Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mikor jön vissza...

Szerintetek mikor jön vissza a világunkba Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés
Csak hívők válaszoljanak, kérlek.
2011. júl. 22. 12:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
46%
Azt majd ő tudja és a jóisten!
2011. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
52%

Az idők jeleiből arra lehet következtetni, hogy hamarosan. Jézus meghatározta, hogy milyen jeleket kell figyelnünk, amiből láthatjuk, hogy közel az idő. Ilyen például a fügefa virágzása, ami Izrael jelképe, gyakori természeti katasztrófák, háborús helyzetek a világ sok részén, természeti csapások. Ezek jelenleg is megvannak, ebből lehet következtetni, hogy az utolsó időkben élünk. Persze sokan mondják, hogy katasztrófák, háborúk mindig voltak, ez részben igaz is, de talán a legfontosabb jel a fügefa virágzása: 1948 előtt, Izrael államának megalapítása előtt még nem virágzott a fügefa. Azóta viszont egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy a Jézus visszajövetele előtti utolsó időkben vagyunk.


Hogy pontosan mikor jön vissza Jézus, azt nem lehet tudni, hiszen úgy fog eljönni, mint a tolvaj éjjel: abban az órában, amikor senki nem számít rá. De közel van, ezért minden kereszténynek készen kell állni Jézus Krisztussal való találkozásra.

2011. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
45%

Evangéliumban írva van (Mt 24,36), hogy azt senki sem tudhatja, úgyhogy bármely időpont találgatás.

Az idők jeleire viszont figyelnünk kell!

Rengeteg prófécia már teljesült a Szentírásból és sok még teljesülésre vár.

Az egyik ilyen a zsidó Álmessiás eljövetele... onnantól már lehet számítgatni, mennyi idő van hátra az armageddoni csatáig, mikorra viszajön Jézus Krisztus.

2011. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
27%

Tehát, kedves előző,


Már pár ezer éve közeleg Jézus eljövetele?


Merthogy baromi régóta vannak természeti katasztrófák (több millió éve ezeknél számos nagyság rendel nagyobbak is voltak), háborús helyzet kb azóta van, mióta ember van a világon (de régen sokkalta tovább is volt, 100 éves háború, csak úgy példaképp.)


Ne magyarázzunk bele hétköznapi dolgokba hülyeségeket, mert csak magunkat (és másokat) szivatunk!



Ja, és a halott emberek nem szoktak visszajönni :P

2011. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
22%
Nem jön vissza.
2011. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
62%

Én hiszek Istenben és Jézusban is! 16 éves vagyok, és majdnem minden nap imádkozom a Jó Istenhez! Ha nincs kihez fordulnom, mert már lelkileg teljesen összeomlottam, hozzá fordulok, és olyankor picit jobbra fordul a helyzet :)

Fiatal vagyok, óriási álmokkal, szükségem van minden Szentre :) Egyébként sajnos nem tudom, hogy mikor jön vissza. Ennyire nem szoktam foglalkozni vele, hogy mindent tudjak :) :)

2011. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
25%
Amiről a hívők előszeretettel feledkeznek meg, az az, hogy Jézus második eljövetelét már az ő korában is közelre várták. Mi több, _ő maga_ is közelre várta. Annyira közelre, hogy meg is mondta a tanítványainak, hogy közülük többen még életben lesznek, amikor újra eljön. Ezért is voltak olyan kiszólásai, hogy nem kell foglalkozni a jövővel (minek, ha úgyse lesz), nem kell dolgozni az ételért (minek, ha úgyse ehetsz már sokáig) és nyugodtan add el mindenedet, ami pénzt pedig így nyersz, azt add a szegényeknek (hadd örüljenek, amíg örülhetnek, és neked sem kell már nélkülöznöd sokáig úgysem). Ezért nem írták le a tanításait sem akkoriban, amikor ténylegesen prédikált, hanem csak évtizedekkel később, utólag, visszaemlékezésekként, amikor kezdtek rájönni, hogy hát valami hiba van a Mátrixban, mert csak nem akar visszajönni Jézus, még mindig áll a világ... szóval talán jobb lesz azért leírni a biztonság kedvéért, mielőtt mindenki meghal, aki még hallotta, vagy már előbb elfeledteti vele a szenilitás.
2011. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
21%

Már visszajött:

[link]

[link]

2011. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Sághegyi Csaba ***** válasza:
49%

Vannak olyan félreérthető mondatai Jézusnak, amelyeket az egyszerűbb felfogásúak úgy értelmeznek, hogy nagyon közelre mondta a visszatértét a mennybemenetele után. Most csak kettő jut eszembe:

Az itt állók közül némelyek nem halnak meg, míg meg nem látják, hogy Isten országa eljön hatalommal. - Nos, Jézusnak volt ilyen kijelentése a tanítványaihoz, hogy Isten országa bennük van. Pünkösd után pedig néhány ember fejtetőre állította az egész világot. Csodák, bátor prédikálás, miegyéb által még a római császár is államvallássá tette a keresztény hitet, pedig egy ideig nagyon üldözték. Továbbá Pál apostol írja, hogy Isten országa igazság, békesség, és Szent Lélek által való öröm. Tehát Jézus itt nem a visszajöveteléről beszélt

Be sem járjátok Izrael városait, míg az embernek fia eljövend - Nos, tényleg nem járták be. Már nem is tudják, mert meghaltak. Szóval erről kár többet beszélni. :D


De a kérdésedre válaszolva egyenesen: Olvasd el a Máté 24-et, és a Lukács 21-et. Jézus ezekben beszél a visszajövetelét megelőző jelekről. Azt, hogy mikor, arra csak azt mondta, hogy ezt egyedül az Atya tudja. A jelek mindenesetre erősödnek... Olvastam 1995-ben egy földrengési statisztikát, több százszor annyi földrengést jegyeztek fel a XX. század végén, mint a XIX. századén. Persze ahogy múlottak az évek, a földrengések száma exponenciálisan nőtt.

Utolsó példaként mondom, hogy sok megtévesztő jelről beszélt Jézus az utolsó időkre, földön, és égen. Igen, az égen is. Itt van az az ufó, ami miatt tavaly egy kínai repteret le kellett zárni:

http://www.youtube.com/watch?v=YnszlJC8iGs

Ez az ufo flotta pedig egy hónapja, 24-én korzózott a napfényes londoni égen, és ez csak az egyik akkor készült videó, szerintem ez a legjobb:

http://www.youtube.com/watch?v=AAgDr7uJjhk

Szóval szerintem Jézus néhány évtizeden belül megérkezik.

2011. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
45%

A jelenések könyve szerint az apokalipszis az előjele, amikor megjelenik a négy ló. Egyiptomban a zavargások alatt megjelent az egyik. Nagyon felkapták a videót, de elvileg kiderült, hogy hamis, de lehet hogy csak manipuláció? Nem tudom, mindenesetre itt a videó ha érdekel:


http://www.youtube.com/watch?v=j321v_3dwUM&feature=related


Itt pedig az állítólagos leleplezése:


http://www.youtube.com/watch?v=KN4xB8KPDwg

2011. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!