Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetes nővel leélni...

Hit gyülekezetes nővel leélni egy életet? X hónappal ezelőtt összehozott a sors egy régi ismerősömmel, akit már évekkel ezelőtt nem láttam, kiderült róla, hogy gyülekezetbe jár.

Figyelt kérdés

Azóta együtt vagyunk, de szerinte ez hosszú távon nem fog működni. Csak úgy tudja elképzelni velem az életét, ha én is megtérek. Hiába is próbálok neki bármit is mondani, hogy nem a vallási hova tartozás egy kapcsolat alapja, nem ez fog összetartani 2 embert, de nem érti. Rengeteg veszekedés volt már ebből, minden 2. vagy 3. nap vitákkal telik el. Nem mutatkozhatunk együtt, mert fél, hogy meglátnak más keresztények, meg isten előtt ez nem helyes így, paráznaságnak minősül. Akkor lenne csak legális, ha én is megtérnék, amit nem akarok. Van egy saját elgondolásom Istenről, nem úgy vélekedek róla, ahogyan ő. Mondtam neki, hogy ha ő így érzi jól magát, járjon gyülekezetbe, higgyen a maga módján benne, én pedig hiszek a magam módján, ami neki persze nem tetszik. Olyan szinten ragaszkodik Istenhez, annyira görcsösen, hogy azt le sem bírom írni. Kb. minden Isten körül forog előtte, amit pedig én csinálok az mind rossz. Ti mit tennétek a helyemben?


22/F


2014. jan. 5. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ennek a kapcsolatnak nincs jövője. Neki már teljesen átmosták az agyát a Gyülekezetben. Ismerek olyan 3 gyerekes nőt, akitől emiatt vált a férje. Nem volt sok jövedelmük, de az asszony vitte a pénzt a Gyülekezetbe. Az asszony a gyerekeket is viszi, és imádkoztatja őket, hogy az apjuk is térjen majd be ebbe a szektába.
2014. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Felejtsd el , keress egy hozzád illő normális nőt. Nekem is van több gyülekezetes ismerősöm is, van köztük egy aki nagyon közel áll hozzám, de a gyülekezetes társai engem ördögnek tartanak-meg is tettek mindent annak érdekében hogy ne alakulhasson ki semmi komolyabb...

Csak akkor foglalkozz azzal a nővel továbbra is ha ki tudod szakítani abból a beteges környezetből!

2014. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Két választásod van.

Megkeresztelkedsz és hitgyülis leszel, és ezután megnősülsz.

A másik verzió pedig, nem húzod az időt, minél előbb lelépsz.

2014. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

"Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában! (2 Kor 6, 14) "

Az alabbi szoveg szerint, egyetlen hivo sem szeretne hitetlennel kapcsolatba lepni. Annyira mas a 2 ember felfogasa, ertekrendje, hogy egyszeruen nem lehet igy elni egyutt. A baj a baratnoddel az lenne, ha pl. te is hivo lennel, csak mas felekezetben es az is zavarna. Az ugyanis Isten szerint mindegy, a vallas nem szamithat egy kapcsolatban. A hit igen. Kereszteny vagyok, en sem lennek egyutt egy hitetlen ferfial. (mondjuk igy en nem is keresek ilyen kapcsolatot) Viszont az, hogy babptisa, reformatus, katolikus vagy barmi mas, az nem erdekel. Lenyeg, hogy szeresse Istent, utana pedig engem.

2014. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Inkább a visszatérés a normális világba mint a megtérés. Bármilyen fájdalmas is ,de agyilag baja van,és az meg ráadásul örökölhető.
2014. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem működik. Menekülj! A Hitgyülekezetesek nem normálisak!
2014. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

A helyedben menekülnék, amíg van rá lehetőségem.


Ezt diplomatikus módon sosem fogod tudni megbeszélni vele, mert ő görcsösen ragaszkodik a hülyeségéhez(ezt nem a vallására értem, hanem pl hogy nem akar veled mutatkozni, meg hogy szerinte ez paráznaság), holott neked ezzel az egész vallási hovatartozás dologgal semmi problémád nincsen, és neked van igazad.

Inkább keress egy normális embert.

2014. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Már most reménytelen, és az idő múlásával csak rosszabb lesz!

Addig menekülj, amíg még lehet!

2014. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Ennek nincs jövője. Nem azért, mert te nem vagy hit gyülekezetes, hanem azért, mert a lány így nem tud téged elfogadni.
2014. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"Csak úgy tudja elképzelni velem az életét, ha én is megtérek."


Mi az, hogy te is? Miért, ő már megtért?


"Nem mutatkozhatunk együtt, mert fél, hogy meglátnak más keresztények, meg isten előtt ez nem helyes így, paráznaságnak minősül."


Paráznaságban éltek, és ő meg van térve? Remélem, nem ezt tanítja Németh Sándor a megtérésről...

2014. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!