Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek gyülekezetbe...

Szerintetek gyülekezetbe milyen ruhába illik menni?

Figyelt kérdés
Én 5 hónapja járok a Jehova tanúi összejövetelekre,de eddig mindig csak egyszerűbb ruhákba mentem pl farmer.És látom hogy a többi férfi csak öltönybe van,nincs egy olyan ember sem aki nem öltönybe lenne.És pl nyáron mibe menjek majd?mert már azon gondolkozom hogy abba hagyom az egészet.
2014. márc. 2. 15:11
1 2 3 4
 31/38 Szeressük egymást ***** válasza:

@ Kérdező! :-)


Antiochiai Ignác leveleiből mazsoláztam, aki az Antiochiai egyház harmadik püspöke volt, Péter apostol után :-)

Ebből is látszik, hogy a korai kereszténység miben hitt. (2. sz. eleje)


"...az idők előtt mindenkorra a maradandó, változatlan dicsőségre egyesített, és az igazi szenvedésben, az Atya, és Istenünk Jézus Krisztus akaratában kiválasztott, a boldogságra méltó egyháznak, mely Efezusban van, szeplőtlen örömben és Jézus Krisztusban."


" Jézus Krisztus személye mellett ezen tanúságot teszi:

"én a feltámadása után testben láttam őt, és hiszem azt, hogy él";


" Egy orvos van, testi és lelki,

aki született és születetlen,

a testben levő Isten,

a halálban igazi élet,

aki Máriától és Istentől való,

először szenvedő,

majd szenvedéstől mentes,

a mi Urunk Jézus Krisztus."


"XVI. 1. Ne áltassátok magatokat, testvéreim. Akik a családjukat megrontják, nem fogják örökölni Isten országát (vö.: 1Kor 6,9-10; Ef 5,5). 2. Ha azokat, akik testileg tettek ilyet, megölték, mennyivel inkább azt, aki Isten hitét, melyért Jézus Krisztus megfeszíttetett, rossz tanítássá torzítja? Az ilyen szennyessé válva a kiolthatatlan tűzre kerül (vö.: Mt 9,43), hasonlóképpen az is, aki hallgatta őt.

XVII. 1. Azért kapott kenetet fejére az Úr, hogy a romolhatatlanságot lehelje az Egyházra. Ne engedjétek, hogy e világ fejedelme tanításának bűzével kenjenek fel titeket, foglyul ne ejtsen az előttünk álló élet elől. 2. Miért ne legyünk mindannyian okosak, miután megkaptuk Isten ismeretét, aki Jézus Krisztus? Miért vesznénk el bolondokként, félreismerve az ajándékot, melyet az Úr valóban elküldött?"


" Mária hordozta ugyanis méhében Istenünket, Jézust, a Khrisztoszt (= Felkentet, Messiást) Isten rendelkezésének megfelelően, aki Dávid magjából való (vö.: Jn 7,42; Róm 1,3), de mégis a Szentlélektől; aki született és megkereszteltetett, hogy szenvedésével tisztítsa meg a vizet."


"Leronttatott a tudatlanság, a régi királyság összeomlott, amikor megjelent Isten emberi módon az örök élet újdonságában (vö.: Róm 6,4)."


"Miután tudomást szereztem Isten szerinti szeretetek nagy fegyelméről, örömmel határoztam el, hogy Jézus Krisztus hitében szólok hozzátok. 2. Az Istenhez leginkább illő névre méltatva, melyet bilincsekben hordok, magasztalom az egyházakat, azért imádkozom, hogy bennük Jézus Krisztus – aki életünk mindörökké – testének és Lelkének egysége legyen meg, a hité és szereteté, melynél előbbrevaló nincsen, s a legfontosabb legyen meg bennük: Jézus és az Atya egysége."


