Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok elítélik a...

A katolikusok elítélik a homoszexualitást?

Figyelt kérdés
Mivel indokolják, hogy az bűn?
2014. febr. 28. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A pápa szavaiból kiindulva nem...
2014. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
nem ítélik el
2014. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
mer benne van a bibliában hogy ne legyél meleg, pontosabban ne hálj vele.
2014. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz pontosan "elítélés" meg "a katolikusok" alatt.


A katolikus egyház a homoszexuális viselkedést (tehát pl. homoszexuális közösülést) bűnnek tartja. Azt, hogy valaki homoszexuális, tehát ilyen vonzódása van, önmagában nem tartja bűnnek, hiszen bűnt csak szándékosan lehet elkövetni. De ha valaki direkt táplálja, erősíti magában az ilyenfajta vonzalmat, az már bűn. Azt, hogy ezt mi alapján teszik, ne kérdezd, gőzöm sincs. Ha a Bibliában esetleg expliciten nincs erről szó, akkor az egyházban szintén elfogadott szent hagyomány is tartalmazhat ilyesmit.


Azok között az emberek között, akik magukat katolikusnak nevezik, van aki egyetért ezzel és van, aki nem, ez nagyon változó, és nem tudom, hogy viszonyul az össztársadalmi arányhoz. Van, aki olyan értelemben is elítéli a homoszexualitást, hogy úgy gondolja, homoszexuális emberekkel nem is szabad barátkozni, van, aki nem így gondolja.

2014. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mit kell érteni "élítélés" alatt?


Az Egyház tisztában van azzal, hogy a homoszexuális emberek nagy része nem tehet arról, hogy ilyenek, tehát önmagában ezzel nem követnek el bűnt, viszont azt a liberális, homoszexualitást övező propagandát, ami ma divat lett, azt egyértelműen elítéli. Azért bűn, mert a szexualitás legnemesebb célja a gyermeknemzés, ami ugyebár egy homoszexuális kapcsolatban elég nehéz lenne. Az ilyen jellegű kapcsolatok nem természetesek, a Szentírásban már az Ószövetségben is van szó erről.

A homoszexuális embereket nem bántani és "elítélni" kell, hanem inkább segíteni, mert sokszor lelkileg sérült emberekről beszélhetünk.

2014. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 nagylzs ***** válasza:
Vannak katolikusok akik nagyon elítélik. Vannak akik egy kicsit sem. És vannak akik valamilyen más mértékben ítélik el.
2014. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

A Biblia egyértelműen kijelenti, hogy a homoszexuális tettek bűnök (1 Mózes 19:1-13; 3Mózes 18:22; Róma 1:26-27; 1 Korinthus 6:9). A Róma 1:26-27 konkrétan azt tanítja, hogy a homoszexualitás annak az eredménye, hogy valaki megtagadja Istent és nem engedelmeskedik neki. Amikor egy ember folyamatosan bűnben és hitetlenségben van, akkor a Biblia szerint Isten “átadja” még gonoszabb és zülöttebb bűnöknek, hogy megmutassa neki az Isten nélküli élet hiábavalóságát és reménytelenségét. Az 1 Korinthus 6:9 kijelenti, hogy a homoszexuális bűnök elkövetői nem öröklik Isten királyságát.


A homoszexualitás bizonyítottan betegség, alapvető erkölcsi törvényekbe ütközik és förtelmes. Két felnőtt között a nyilvánosságtól elzárva eltűrhető, de ilyen kapcsolatok nem házasságszerűek, semmiféle védelem nem illeti meg őket, és semmi esetre sem fogadhatnak örökbe gyereket. Nyilvános helyen (utcán) homoszexualitás mutogatása nem tűrhető el, épp úgy, ahogy gennyes sebek mutogatása sem.

2014. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazából arra gondolok, hogy ha eltekintünk attól, hogy mondjuk két férfi milyen módon tud közösülni. Akkor is bűnnek számít Isten szemében, ha az a két férfi szereti egymást? Csak mert elképzelhető, hogy nem csak az ösztöneiket élik ki, hanem igaz szerelem van közöttük. Lehet bűn a szeretet Isten szemében?


Egyébként 1974 óta nem tekintik pszichiátriai betegségnek. Valaki vagy az vagy nem. Mindegy is. Csak az érdekelne, hogy melyik nagyobb bűn? Beleerőltetni magát egy életbe, ami nem az övé és hazudozni mindenkinek, magának is, megkeserítve a felesége, vagy férje, gyerekei életét, vagy vállalni azt, akinek született és boldogan élni azzal akit képes szívből szeretni.


És ha nem természetes, akkor miért létezik ez a jelenség? És Isten mi alapján dönti el, hogy kinek szánja ezt a sorsot, hogy a társadalom szemében megvetendő és eredendően bűnös legyen? Csak mert az is bizonyított, hogy a homoszexualitás, már magzatkorban is kimutatható vizsgálatokkal. Nem mint betegség, hanem találtak valami nem tudom mint a dns-ben. Nem vagyok tudós, nem tudom, hogy működik pontosan. A lényeg, hogy miért kell elviselnie valakinek azt a szenvedést, hogy megvetik azért, mert a saját neméhez vonzódik. Karma? Elvileg a katolikusoknál ilyen nincs. Ugye?

