"s azokat sem elhagyni"


A tizedfizetésre tesz itt utalást. Jézus nem ítélte el a tizedfizetést, csupán azt hiányolta, hogy ezt megtartják, de más isteni rendelkezést nem.

2014. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A tizeddel az a probléma, hogy a gyülekezeti vezetők úgy tanítanak erről, ahogyan az ő érdeküknek megfelel. SOHASEM hallottam még tizedről szóló tanításban, hogy a tized az Ószövetségben a rászorulókat is megillette:


"A harmadik esztendő végén vidd ki annak az esztendő termésének minden tizedét, és rakd le a te kapuidba. És eljön a lévita (akinek nincsen része és öröksége te veled), és a jövevény, árva és özvegy, akik a te kapuidon belől vannak, és esznek és megelégesznek, hogy megáldjon téged az Úr, a te Istened a te kezednek minden munkájában, amelyet végzesz." 5 Móz 14:28-29


Egyes tanítók azt tanítják, hogy a lévitai papság már nincs érvényben, de érdekes módon amikor a tizedre kerül a sor, egyből megváltozik a véleményük. Az Újszövetség szerint a hívők mindannyian papok, nem? Vagyis bármelyikünk kaphat a másik tizedéből... Sőt, Keresztelő János azt hirdette, hogy ha valakinek két köntöse van, az egyiket adja oda annak, akinek egy sincs.

2014. febr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A tized az Úré. Ezt egyetlen egy egyházi vezető se követelheti magának. Annak kell adnunk a pénzünkből akinek az Úr mondja, és annyit, amennyit Ő mond nekünk.
2014. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!