"Tanítványaivá válva ezért, tanuljunk meg a kereszténység szerint élni. Akit ezen a néven kívül más néven is neveznek, az nem Istentől való. 2. Tegyétek félre a rossz kovászt, mely elöregedett, és megsavanyodott, váljatok új kovásszá, mely Jézus Krisztus. Őbenne válhatok sóssá, nehogy egy is megromoljon közületek, hiszen a szagról már megbizonyosodtok."


"VI. 1. Kérlek hát titeket, nem is én, hanem Jézus Krisztus szeretete: csak keresztény táplálékkal éljetek, tartózkodjatok az idegen fűszertől, mely az eretnekség. 2. Akik saját magukkal keverik össze Jézus Krisztust, hogy így hitelre méltóknak tűnjenek, olyanok, mint akik borral kevert halálos mérget kínálnak, melyet, ha valaki nem ismer, a gyönyörűséggel a halált veszi.

VII. 1. Őrizkedjetek az ilyenektől. Így is lesz nálatok, ha nem fuvalkodtok fel, ha elszakíthatatlanok lesztek az Isten Jézus Krisztustól és az apostolok rendelkezéseitől"

2014. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Azt ismét nem értem, hogy mi köze van a nyakkendőnek ehhez, De az Tény, hogy a püspök nem Jézus tanítása szerint élt, és beszélt.


S minket nem az érdekel, hogy ki mit beszélt, hanem hogy a biblia mit Tanít.


S továbbra is vallom, hogy Jézus soha nem tanította magáról hogy Ő a mindenható Isten, hanem a Fiaként mutatkozott be, és Emberként halt meg nem Istenként, mert jogilag egyenértékűnek kellett lennie Ádámmal, és az írások is azt mondják, hogy Jézus testben szenvedett, és nem Istenként.


Továbbá Jézus kijelentette, hogy az Atya testet alkotott neki, fizikai testet, Tehát Jézus nem tudott magának fizikai testet csinálni.

Isten pedig nem hal meg, és nem jön le a földre. S nem fog saját magának engedelmeskedni, és a Fiú pedig az atyához viszonyítva alárendeltségben van, nincsenek Jézusnak magán akciói, saját kezdeményezése, azt teszi amit az Atya parancsolt neki, és ebben lelte boldogságát.


(Héberek 10:5–7) 5 Ezért a világba való bejövetelekor ezt mondja: „»Áldozatot és felajánlást nem akartál, de testet készítettél nekem. 6 Egészen elégő felajánlásokat és bűnért való felajánlást nem helyeseltél.« 7 Akkor ezt mondtam: »Íme! Eljöttem (a könyvtekercsben meg van írva rólam), hogy cselekedjem az akaratodat, ó, Isten.«”


az Atya azért küldte a Fiát többek között, hogy véget vessen az állat áldozatnak, mert Jézus halála fedezi az emberek hibáit, ha úgy élnek. Nem gyönyörködött Jehova az áldozatokban.

S ahogy a vers írja, Jézus Istennek, Istenének nevezte az atyát akinek az akaratát cselekedte, és Ő küldött volt, nem Isten.

De hát ...


Katy Weaver

2014. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Szeressük egymást ***** válasza:

Ja és még folytantnám mert van még. :-)


"Ha valaki Jézus Krisztust kihagyva tanítana benneteket, aki Dávid nemzetségéből való, aki Máriától valóságosan született, evett és ivott, akit valóban üldöztek Poncius Pilátus alatt, valóságosan megfeszítették és meghalt, miközben látták a mennyeiek, a földiek és földalattiak, dugjátok be a fületeket!"


"A Theophorosznak is nevezett Ignatiusz a szeretett egyháznak, mely a magasságbeli Atya és egy Fia Jézus Krisztus fenségében irgalmat talált, melyet az, aki minden létezőt akart, Jézus Krisztus Istenünk hite és szeretete szerint megvilágosított, a rómaiak területén elöljáró egyháznak, mely Istenhez méltó, dicséretes, boldogságra méltó, dicsőséges, a cél elnyerésére érdemes, méltó a szentségre és a szeretet vezetője, krisztusi törvényű, az Atya nevével ékes, melyet én is Jézus Krisztusnak, az Atya Fiának nevében köszöntök!"


