Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Mit gondolto...

Vallásos emberek! Mit gondoltok rólam?

Figyelt kérdés
Mióta biztosan tudom hogy semmilyen isten nem létezik élvezem ha vallásos embereket kigyógyíthatok a vallásukból. Ők is sokkal jobban érzik magukat utána. Sokkal szabadabban tudnak élni. Egyébként annyira irritál a vallás hogy ha egy filmben meghallom az isten szót, vagy ha imádkoznak már az is zavar. Egyszerűen sajnálom őket.
2014. márc. 2. 20:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Kár, hogy az arroganciád és önhittséged mellé nincsenek érveid. Így aztán biztosan ritkán, de több, mint valószínű, hogy soha nem ért még téged az az öröm, hogy bárkit is kibeszélhettél volna a hitéből. Hencegő! Hogyan tudnád meghatározni, hogy a Biblia milyen életmódot vár el, ha még azt sem tudod, hogy azok a felszólító mondatok, amelyek benne vannak egyáltalán nem javaslatok? Az életedben a kezedbe sem vetted még. Anonim barátunk, még a nick-nevedet sem mered vállalni, milyen hitelre számítasz részünkről? Legfeljebb a messziről jött embernek járó hitelt kapod meg, aki azt állít önmagáról, amit akar: "Én már elmúltam tizennyolc. A múlt héten ötszáz hívőt beszéltem ki a hitéből, a jövő héten pedig ezret fogok!" Alighanem Mr.Muscle lehet a nick-neved, esténként pedig a tükör előtt feszítesz az aszkéta trikódban. A pulykáim is ezt szokták csinálni az udvaron. Tegnap hármat levágtam belőlük. Ez legalább igaz.


Hát ennyi, ha már megkérdezted. Sok szerencsét a továbbiakhoz. Szükséged lesz rá!

2014. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia.


Mivel Tökéletlenek vagyunk ezért olyan nem létezik, hogy valaki hibátlanul él.

Jézus nem mondta, hogy a követői tökéletes keresztény életet fognak élni, mert az lehetetlen ebben a tökéletlen világban.

Viszont adott nem is egy kritériumot, amit egységesen minden magát Jézus követőjének meg kell tennie,

s ha valaki nem illik bele vagy nem hajlandó, az nem tartozhat Isten népe körébe méltatlan a keresztény "névre".

a biblia Tanítása szerint az ilyet el kell távolítani Isten népe közül.

Mivel ezt a "híres" vallások nem teszik meg a hatalom elvesztése, az emberektől való félelem és a kirekesztettség ellen félve, ezért nem látod a különbséget


az igaz keresztények pedig nem embereknek akarnak tetszeni, hanem Istennek, és ha fáj ha nem, Ő hozza a törvényeket alapelveket, és azoknak kell megfelelni.


ezért ne a "tömegben" keresgélj, és ne a tökéletességet keresd.

Jézus azt mondta, hogy kevesen vannak akik a keskeny úton haladnak, és a sok ember halad a pusztulás útján...


Katy Weaver

2014. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azokat nem értem meg,akik nem hisznek semmiben.Egyáltalán mi közöd van ahhoz,hogy mások miben hisznek?!Az ő dolguk,semmi közöd hozzá.Úgy beszélsz,mintha te jobb ember lennél másoknál.
2014. márc. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Te, egy nagy fehér ateista-hit térítő vagy.

Kabbe gyíkok , leléptem.

2014. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 yuda ***** válasza:
100%

Emlékszem ...olyan 20 éves koromig én is hasonlóan gondolkodtam magamról, és igyekeztem az általam vélt dolgokról meggyőzni az embereket. Viszonylag sikereim is voltak és csoda okosnak képzeltem magam. :)


Egyszer viszont emberemre akadtam és valaki a teljes evangéliumot hirdette az élő Istenről. Élő hite volt az illetőnek és úgy beszélt Istenről, mint aki nem egy ködös valami, nem távoli illető, hanem közeli, hatékony, dinamikus, erős Úr, aki ma is csodákat cselekszik.

