Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sosem jön vissza Jézus?

Sosem jön vissza Jézus?

Figyelt kérdés

Mert bizony mondom néktek: be sem járjátok [végig sem járjátok] Izráel városait ... míg [mire] az embernek Fia [Emberfia] eljövend [visszajön hozzátok] .


Nos, ez nem következett be, pedig tisztán le van írva, hogy mire bejárják Izraelt, visszajön. Izrael nem nagy, hamar bejárhatták, de nem jött vissza.


Tehát, időben be volt határolva, hogy meddig jön vissza, ez nem teljesült, ebből adódik, hogy hasztalan remény a további várakozás!



2014. febr. 28. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért te bejártad Izraelt? Amíg nem addig ne mond, hogy igen.
2014. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
De előbb Menyhért meg Boldizsár jön
2014. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
74%
Hova vissza? Mindig itt van. Köztünk.
2014. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 yuda ***** válasza:
46%

Ez az ige a Máté 10-ben van.

Megértés kedvéért fontos a szövegkörnyezet.


Jézus kiküldi a tanítványokat evangéliumot hirdetni, majd beszéde közben átvált egyfajta jövőben bekövetkező próféciára, amely események megvalósulásának sorrendje fontos.

Érdemes elolvasni egyben az egészet, úgyhogy csak pár előzményt emelek ki, amelyek beteljesednek ezelőtt, amit te írtál és könnyen belátható, hogy nem akkorról szólt Jézus.

(Egyébként pedig tipikus példája vagy az okoskodóknak, akik kiragadnak szövegkörnyezet figyelembe vétele nélkül egy igét, és irreális következtetéseket vonnak le, mintha fogást találtak volna Istenen. :D

Elárulom, nem volt még ember a földön, aki Istenben hibát talál, pedig sokan megpróbálták. :D


15. Itt kiugrik az ítélet napra. Gondolom belátható, hogy ez sem jött még el.


17. Visszavesz az időből és elkezdi sorban mondani....Törvényszékre adják őket és megostorozzák. Ez, abban az időben nem történt meg. Később igen, de ott és akkor nem.


21. Halálra adják a családtagok egymást.

Ha valaki megtér egy családból és élő hite lesz, sokszor kitagadják. :)

De megéri! :)


22. Mindenki gyűlölni fogja őket.

Szerintem ez nagyjából igaz manapság is rájuk. Elég sok zsigeri zsidógyűlölő van. Maguk sem tudják miért, de így "születtek" :D

Ha pedig még keresztény zsidó is az illető, akkor egyenesen botrány sokak szemében.

Érdekes: halott egyházakra a kutya sem vakkant. Ahol Isten valódi dicsősége van jelen, mindig szúrja valaki szemét. :D


...és még csak most érkeztünk el a 23-as versig, amit te idéztél, én pedig még így is elég sok mindent kihagytam.

Úgy értelmezem, most van az ideje, hogy beteljesüljön ez ige. Izrael állammá vált 66 éve és tudomásom szerint mióta újra fennállnak, azóta nem hirdették a teljes evangéliumot minden városukban, arról nem is beszélve, hogy még nincs is minden város a tulajdonukba, úgyhogy még várhatunk.

Mindazáltal ne aggódj, Jézus, ha megígérte, akkor az be is fog teljesülni. :)

2014. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Minden előjel nélkül fog jönni.
2014. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Soha nem is járt itt...csak az emberek képzeletében.
2014. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"hogy hasztalan remény a további várakozás!"


Ülni és várakozni tényleg hasztalan.

2014. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia


Van egy Jó hírem kedves kérdező.

Jézus az idén 100 éve hogy elfoglalta a trónját, és figyeli az eseményeket, illetve felügyeli azt a munkát amit elindított.

ezen kívül ez nem a Test szerinti zsidókról szól, Hiszen Ők nem hirdetik Isten királyságát sehol, sőt a Messiást is igen kevesen fogadják el, miért is járnák körbe "Izrael" városait"

s részben egyet értek azzal a válaszolóval, aki leírta, hogy nem lehet csak úgy részeket kiragadni, mert a másik verssel máris összefüggéstelen lenne.