"Semmiféle látszat nem jó. Istenünk, Jézus Krisztus még inkább ragyog, miután az Atyában van. Nem rábeszélés dolga a kereszténység, hanem akkor nagy, amikor a világ gyűlöli."


"Engedjétek, hogy Istenem szenvedésének utánzója legyek! Akiben ő van, az megérti, mit akarok, érezzen együtt velem, tudván, mi ösztönöz engem..."


"Imáitokban emlékezzetek meg a Szíriában levő egyházról, melynek pásztora helyettem Isten! Egyedül Jézus Krisztus ügyel rá és a ti szeretetetek. "

2014. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Szeressük egymást ***** válasza:

Tovább is van mondjam még? :-)


"Amennyiben valaki a judaizmusról magyarázna nektek, ne hallgassátok meg! Jobb ugyanis körülmetélttől kereszténységet tanulni, mint körülmetéletlentől judaizmust. Amennyiben sem egyik, sem másik nem Jézus Krisztusról beszél, számomra csak temetői oszlopok és sírok, melyekre emberek nevei vannak felírva."


"Az Isten Jézus Krisztust dicsőítem én, aki oly okossá tett titeket; egyesített ugyanis benneteket tökéletesítve a megingathatatlan hitben, mintegy az Úr Jézus Krisztus keresztjére szegezve testben és lélekben, és a Krisztus vérében levő szeretetben megerősített, teljesen bizonyossá téve titeket Urunkra vonatkozóan, aki test szerint valóban Dávid nemzetségéből való (vö.: Róm 1,3), Isten ereje és akarata szerint azonban Isten Fia, aki valóban Szűztől született, akit János megkeresztelt, hogy általa beteljesedjék minden igazságosság (vö.: Mt 3,15). 2. Poncius Pilátus és Heródes negyedes fejedelem alatt valóban testben felszögeztetett (mely isteni és boldog szenvedésének gyümölcse mi vagyunk), hogy feltámadása által mindörökre felemelje zászlaját a szentek és a benne hívők előtt, legyenek a zsidók vagy a pogányok közül valók, egyháza egy testében."


"Érettünk szenvedte el mindezt, hogy üdvözüljünk; és valóságosan szenvedett, ahogyan valóságban fel is támasztotta önmagát, nem úgy, ahogyan néhány hitetlen mondja, hogy csak látszólag szenvedett, ahogyan ők léteznek látszólag. Ha ők kísérteties és testetlen lények, történjék velük majd úgy, ahogyan gondolják.

III. 1. Én tudom és hiszem, hogy a feltámadás után is testben van. 2. Mikor eljött Péterhez és társaihoz, ezt mondta nekik: „Fogjatok meg, tapintsatok meg, és lássátok, nem vagyok testetlen démon” (vö.: Héberek szerinti evangélium; fragm. in: Hieron. Comm in Is. 18. Praef). Tüstént meg is tapintották és hittek, miután áthatotta Őket teste és Lelke. Ezért is vetették meg a halált, s a halálnál erősebbnek bizonyultak. 3. A feltámadás után testi lényként velük együtt étkezett és ivott, noha a Lélekben már az Atyával egyesült."


"Ezek után pedig figyelmeztetlek benneteket, szeretteim, tudván, hogy ti is így tartjátok. Óvlak benneteket az emberformájú vadállatoktól, akiket nemcsak befogadnotok nem szabad, de lehetőleg ne is találkozzatok velük, csak imádkozni tudtok értük, hátha netán megtérnek, ami azonban nehéz dolog. Ilyen hatalma a mi igazi életünknek, Jézus Krisztusnak van. 2. Ha Urunk mindezt csak látszólag cselekedte, akkor én is látszólag vagyok megbilincselve. Minek szolgáltattam ki magamat akkor teljesen a halálnak, tűznek, kardnak, vadállatoknak? A kardhoz közel azonban Istenhez vagyok közel, a vadállatok között Isten környezetében vagyok: egyedül Jézus Krisztus nevében, mindent elviselek, hogy vele együtt szenvedjek, mert ő tesz képessé rá, aki teljesen emberré lett.

