Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Igaz, hogy más...

Jehova Tanúi! Igaz, hogy más vallásokat a Sátán által felhasznált szervezeteknek tekintettek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 22:27
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Tehát, nem az sértő számodra, hogy arcul kapod, hogy kasztrendszerben gondolkodtok az emberekről, hanem mert nem vagyok elég olvasott az őrtoronykönyvtárban? Illetve, nem tartod gáznak, hogy a testvéreid a keresztes hadjáratot a szememre vetették, mint kollektív bűnt? Ez esetben tényleg elnézésedet kérem. Azonban, kérlek, válaszoljatok korrekten a kérdező kérdésére és ne linkeket, meg idézeteket szurkáljatok be, hanem mondjátok ki egyenesen azt, hogy VALÓJÁBAN mit gondoltok rólunk, a szemetekben közellenségnek tartott világiakról! A gyüliben olyan büszkén tapsoltok, amikor más hívők ellen hergelnek titeket, idekint, a valóságban ezt miért nem vállaljátok fel?
2014. márc. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Vannak, akik inkognitóban sem írnak hülyeségeket, de vannak, akik direkt ezzel élnek vissza. Nézz utána, hogy mit jelent a "kasztrendszer".


Ja, ha nem vagy elég olvasott, akkor pedig ne vádaskodj!!


"Illetve, nem tartod gáznak, hogy a testvéreid a keresztes hadjáratot a szememre vetették, mint kollektív bűnt?"


Te az előbb "személyes" számonkérést írtál.

Mellesleg neked mit jelent az az idézet a bibliából? Direkt neked írtam. :)


UGYANAZT valljuk másokról, mint az első századi keresztények, Krisztus követői. Ugyanazt valljuk, amit a Biblia ír! Idéztünk is belőle ezzel kapcsolatban, el is mondtuk már ezerszer, ja hogy nem tetszik az igazság?! Erről nem tehetek. Nagyon-nagyon visszatetsző Jehova Tanúit azért ócsárolni, ami a bibliai igazság Istentől!!!

2014. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Megint nem kaptam konkrét választ, csak Isten nevével való dobálózást. Ennél egyszerűbben nem tudom feltenni a kérdésemet, ahogy fentebb történt, gyávák vagytok, mert jópofiztok a világiaknak, de valójában nem mondjátok el, mit gondoltok róluk! Nem megyek bele a már fentebb érintett témákba, pontosan tudod te, hogy miről van szó. Csak hogy megnyugtassalak az őrtornyos műveletlenségemet illetően - valóban nem vagyok gyakori olvasója ezeknek a kiadványoknak, de olvastam az ébredjetek címűből is párat, az állítólagos bibliátokat is forgattam, mert kaptam én elég színes-szagos térítős anyagot, illetve voltam királyság teremben is, na az volt a csúcs, amik ott elhangzottak... Szégyellhetnétek magatokat, mert egyáltalán nem szeretetre tanítjátok a híveket, hanem félelemre és ebből fakadó gyűlöletre! Nektek a káosz tökéletes, hogy szétszakítsatok családokat, állandóan a szeretetről dumáltok, de én nem látom, hogy ebben az agymosodában bármi lenne, sőt! A legtöbb JT lelkileg nagyon kibicsaklott, meghasonlott ember, tudom, hogy sokan nem fogják elhinni amit leírok, pedig igaz: egyet sem ismerek, aki normális lenne. Nem azért mondom ezt, mert ők egy szektát választottak, kit érdekel, ő életük! Alapvető emberi és érzelmi tényezőkről beszélek, teljes szociológiai tanulmányt lehetne írni a csapatról. Mondjuk, nem csoda, ilyen szekták csak a lelkileg gyenge embereket tudják megfogni Na, írjál vissza még pár idézetet, aztán csöngess be Mari nénihez!
2014. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Te egy rosszindulatú ember vagy, aki pontos ismeret nélkül vagdalózik olyan dolgokkal, melyet nem lát át! Ennyi volt.
2014. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Földesi Éva ***** válasza:

Csak egy kis hozzáfűzés... nekem eddig jó élményeim voltak a tanúkkal, (személyek) de PONT emiatt a vérre és részletekig menő viták miatt valószínűleg eltávolodom tőlük. Hihetetlen energia az állandó felkészülés, az azonosulás (nincs szoknyám! :) ) Valóban sokat kell tanulni, hogy a legkisebb részletre is tudjam a választ...és nekem erre nincs erőm.

MIT SZERETETT VOLNA JÉZUS ÜZENNI?

Még mindig itt tartok, HOGYAN valósítsam meg az életemben. Észreveszi e más...? Hát lehet, hogy nem. :(

Köszönöm a megosztásokat, elgondolkodtattak.

2014. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Kedves Éva, semmi sem számít, csak az igazság! Semmi sem fog megállni, csak az, ami igaz. Biztosan tudod mit mondott Jézus erről:


(János 8:31, 32) "Így aztán Jézus ezt mondta azoknak a zsidóknak, akik hittek neki: 'Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok, 32 és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.'"


Semmi mással nem érdemes foglalkozni. Az élet erre épül, ha nem vesszük figyelembe, akkor az az élet egyik legalapvetőbb részét vetjük el. Ehhez nem kell egyetem, mindenki képes arra, hogy megtanulja. Ehhez csak őszinte és tiszta szándék kell, hogy megismerd az igaz Istent. (János 17:3)

2014. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!