Valóságban mutatta be Istent, hitelesen, nem pedig üres vallásos frázisokkal. Arra nem ültem volna fel. :)

Olyan jelenlétét éreztem Istennek, hogy azt mondtam magamban: ez igazság, nekem is kell. Ezek után hamarosan megtértem és elfogadtam Jézus megváltásának minden áldását. Pálfordulásom kigyógyított ebből az okostojásosságból, amiről te úgy hiszed felsőbbrendű tudás. :)


"Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél."


Amikor ezt megtapasztalod, egy világ omlik össze benned, de egy új fel is épül.

2014. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én egyetértek a kérdezővel. Azaz értem, miről beszél.

Megkereszteltek, voltam elsőáldozó, bérmálkoztam, pedig a szüleim ateisták. Aztán amikor megkérdeztem őket, hogy miért kellett hittanra járnom évekig, akkor tudjátok, mi volt a válasz: mert ez az elvárás, és különben is mit fognak szólni az emberek, ha még meg se vagy keresztelve.

Hogy mi???? Csak mert ezt várják el mások?

Aztán az élet úgy hozta, hogy egy katolikus templom kórusában kezdtem el énekelni úgy 10 évvel ezelőtt. Minden vasárnap szolgálatot teljesítünk a város egyik templomában. Többször volt alkalmam beszélgetni a kórus vezetőjével, aki maga is kántorkodik, beszélgettem a kórustársaimmal, a pappal, és feltettem nekik olyan kérdéseket, melyekre egyik se tudott válaszolni.

Pl.: ha a test feltámad, mi van a megcsonkított, lefejezett, felrobbant, szétmarcangolt testű emberekkel? Milyen állapotban támad fel a test? Fiatalon vagy idősen támadok fel? Ezzel szemben a buddhizmus arra tanít, hogy a test csak egy ruha, amibe beleszáll a lelkem a földi életemre. A tudat, a lélek a fontos.


Ha Jézus a szeretetről prédikál, akkor a templomban az öreg nénik miért "ölik" egymást azért, hogy ki olvasson fel? Miért pletykálnak rosszindulatúan a mise után? Miért van az, hogy a nő bejön a gyerekével a misére, és még véget se ért a mise, máris szidja a gyereket, hogy az nem volt képes végigülni egy seggel az egy órás misét?


Milyen hülye duma az, hogy lehet áldást kérni? Meg hogy lejár az áldás vagy mi.... Imádkozz a halottakért, a lelki üdvükért. Mit tudok én már innen tenni egy lélekkel, aki kiszabadult és talán már reinkarnálódott is?

Mi értelme a papi nőtlenségnek? Ja, hogy régen így megmaradt a vagyon és nem oszlott szét? Miért kell felajánláskor pénzt kérni? Miközben arról prédikál a pap, hogy nem a pénz számít, hanem a szeretet...

Álszentség az egész.

2014. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A katolikus gyakorlat bibliai szempontok alapján meglehetősen aggályos, azaz rossz. Ha valaki azért jár templomba, vagy keresztelkedik meg, vagy vesz részt egyházi szertartásokon, mert elvárják tőle, az detto ugyanaz, mint aki azért járt a fixi-foxira, hogy egzisztenciális szempontból helyzetbe kerüljön. Az embernek a meggyőződését kell követnie, nem pedig mások elvárásait. Mielőtt azonban meggyőződést választana, helyesen teszi ha tájékozódik, és nem kapkodja el a dolgokat. Választani akkor tud az ember, ha nem csak egyet ismer. Én azért nem értek egyet a kérdezővel, mert a bemutatkozása alapján az egyből választott és azt hiszi, hogy magasabb rendű, mert őt nem köti gúzsba az, amit nem is ismer, így aztán azt sem tudhatja, hogy a másik oldal képviselői tulajdonképpen mit is hisznek, mondanak, gondolnak. Nővérem hatéves kisfia mondta egyszer a nagyanyjának, amikor egy margit-szigeti össznépi futóversenyről mentek hazafelé, hogy: "Úgy látszik, mégsem én vagyok a leggyorsabb!" Persze, ez nem meglepő egy hatévestől, de némelyek hatvan évesen sem növik ki ezt a békaperspektívát.
2014. márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!