V. 1. Néhány tudatlan tagadja őt, de inkább ő fogja megtagadni őket, mert a halál ügyvédjei inkább, mint az igazságé, akiket sem a mózesi törvény, sem a próféciák, de ez ideig az evangélium sem győzött meg, sem a mi személyenkénti szenvedéseink. 2. Ugyanazt gondolják rólunk is. Mit használ nekem bárki, aki engem dicsér, Uramat azonban káromolja, mert nem vallja, hogy teste volt? Aki ezt nem állítja, az egészen megtagadja őt, ő maga pedig hullahordozó. 3. NEVÜK, mert hitetlenek, NEM LÁTSZIK LEÍRHATÓNAK. Távol legyen tőlem, hogy emlegessem őket, míg nem térnek meg ahhoz a szenvedéshez, mely a mi feltámadásunk.

VI. 1. Ne áltassa magát senki: még az égiek és az angyalok dicsősége, a látható és láthatatlan fejedelemségek is ítéletre kerülnek, ha nem hisznek Krisztus vérében! Aki fel tudja fogni, fogja fel! (vö.: Mt 19,12). Senkit ne tegyen felfuvalkodottá tisztsége, mert a hit és a szeretet minden, melyeknél előbbrevaló nincsen! 2. Gondolkozzatok el rajta, mennyire ellentétesek Isten akaratával azok, akik másként vélekednek Jézus Krisztus ránk szálló kegyelméről! Nincs gondjuk a szeretetre, az özvegyre, árvára, üldözöttekre, a fogolyra vagy felszabadítottra, az éhezőre vagy szomjazóra.

VII. 1. Távol tartják magukat az imádságtól és eukharisztiától, mert nem vallják, hogy az eukharisztia Megváltónk Jézus Krisztus bűneinkért szenvedett teste, melyet az Atya jóságában feltámasztott. Akik Isten ajándékának ellentmondanak, vitatkozva halnak meg. Hasznukra válna a szeretet, hogy fel is támadjanak. 2. Az ilyenektől tartózkodni illik, sem egyénileg, sem közösségileg nem kell róluk beszélni, a prófétákhoz kell tartanunk magunkat, különösen az evangéliumhoz, melyben nyilvánvalóvá válik számunkra a szenvedés, és a feltámadás tökéletesen feltárul. Meneküljetek a szakadásoktól, mint minden rossz eredetétől."


"Jól tettétek, hogy Philónt és Rheosz Agathopedoszt Krisztus Isten diakónusaiként fogadtátok, akik Istenért kísértek engem. Hálát is fognak adni értetek az Úrnak, mert mindenféleképpen felüdítettétek őket. "


" Üdvözlöm az Istenhez méltó püspököt és presbitériumot, a velem együtt szolgatárs diakónusokat, külön-külön és mindenkit együtt, Jézus Krisztus nevében, testében és vérében, szenvedésében, valamint testi és Lélekben való feltámadásában, Isten és a ti egységetekben."


"Imádkozom érte, hogy mindenkor erősek legyetek Istenünkben Jézus Krisztusban, akiben ti is maradjatok meg Isten egységében és az ő felügyelete alatt! Üdvözlöm Alkét, a nekem oly kedves nevet. Boldoguljatok az Úrban!"

2014. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

@Katy Weaver!


