Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért nem...

Jehova tanúi, miért nem hisztek a 6 napos teremtésben?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 13:48
1 2 3
 11/29 sandor76 ***** válasza:

a Biblia lapjain nem minden ugy van ahogy elsore az ember elolvassa es megerti sajat magatol.

Vannak napok,hetek,evek,ido,idok,fel idok.

Sokszor nem ugy tortentek az esemenyek,ahogy elsore egy napnak ertenenk.

Lasd,Daniel profeciai.

2014. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Tamás321 ***** válasza:
A nap év próféciák viszont szerepelnek a 4 Móz 14:34-ben, és az Ez 4:6-ban.
2014. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Zitus, sajnos rosszul látod, mivel nem véletlenül említettem, hogy ti írjatok. Én elfogadom mindenki válaszát, de azt ne várd el, hogy egyet is értsek vele. Lehet mondani kritizálásnak is, amit csináltam, de én inkább érdeklődésnek mondanám. Nem értettem egyet Katy válaszával, valami nem volt világos, máshogy értelmezetem az olvasottakat, hát leírtam a véleményemet. Ez most baj??

De tudod mit, itt mindenki előtt bocsánatot kérek a faragatlan viselkedésemért: Bocsánat.

Szóval lépjünk túl ezen.


Ismeretlen válaszoló:: "Istennek minden lehetséges, csak a 6 napos teremtés nem."- ha neki minden lehetséges, akkor az a 6 napos teremtést is magába foglalja.


Sándor, igaz amit írsz, de a próféciák azok mások, mint a történelmi könyvek


utolsó válaszadó, de ebben az igékben, meg is magyarázza, hogy egy egy nap negyven esztendőért van

2014. márc. 7. 21:07
 14/29 Kútásó ***** válasza:

"És nevezé Isten a világosságot nap palnak, és

a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és

lőn reggel, első nap."



Teljesen egyértelmű és érthető az Ige nem értem miért kell belemagyarázni badarságokat, áltudományos okoskodásokat. Kati, téged nagyon megtévesztett ez a JT vallás. A teremtés a Biblia szerint 6 nap alatt történt.

Bűn ha vakaki hisz benne?

2014. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

A Teremtőt nem lehet korlátok közé szorítani.

Jehova tanúi többször megteszik...és ez baj!

2014. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Szalem Aleykum! Allahu akbar!!!
2014. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, a Teremtö Isten másképpen látja az idöt.

A teremtéssel kapcsolatban természetesen nem a 24 órás napot kell számolnunk.


Figyeld csak meg kérlek mit mond Isten Szava a Biblia.


Zsoltárok 90:4 : "Mert ezer esztendö annyi elötted, mint a tegnapi nap, amely elmúlt, és mint egy örjárási idö éjjel"


Tudod mit jelent "egy örváltási idö éjjel"?

A zsidók a templomuknál éjjel örséget tartottak, amikor egy néhány órás ciklus után cserélkeztek. Tehát, csupán néhány óra.


a 2.Péter 3:8 : "...egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendö, és ezer esztendö mint egy nap." /Károli/


Nos kedves kérdezö, Jehova Isten nincs alárendelve a 24 órás földi napoknak,.


A Bibliát ha figyelmesen olvassuk, nem nehéz megérteni, mikor van szó a 24 órás napokról, vagy egy hosszú teremtési ciklusról, amit Isten napoknak nevezett.


Ez lehet ezer év, de sokkal hosszabb idöszak is


Katy

2014. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Tamás321 ***** válasza:
Iróniának szántam, hogy Istennek minden lehetséges, csak a 6 napos teremtés nem. Rámutatván arra, hogy milyen értelmetlen lenne így gondolkodni.
2014. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 lsandor ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy mi határozzuk meg, hogy Isten mit hogyan tegyen vagy tett a multban. Arra kell figyelni, hogy a Biblia melyik nézetet vagy elgondolást támogatja. És a Biblia arra mutat, hogy a teremtési napok nem 24 órás időszakok voltak és biztosan Isten képes lett volna arra is, hogy a teremtési időszakokat 24 óra alatt véghezvigye, de Ő ezt nem így látta jónak. Mivel ez így van, helytelen a részünkről amellett kardoskodni, hogy akkor is 24 órás időszak volt, hisz ez nem állja meg a helyét
2014. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Batisz Ildikó ***** válasza:
Én meg arra kérek magyarázatot, hogy Ádámot hogy teremtette az isten? suhintott egyet és lett?, és időszámítás előtt, hogy is volt. Én ateista vagyok, tehát nekem ilyen badarságokat nem tudnak bemesélni. Nem akarok senkit megbántani, de ez nem kézzel fogható - egyáltalán isten létezése,és a létezett is élő ember volt, nem kell misztifikálni.
2014. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!