Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám - Koranita irányzat?

Iszlám - Koranita irányzat?

Figyelt kérdés
Érdekelne hol tudok ennek jobban utánaolvasni, illetve ha tudtok róla részleteket, az is jöhet. A szunnáról alkotott képet, az ima meg böjt dolgait tudom. Az érdekelne, részletesen a tanait hol találom meg (magyarul lenne a legjobb, de angolul is jöhet)?

2014. márc. 6. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A koránita ág gyakorilatilag nem fogadja el a hadith (hadísz) jogosságát, bármelyik is legyen az (sem szunnita, sem siíta). Azaz a vallás szabályai csak a Koránon alapulnak, ezáltal nagyon sok dolog átértékelődik, mint pl. öltözködés, imádkozás, egyéb szokások.


Főleg az USA-ban vannak jelen, ezért szinte csak angol nyelvű oldalak lelhetőek fel, magyart eddig én sem találtam.


Ez a két oldal tartalma gyakorlatilag lefedi az alapokat, kis angol tudás valóban kell hozzá, de elég érthetően fogalmaz mindkettő.

Quranic.org

Quran-Islam.org

2014. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!