Tudod, az a baj veled, hogy nem érted meg, hogy "A Biblia" mást jelent egy átlagos kereszténynek, és egy "Jehova Tanújának". Így amit te tanítassz, az nem Isten szava, hanem az Őrtorony szervezet szava. Már alapból egy fals magyarázatnak tartom, hogy Jehova Tanúi egyáltalán arra mernek hivatkozni, hogy ők tudományosan jártak el amikor feldolgozták a másolatokat, mivel tudjuk, hogy Jehova Tanúi és a tudomány két különböző dolog, mivel az Őrtorony szervezet ellenségének tartja a tudományt. Megmondom Neked, hogy miért gondolom ezt: Amikor lapozgatom az Őrtorony-irodalmat, mindig meglepődöm Jehova Tanúi történelemszemléletén. Különösen a korai, 1-3. századi kereszténység bemutatásán, ahol hol gyűlölitek őket, és hitehagyással vádoljáok, hol pedig hivatkoztok rájuk, de csak ott, ahol megegyezik a ti tanításotokkal. Ha valóban tudományosan korrektek szeretnétek lenni, akkor a korai kereszténységről hiteles képet adnátok, mivel - talán előtted órási titok - de bőséges mennyiségű forrásanyag maradt fent az 1.,2. és a 3. században élt keresztényekről. Tudjuk, hogy miben hittek, hogy egységes hitvallásuk volt, amely különbözik a JT hitvallástól. Azt is tudjuk, hogy a JT hitvallás alapjait Arius püspök tette i.sz. 325-385, amit az egyház eretnekségnek nyilvánított úgy, mint Marcion tanítását, akit az i.sz. 2-3.- században, lényegében mindkettőt kizárták az ókori keresztény egyházból. És akkor jönnek Jehova Tanúi a 19. században, és azt mondják, hogy a korai keresztények, akik Krisztust Istenként imádták, és az apostolok kortársai, illetve a következő generációs keresztények voltak, és eredetiben olvasták a Szentírást - tehát nagyon, nagyon a kereszténység elején vagyunk - tévednek, és Ariusnak volt igaza, aki Krisztust teremtménnyé fokozta le, nem tekintette Istennek, és megbontotta azt a hittet amit az Egyház kb 300 éve - a kezdetektől - vallott, félredobva az apostoli hitvallást, amely még a bibliai kánon lezárulása előtt(!!!) kezdet kialakulni, nem beszélve olyan hívő emberekről, mint később Luther, Zwingli, Nicolaus Cusanus, Blaise Pascal, akik nemcsak hogy szintén hívő emberek voltak, és veled ellentétben eredetiben olvasták a Bibliát, hanem hatalmas szellemi óriások is, tévednek. Hited szerint tehát a keresztény egyház 2000 éve hazugságot tanít, és egy olyan eretnektanítónak van igaza, aki a 4. században élt, és elindított egy olyan eretnek-mozgalmat, aminek ti vagyok a szellemi örökösei. Megmosolyogtató a történelemszemléleted :-)))))


----------------------------------------------------


A Fordításokról:


Azt írod:


"A Társaság nem hazudott bele, hanem több ezer fordítást átkutatva, több mint 20 éven keresztül engedélyekkel a kezükben vizsgáltak több írást, hogy a legpontosabban és hitelesebben tudják az lefordítani "


Na akkor, alapok:


1. Az Őrtorony szervezet tagjai NEM teológusok voltak, hanem laikus emberek. A fordítók közül nagyon sokan például nem is tanultak bibliai nyelveket! Albert Darger Schroeder például nem tanult bibliai nyelveket, George Demetrius Gangas-ot is biztos csak azért vették be a fordítók közé, mert Athénban, Görögországban született, de ugye tudjuk, hogy a modern görög és a koiné görög nem ugyanaz. Akkor meg mégis milyen fordítás ez? Ez kb olyan, mintha egy laikus fizikus akarna levezetni az egyetemen egy előadást, vagy egy olyan ember akarna egy szívműtétet elvégezni, akinek nincs orvosi diplomája. Tehát amikor ti osztogatjátok az Újvilág fordítást, akkor egy amatőr-fordítást adtok az emberek kezébe.