Néhány dolog azonban, amit Jézus mondott, az apostolok prédikáló útjánál is szélesebb körben kiterjedt. Ezt mondta nekik: „Óvakodjatok az emberektől; . . . helytartók és királyok elé hurcolnak majd énmiattam benneteket, tanúskodás végett önmaguknak és a nemzeteknek” (Máté 10:17, 18). Prédikáló útjukon a 12-nek ehhez hasonló ellenségeskedésben volt része, de nincs arra bizonyíték, hogy „helytartók és királyok” elé vitték volna őket, hogy tanúskodjanak a „nemzeteknek”. A későbbi években az apostolok már megjelentek olyan uralkodók előtt, mint I. és II. Heródes Agrippa király, Sergius Paulus, Gallió, és még Néró császár is


„Halálra adja majd testvér a testvérét.

Jézus úgy értette, hogy az apostolok még a rokonaik részéről is gyűlöletre vagy ellenségeskedésre számíthatnak (Máté 10:35, 36).

És gyűlölet tárgya lesztek minden ember előtt az én nevemért; de aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.”

A prédikálásnak elsőrendű fontossága van. Ezért Jézus kiemeli az óvatosság szükségességét annak érdekében, hogy szabadon végezhessék munkájukat. „Amikor egy városban üldöznek titeket, meneküljetek egy másikba — mondja —; mert bizony mondom nektek, semmiképpen nem járjátok körbe Izrael városait, amíg eljön az Emberfia.”


azokra is gondolt, akik az ő halála és feltámadása után vesznek majd részt az egész földre kiterjedő prédikálásban. Ez abból is kitűnik, hogy — szavai szerint — tanítványai „gyűlöletesek lesznek minden nép előtt”, vagyis nemcsak az izraeliták előtt, akikhez az apostolok elküldettek prédikálni. Továbbá az apostolokat nyilvánvalóan még nem hurcolták a helytartók és királyok elé, amikor Jézus először küldte őket rövid prédikáló körútjukra. Azonkívül a hívőket akkor nem adták halálra családtagjaik.

Így amikor azt mondja, hogy tanítványai nem fejezik be prédikáló körútjukat, „amíg el nem jön az Emberfia”, Jézus prófétai kijelentést tesz nekünk, hogy tanítványai nem fejezik be az egész lakott föld kerekségének szóló prédikálást, míg el nem jön Armageddonkor a megdicsőített Király, Jézus Krisztus, mint Jehova ítéletvégrehajtója.


Vagy is teljesen nem fogják beprédikálni a földet,

mert az idő kevés....


Katy Weaver

2014. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sajnos már beprédikálták 100 szorosan is.Nincs olyan ember,a bennszülött kannibálokon kivük,akik legalább 100x nem hallották volna a jó hírt.Szegény dédanyám ,nagyanyám és apám is a kukacok gyomrában vannak,pedig nagyon nagy tanúk voltak.Mindenképp elkésett már akár JHWH ,akár Jesus is,és még én is a kukacok gyomrában végzem ,mint az összes ember eddig és még sem jött el.Sajnos a felkentek sem repülnek fel sehova,ismertem egyet személyesen és óriásit csalódtam ,pedig akkor még hiszékeny voltam.
2014. febr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Ez így nem igaz, mert vannak területek ahova a Tanúk még ne tudtak eljutni.

Sőt elárulom neked, hogy itt Magyarország Területén is nem egy emberrel találkoztam vidéki településeken, eldugott falvakban ahol hírét se Hallották Jehova Tanúinak.


s ha itt közép Európában van ilyen akkor a föld más részein is.


Katy Weaver

2014. febr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!