Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek gyülekezetbe...

Szerintetek gyülekezetbe milyen ruhába illik menni?

Figyelt kérdés
Én 5 hónapja járok a Jehova tanúi összejövetelekre,de eddig mindig csak egyszerűbb ruhákba mentem pl farmer.És látom hogy a többi férfi csak öltönybe van,nincs egy olyan ember sem aki nem öltönybe lenne.És pl nyáron mibe menjek majd?mert már azon gondolkozom hogy abba hagyom az egészet.
2014. márc. 2. 15:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
25%

Szia.


Nem tudom, hogy miért itt kérdezel ilyet, ahol a Tanúk a gyűlölet és az ellenségeskedés célpontjai. Ezzel azt érted el amit az egyik hozzá szóló írt, hogy agy mosott embereknek tartanak, és különféle "keresztény szavakkal" illetnek minket.

Azt szeretném kérdezni tőled, hogy ha egy magas rangú ember előtt kellene megjelenned akkor milyen öltözéket vennél fel?

Biztos vagyok benne, ha Tiszteletben tartod a "rangjánál" Fogva a megfelelő illendőségű ruhát választanál.

S ha egy magas rangú embert megillet a tisztelet, akkor a Teremtőt mennyivel inkább.


Persze Miért nem kérdezed meg a Tanítódat, vagy beszélsz egy tapasztalt keresztény testvérrel a gyülekezetben?


Egyébként Jehova Tanúi akik szeretik a teremtőjüket, egységesen öltöznek, mert ezzel is szeretnének tiszteletet adni a teremtőnek.

Nagyon fontos, ennek nem Drága öltözéknek kell lennie, hanem Tiszta és jól rendezett legyen.

A férfi testvérek télen öltönyben járnak, illetve nyáron nem kötelező már a zakót felvenni, hiszen meleg van.


A méltóságánál fogva, nem egy "partin" vagyunk, hanem Isten előtt imádatot mutatunk be.


s hangsúlyozom, hogy Nem a Ruha értéke a fontos, az egység és a rendezettség miatt a Tanúknál mindig is az Európában használatos Öltönyt használják.

Hidd el sok Tanú öltözködik turkálóból, vagy olcsó ruhaboltból.


Ha szereted a Teremtődet, az így eltöltött két órát szívesen töltöd el, ilyen öltözékben.


Katy Weaver

2014. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

ne félj a nagy höségben nem kell hogy felvedd a zakót, a férfiak rövid ujjú ingbe mennek. De elárulok neked egyet.

Igazán elegáns a férfi ha hosszú ujjú ingjét szépen felhajtsa, kb. könyökig /de ezt nem muszály, csupán elegánsabb, mint a rövid ujjú ing/


Nem vagyunk ezen a téren fanatikusak. Természetesen a nadrágot is megválaszthatod finom nem szúrós anyagból és nyugodtan felvehetel világos színt is....

2014. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%

"Nem tudom, hogy miért itt kérdezel ilyet, ahol a Tanúk a gyűlölet és az ellenségeskedés célpontjai."


Katy, remélem egyszer el fog jönni a nap, amikor megérted, hogy keresztény embereknek nem a Tanúkkal van a problémája, hanem a tanításukkal, mivel nem áll meg a Biblia mérlegén. A történelmi kereszténységtől idegen tanításokat hirdettek, amelyek később jelentek meg az egyháztörténelem folyamán. A nem keresztény embereknek pedig az a problémája, hogy túlságosan erőltetitek a tanításotokat, és akik nem fogadják el, arra rosszul tekintettek.


Arról nem is beszélve, hogy a gyűlölködés a Jehova Tanúi specialitása. Tele vagytok gyűlölettel és indulattal más vallások iránt, mert bebeszélitek magatoknak, hogy ti vagytok az egyedül igaz egyház, és rajtatok kívül mindenki hamis. Éppen ezért nem bírjátok a kritikát és haragotok fellángol azok ellen az emberek ellen, akik meg merik kérdőjelezni a tanításotokat. Ez a baj, tanuljatok meg normálisan viselkedni, akkor nem lesz gond.

2014. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
39%

hát most nem tudom melyik Katynak írsz, de teljesen mindegy.