2. Természetesen avval egyetértek veled, hogy a Társulat átnézett több bibliai másolatot is. Erre azonban véleményem szerint azért volt szükség, mert nem fordíthattak le akármit, ami nem egyezik meg az Őrtorony-szervezet tanításával. Már az a George Howard professzor is megmondta egy levelében, akire a Tanúk annyira szeretnek hivatkozni, hogy véleménye szerint azért van szükség erre a fordítása, hogy a JT tanítást alátámassza.


3. Az én kezemben lévő Biblia egész biztos lehetsz benne, hogy nem hazugságokon alapul, hanem az Ó és az Újszövetség legújabb szövegkritikai kiadásán. A betoldásokról annyit, a modern Bibliakiadásokban a lábjegyezben, vagy zárójelben jelzik, hogyha valami betoldás, de ezek rendszerint NEM fordítói, önkényes betoldások. Például a Ján 7,53-8,11 szakasz hiányzik a későbi kéziratokból, ezért az zárójelbe van téve, hogy problémás ez a szakasz. Vagy a Dánilel 2-ben, az LXX-ben még ott volt, hogy a kő a "hegyről" gördül le. A katolikus fordítás zárójelbe teszi ezt a szót a szövegben, és a lábjegyezben jelzi, hogy az LXX-ben ott van, viszont nem az ihletett szöveg része. Az újvilág fordítás viszont nem ilyen korrekt, bocs. Egyébként hamarosan érkezik, most 2014-ben a Magyar Bibliatársulat újfordításának a legújabb revíziója. Ez a fordítás pedig abban is különbözik a tiédtől, hogy figyelembe veszik a - próbakiadások kapcsán - az olvasói visszajeléseket, ha az indokolt és megalapozott. Kár, hogy az Újvilág fordítás kapcsán nincs ilyen, mert lenne 1-2 megjegyzésem a fordítókhoz, kíváncsi lennék, mit írnának vajon vissza nekem :D


-----------------------------------------------


Isten nevéről egy külön pontban írok, mert ez egy másik téma. Tehát te, mint az Őrtorony szervezet tagja állítod:


"Csak megsúgom neked, hogy ha a Károli Gáspárt vesszük amit Régen mi is használtunk, óriási változáson ment keresztül...Ugyan is az 1700-as évek körül még 300x volt benne Jehova neve ebben, 1980-ra ez le csökkent 9-re, a 2000-kiadásban pedig már nincs is benne. ezt szabad?"


Hűha :O


Na most én is megsúgok neked valamit, jó? ^___^


Figyelj *_*


A régi Károli Bibliákban, főleg, amit 1590-ben kiadtak, azért volt benne a Jehova név, mert akkoriban még a hittudomány nem volt olyan szinten mint most, nem ismerte a maszoréta szöveg helyes olvasatát. A wikipédia így ír erről:


"A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével. (Az első keresztény héber nyelvtan Johannes Reuchlin 1526-ban megjelent De rudimentis hebraici című munkája volt.) A szó 1520-ig nem volt ismert, ekkor vezette be Galatinus, amit azonnal meg is támadtak nyelvészeti, valamint történeti-teológiai alapokon."


Forrás: [link]


Raj Tamás kicsit érthetőbben írja:


"Miután mintegy két évezreden át héberül csak mássalhangzókat írtak, az I. évezred végén létrejött a magánhangzó-jelölés, a „pontozás”. Ekkor a négy héber betű köré a kiejtendő szó magánhangzó jeleit rajzolták, hogy mindenki tudja, Adonájt kell olvasnia. Ám egyes teológusok ezt nem tudták, és egybeolvasták. az Örökkévaló mássalhangzóit, az Uram héber szavának magánhangzóival, s így jött létre a vallásos zsidó által soha nem használt, értelmetlen JEHOVA elnevezés. Ez éppolyan tévedés, mintha a magyarban az Isten szó mássalhangzóit összekevernénk az Uram magánhangzóival, valahogy így: SuTaN. Ilyen értelmetlen sutaság a fent említett téves olvasat. Az Örökkévaló Istent jelölő négy héber betű azonban a szeretet Istenére, a történelem gondviselő Urára utal."