2014. febr. 28. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia egyértelműen kijelenti, hogy a homoszexuális tettek bűnök (1 Mózes 19:1-13; 3Mózes 18:22; Róma 1:26-27; 1 Korinthus 6:9)."


A házasságtörés bűn,elátkozás,vagy halál jár érte.

A varázslás bűn,varázsló asszonyt ne hagyj életben.

Szombaton dolgozni bűn,kövezze meg az összes táborlakó.-Mondja ezt Mózes.Biztos,hogy érdemes egy ilyen emberre hallgatni?

Ítélkezni mindenki tud,mi különöset lehet ezzel felmutatni? Ha én a társadalmamban egy vezető pozícióban vagyok,akkor rámutatok valakire,hogy bűnös,rossz ember,ítéljük el,vessük meg,haljon meg,és a sok kis majom futni fog teljesíteni a parancsomat,mert önkényes hatalmi szerepemből kifolyólag azt mondom nekik,hogy ez az Isten parancsa.Meg fogják tenni,mert Istennek nem mernek majd ellent mondani.Valahol hasonló ez a politikához,és egyes egyházi vezetők hozzáállásához.

Nem támogatni akarom a homoszexuálisokat.Szeressék egymást elvonulva,ne nyilvánosan,nem kell őket utálni,nekem ez a koncepcióm.

Amit a mózesi példával mondani akartam az az,hogy ha ítélkezni bárki tud,akkor Istent miért tartjuk ugyanolyan szinte lévőnek,mint az embereket? Mi állandóan ítélkezünk.De akkor Isten miben különbözne tőlünk,ha ugyanazt teszi,mint mi?


"A Róma 1:26-27 konkrétan azt tanítja, hogy a homoszexualitás annak az eredménye, hogy valaki megtagadja Istent és nem engedelmeskedik neki. Amikor egy ember folyamatosan bűnben és hitetlenségben van, akkor a Biblia szerint Isten “átadja” még gonoszabb és zülöttebb bűnöknek, hogy megmutassa neki az Isten nélküli élet hiábavalóságát és reménytelenségét. Az 1 Korinthus 6:9 kijelenti, hogy a homoszexuális bűnök elkövetői nem öröklik Isten királyságát."


És miért születik valaki nyomorékon,vakon,vagy épp hermafroditaként? milyen bűnt követett el,vagy miben nem hitt?

2014. márc. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

jézusanyámjajnekem, megint miket olvasok ...


"A homoszexualitás bizonyítottan betegség, alapvető erkölcsi törvényekbe ütközik és förtelmes. Két felnőtt között a nyilvánosságtól elzárva eltűrhető,"


ezt a sok zöldséget honnan szedted?


1, ki és hol, mikor, mivel bizonyította? csak mert én az ellenkezőjét tudom ...

2, erkölcsi törvények? melyekre gondolsz? linkeld be nekem lécci ezeket a törvényeket mert eskü hülyén halok meg

3, két felnőtt között? na de a pszichológia szerint is már 14-15 évesen bőven tisztában van valaki a saját nemi orientációjával, akkor most tehát mégis várnia kéne, amíg felnőtt lesz? és tényleg! mikor lesz felnőtt?

4, mit értesz a nyilvánosságtól elzártan alatt? tehát hol? pl akkor most én is bűnös vagyok, mert amikor a csapathoz kerültem, sok éves hagyományként beavatásként hát bizony több "nagy" előtt is térdelnem kellett, mert oké, ellentmondhatok, de akkor sose fogadnak be a közösségbe, és mennek az évek úgy h mindig kívülálló leszek, sőt előbb-utóbb megkeserítik úgy az ottlétet h úgyis ott hagyom az egyesületet. most akkor ez így nyilvános vagy sem? és így akkor homó lettem vagy sem? (csak 4 alkalom volt amúgy, szal én olcsón megúsztam, és mellesleg bnőm van sok éve, na de ő is tudja mi a dörgés, szerencsére nem az ostoba liba típus)


Mindezekre akkor mit mondasz? Ne haragudj, de ennyi zöldséget rég olvastam.

Ja és el ne feledjem ... akkor az hogy van, hogy a katolikus papok háza tájáról igen sok "fiatal fiús ügyet lehet hallani", sőt tulképpen már botrány-számba megy sok alkalommal, de valahogy mindig elkenik és semmi se lesz belőle. na most ezzel is mi a helyzet? Hát isten mégis szeretheti, ha már a földi képviselője is ezt teszi, nem?


Na kérem, akkor mindezen felvetésekre kaphatnék esetleg ÉRTELMES választ?

2014. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!