No most kérlek mond meg nekem, hogy milyen gyülöleted áraszt rád a rövid ujjú ing /esetleg a hosszú ujjú szépen könyökig felhajtva/ és az elegáns világos finom anyagból készült nadrág?


Katy

2014. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
25%

Te tehetsz róla, hogy ujabb nevetési görcsöt kaptam a feleleteden, megint küldesz engem a tüzes pokolba érte?


Katy

2014. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
39%

Szia.


Te nem érted, kedves válaszoló.

Jehova Tanúi a biblia tanítása szerint élnek, és nem hiszem, hogy abban kivetni való van ha betartják a bibliában leírt alapelveket.

Hogy a Világ nem ért vele egyet az nem újdonság, soha nem is fog.

s semmi sem kötelező, ez sem, mert a Teremtő nem erőltet semmit sem arra aki nem akarja.

Mi akarjuk és ezért még hasznát is vesszük annak amit tanulunk.

aki pedig nem akarja, az szabadon távozhat, Kedves Kérdező, Sőt senki nem húzza a fülénél fogva ide azokat akik itt vannak. Engem sem húztak ide, önként jöttem


S igen is velünk van bajotok, hiszen mi egyetértünk ezen tanítással, De még is egységesen szeretetben élünk a világban, a gyűlölködések ellenére.


Katy Weaver

2014. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nekem írta, mert Én írtam a gyűlölködésről. :)

Igen ez nekem is megfordult a fejembe, hogy mi kivetni való van a zakó , vagy nyakkendő ellen?


Mások is járnak így tiszteletből, még a munkahelyükre is, mert az megkívánja.


az lemaradt a hozzá szólásomban, hogy mi nem az emberek tetszésére tanítunk így, hanem Isten akaratára, és az Ő dicsőségét szeretnénk magasztalni, és neki tetszeni, nem másoknak.

Jézus sem alkudott meg, hogy elnyerje az emberek tetszését, Ő az Atyja tetszésére pályázott.

Mi is :)


Katy Weaver

2014. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%

@Katy Weaver


Jehova Tanúi számára és egy átlagos keresztény számára (vagy egy olyan számára aki doktorált) mást jelent "A Biblia". A ti számotokra a Biblia az Újvilág fordítás, és az abban leírtak szerint akarjátok tanítani az embereket. A ti fordításotok azonban távol áll az eredeti szövegek [ezalatt nem az autografát értem] legújabb szövegkritikai kiadásától, és az azon alapuló fordításoktól. Olyan betoldások, csúsztatások vannak benne, amit Jehova Tanúi bár elnéznek, mivel a teológiátokhoz van igazítva, de egy keresztény ember nem tud az ilyen dolgok felett szemet hunyni. Nagyon érdekes azonban, hogy a szövegetekben általában csak ott van csúsztatás, ahol ellenkezik a hitvallásotokkal, ez pedig nem lehet véletlen. Ezért kapnak a JT-k, annyi kritikát, mert Isten igaz szervezetének tartja magát, ennek ellenére olyanra mernek vetemedni, amit egy tisztességes hívő ember nem merne magának megengedni. Már az ókorban Josephus Flavius is hozzátette, amikor a Bibliáról beszélt, hogy semmit nem tett hozzá, ti ellenben rengeteg dolgot hozzátesztek, a Jehova név betoldásáról az Újszövetségben rengeteg dolgot. JT védekezés szerint ilyenkor más fordításokat, (pl unitárius - milyen véletlen....) hoztok, vagy logikai/teológiai érvekre alapozva próbáljátok megmagyarázni, hogy miért fordítottok úgy, ahogy. Ez utóbbi a bizonyíték, hogy teljesen összekeveritek a biblai irodalomkritikát a bibliai szövegkritikával. A tudományos nézetetek így zavaros, és homályos, aminek következében egy laikusban csak kétségeket hintettek el.

2014. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Szeressük egymást ***** válasza:

Katy!

Egy hosszúujjú inget könyékig felgyűrni?

Ez gyűrölködés!

Tudod mennyit kell utána vasalni?

2014. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
39%

de elegáns.. Vasalni nem szeretek az igaz :-D


Katy

2014. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!