Forrás: [link]


A Jehova tehát minden bizonnyal egy téves olvasat, amely tudományosan bizonyítva, a középkorig talán még ismert sem volt. Sem a keresztény, sem a zsidó ókori forrásokban nincs ennek irodalma. A pontos kiejtés előttünk nem ismert, így a fordítók azt a szót fordítják le, amivel a zsidók helyettesítették :Adonáj = Uram.


Ami pedig az Újszövetségi részt illeti, az Újszövetségnek kb 5000 másolata maradt fent. A legkorábbi teljes másolat i.sz. 200 körülből való, a legkorábbi töredék pedig isz. 120-ból kb. Most találtak egy Márk Evangéliumot, ami valószínű az 1. századból származik, még folyik róla a vizsgálat, de az biztos, hogy egyik sem tartalmazza a Tetragrammatont. Ugyanígy az ókori nagy kódexek (Vaticanus, Sínai 4. század nincs bent). De nemhogy ezekben nincs bent, de még egy fecni sincs, ami ezt tartalmazná. Tehát csak úgy lehet beletenni, ha a történelmi bizonyítékokat félreteszed, és logikai illetve teológiai érvekre hivatkozva beleerőlteted. Ez azonban már Isten szavának a meghamsítása (Péld 30,6). Az görög szövegben nincs Jehova, helyettes Küriosz illetve Theosz van. Ezt cserélitek ki Jehovára. Tudod a Tanúk hitvallásához tartozik ez az egész, de egy keresztény ember, aki Isten szavát tartja mértéknek nem tud az ilyen dolgok mellet szemet hunyni, hogy valaki meg meri azt tenni, hogy a teológiai felfogása miatt bele mer erőltetni olyan dolgokat, amelyet az eredeti szövegek (nem az autografa) nem tartalmaznak.


Bár természetesen egy vérbeli JT-nek ez semmit nem mondd, hiszen számára nem a görög szöveg, hanem az angol fordításon alapuló Újvilág fordítás "a Biblia".

2014. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Szia.

Részemről utoljára írok ebben a témában, mert nem nyitok "teológiai" vitát, mert a Biblia nem Teológia, hanem Teokratika, és a kettő nem ugyan az.

S a keresztény életet az életben kell megtanulni, és elsajátítani, nem Iskolában.


az apostolok sem végeztek Rabbinikus iskolát, őket Jézus képezte, ki hogy "rábeszéljék" az embereket az igazságra

Az apostolok sem nyitottak iskolát, hanem a gyülekezetben képezték ki illetve tanították Jézus szavait.

Egyébként pedig Jehova Tanúi jobban ismerik a szent írás tartalmát, mint akik teológiát végeztek, ez személyes tapasztalatom


Sőt azt is merem állítani, hogy más "felekezetek"ben is vannak akik jobban ismerik a Bibliát, mint egy Teológiát végzett valaki.Sőt vannak akik a Teológiai végzettségük ellenére sem él keresztény életet, úgy hogy ennyit ér az iskolája.


Egyébként pedig ez a vers nem az okos "Teológusokról" szól


(1Korintusz 1:19–21) 19 Mert meg van írva: „El fogom veszteni a bölcsek bölcsességét, és félretolom a műveltek intelligenciáját.” 20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol ennek a világrendszernek a vitázója? Nem tette-e bolondsággá az Isten a világ bölcsességét? 21 Mivel ugyanis — az Isten bölcsességének megfelelően — a világ a maga bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent, az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.


Katy Weaver

2014. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Szeressük egymást ***** válasza:

Várj Katy ezt még olvasd el! :-)

Antiochiai Ignác levelei hitelességét megerősíti Polikárp is levélben, aki közvetlen János apostol tanítványa volt:


"Ti is írtatok nekem és Ignatiosz is, hogyha valaki Szíriába menne, vigye el a nálatok levő írásokat, amiről gondoskodni is fogok, mihelyst alkalmas idő mutatkozik rá, vagy én, vagy pedig egy futár, akit nevetekben is küldeni fogok. 2. Ignatiosz leveleit, s más írásokat is, melyek itt vannak nálunk, el fogunk küldeni nektek, nagy hasznotok lehet belőlük. A hitről, kitartásról és mindenféle másról szólnak, ilyen dolgokról, melyek a mi Urunk Jézus Krisztusban való épüléstekre szolgálnak. Ha magáról Ignatioszról, vagy azokról, akik vele voltak, megtudtok valami biztosabbat, jelezzétek.

XIV. Ezeket írtam nektek Kreszkensz által, akit eddig is, most is ajánlok nektek. Feddhetetlenül élt ugyanis köztünk, hiszem, hogy köztetek is hasonlóképpen fog élni. Nővérét is ajánlom, fogadjátok be, ha hozzátok érkezik. Urunk Jézus Krisztusban, a kegyelemben éljetek együtt mindenkivel, aki csak hozzátok tartozik."

2014. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

@Katy Weaver!


Természetes, hogy nem írsz ebben a témában többet, hiszen neked nem áll rendelkezésedre elegendő forrás az érveim cáfolására, csupán az Őrtorony-irodalom, az meg távol áll a történelmi valóságtól. Egyébként ki kell, hogy ábrándítsalak, mert ismét tévedtél. A teológia önmagában az "Istenről szóló tant" jelenti. Az Istenről szóló tanítás nélkül pedig nincs evangéliumhirdetés, hiszen az igehirdetések kapcsán Isten jelleméről, parancsairól stb, tanít a prédikátor. Ilyen értelemben az korai keresztények is teológusok voltak (2Tim 1,11). Hozzáteszem egyébként, hogy a teológusnak csak azokat az embereket lehet nevezni, akik engedelmeskednek is, hiszen az ismeret nem nélkülözi az engedelmességet (Máté 7,21). Talán éppen ezért fordulhatott elő az, hogy a korai keresztények körében János evangélistát is teológusnak nevezték. Egyébként nem tudom, hogy mi ez a nagy kirohanás a teológia, és az iskola ellen. Te most biztos azt gondolod most rólam, hogy én teológiát végeztem. Ki kell ábrándítsalak, nem végeztem azt, csupán sokat olvastam a Bibliát, illetve a biblikus-irodalmat is eléggé sokat kutatom. Nagyon érdeklődő vagyok, sokat beszélgettem erről a témáról. Veled ellentétben én megnézem más felezetek tanításait is, azokat pedig a magam módján értelmezem. A Jehova Tanúi tanításait is ismerem, amint arra maga már bizonyára rájöttél :-) Az 1 Kor 1-et meg feleslegesen idézed, mert a 20. vers szerint ott nem az Istentől való, hanem a világi bölcsességről beszél. Amit pedig leírtam, az nem világi bölcsesség, hanem a Bibliához, illetve az egyháztörténelemhez kapcsolódik. Az ilyen bölcsesség pedig terészetes, hogy nem elfogadható azoknak, akik a szőnyeg alá akarják seperni ezeket a tényeket. Az korai kereszténység körében több hamis tanító is fellépett. Jézus Krisztus pedig megdícséri egyházát, amiért ezeket a tanítókat leleplezték: "Tudom a te dolgaidat...és hogy a gonoszokat nem szenvedheted, és megkísértetted azokat, a kik apostoloknak mondják magokat, holott nem azok, és hazugoknak találtad őket;" (Jel 2,2). Mindenesetre, köszönöm szépen a beszélgetést, nem szerettelek volna semmivel megbántani, azért elnézést kérek. De remélem érted már, hogy miért nem tudom elfogadni a ti tanításotokat.

2014. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!