Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért nem...

Jehova tanúi, miért nem hisztek a 6 napos teremtésben?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 13:48
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Kedves Katy

Én is tudom, hogy Isten az idő felett áll, mivel Ő teremtette az időt is. Pont ez(mármint, hogy nincs időhöz kötve) van leírva abban a két igeszakaszban, amit linkeltél. Szóval ez nem a teremtésről szól.

De tegyük fel igazad van. Tehát egy nap akár több ezer/millió évet jelent. Azt tudjuk, hogy a növények a 3. napon lettek megteremtve. Ez után azt mondja Isten: és lőn este, és lőn reggel.(átlagban a nappalok és az éjszakák egyforma hosszúak) Tehát, ha egy nap 1 millió év, akkor a nappal 500 ezer évig, és az éjszaka szintén 500 ezer évig volt. A növények nem bírnak ki ilyen hosszú időt fény nélkül. Hogyan élték túl. Sőt mivel ennyi ideig éjszaka volt, a Föld akár le is hűlhetett, ami esetleg egy jégkorszakhoz vezetett volna(teljes kiterjedésű).

Szóval elég gyanús, hogy így történt volna.


Kedves Sándor, már miért ne állná meg a helyét a 6 napos teremtés. Kérlek magyarázd el, fejtsd ki bővebben.


Kedves Ildikó, már csak te hiányoztál. Á, dehogy, csak viccelek. Azt kérdezed, hogyan teremtette Isten Ádámot?? Hát, szólt és lett. Ilyen egyszerű. Miért, szerinted egy kőből fejlődött ki??

Időszámítás előtt nem volt időszámítás, mivel nem volt idő. De ez benne is van a szóban. Nem tudom mit nem lehet érteni. Azt, hogy ezt nem tudod felfogni, azt elhiszem.

Kérdezhetek tőled valamit? Mi az életed értelme?? Ha a család, jó lét, gyereket, stb. akkor nem vagy jobb egyik állatnál sem. Ha sport, pénz, szépség, stb., akkor rosszabb vagy bármelyik embernél, mivel úgy is meg fogsz halni, és a sírba nem viszel semmi használhatót.

Kérdezek még valamit: az evolúcióban hiszel? Ha igen, akkor az nem badarság??(úgy szeretem ezt a szállóigét: az emberek mindent elhisznek, csak ne legyen benne a Bibliában) Továbbá, ha hiszel az evolúcióban, akkor mutass már kézzel fogható bizonyítékot.

2014. márc. 9. 16:54
 22/29 Kútásó ***** válasza:

"Ez az Ádám nemzetségének könyve. A mely

nap on teremté Isten az embert, Isten

hasonlatosságára teremté azt.


Férfiúvá és asszonynyá teremté őket, és

megáldá őket és nevezé az ő nevöket

Ádámnak, a mely napon teremtetének."


És telének Ádám nap jai, minekutánna Séthet

nemzette, nyolczszáz esztendőre, és nemze

fiakat és leányokat.



Tehát Katy azt akarod bemagyarázni nekünk, hogy hogy az a nap amelyen Ádám teremtetett ezer év volt. Tehát ezer éves volt tulajdonképp, egy napos korában?


Akkor nyolcszáz éves korában, hány éves volt ténylegesen?


Ugyebár Jónás próféta, három nap és három éjjel volt a cethal gyomrában, ez is 3 ezer évnek számít?

2014. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Kútásó ***** válasza:

Katy!

Az Ige tiszta, világos és érthető. Miért homályosítjátok el az örök rendet tudatlan beszédetekkel?


Az evolució tanát össze keveritek az Isten Igéjével, (hazugságot az igazsággal) azért hogy a világnak is megfeleljetek?

2014. márc. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Kútásó ***** válasza:
45%

Kedves Idikó!


Gondold el, hogy ma már az emberek szex által fogannak. Egy-két boldog másodperc és a kis magzat már élni is kezd az anyaméhben.

Te is és én is így fogantam, de hol voltunk ezelött,100 vagy 1000 éve?

Csoda dolgok ezek.

Hol van most a leendő kisunokád?

A Biblia szerint a látható dolgok a láthatalanból álltak elő. Hogy a semmibő valami lesz, az épp oly hihetetlen, ha rövid idő alatt vagy ha hosszú idő lesz.

2014. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Az egész Biblia tele van jelképekkel. Az akkori egyszerűen gondolkodó emberek mindenben az egyszerűséget értették. Történtek egymás után a dolgok, ahogy világos és sötét jön egymás után (mivelhogy akkoriban leginkább ez mutatta az idő múlását). Aki nem ért valamit, az kezdi komplikálttá tenni!

Még a Föld forgási sebessége sem állandó, és az említett idézetek egyike sem mondja, hogy a Nap feljövetele a nappal, és lehúnyta az éjjel.

Miért nem inkább azt a tartalmat keresitek a Bibliában, amiben az Összes vallás egyetért?

Mire jó az, hogy pusztán provokatív kérdéseket tesztek fel, és bármi választ kaptok, azt nem vagytok hajlandóak meghallani?

Lehet többféleképp értelmezni a Bibliát. Én úgy gondolom, hogy egyes sci-fi-kben ügyesen megfogták a Teremtést, és azt is, hogy a Bibliába miért az van leírva, ami. És akkor mi van? Ezért még nem gondolom, hogy kekeckednem kellene szavakon, pl. hogy mi egy nap a Bibliában! Itt pusztán az a kérdés, VOLT E TEREMTÉS? Létezett-e valami felsőbbrendű, aki úgy gondolta, hogy Legyen valami és Lett! Ebben egyet értenek a vallások és én is.

2014. márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Kútásó ***** válasza:
Jézus, amikor a vizet borrá változtatta megízlelték és már bor is volt. Nem kellett hozzá ezer év, ott a akkor megtörtént egy teremtő csoda. Ezt most valaki vagy elhiszi vagy nem. Ha ebbe a történetbe is a jehovisták belemagyaráznák hogy ezer év kellett hogy a víz borrá alakuljon, attól hihetőbb lesz a történet? Szerintem nem. A Biblia jó úgy ahogy van nem kell hozzátenni, sem elvenni belőle. Őrület, hogy miket bele nem magyaráznak vallásos svindlerek.
2014. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Sam Tex válasza:
Nem voltam ott a balesetnél, mikor Jehovát eltették láb alól, de sántít, hogy szerdán teremtette meg a napot. Akkor honnan tudta, meddig tartott a hétfő és a kedd?
2014. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Kripton001 ***** válasza:

Oh-oh, ezek lennének azok a keresztények, akikre Istennek (Jehova :)) büszkének kellene lenni?


Keresztény családban nőttem fel, 20 év alatt sok mindent láttam ezen berkeken belül, de pont az ilyen meddő és már bocsánat, de ostoba viták miatt nem tartozom ma sehova, és borsózik a hátam, ha csak meghallom a "hívő" szót...


Nem tök mindegy, hogy az a hat nap miféle hat nap? Csak logikáztok, csűritek csavarjátok az írásokat, beleszövitek a tudomány és még ki tudja mit. Az Úr élő személy: kérdezze meg mindenki Őt. Aki pedig nem tartozik a Jehova-tanúi közösséghez (jómagam sem), az miért nem bízza e kérdés eldöntését rájuk. "Ha nem tartozol közéjük, mi közöd hozzá, miről mit gondolnak"? Egyes keresztények azt hiszik, őket Isten azért teremtette, hogy oszthassák az észt másoknak. Közben nem látják, hogy csak a maguk igazát és álláspontját akarják ráerőltetni másokra.


Keressétek Istent és az Ő országát, elsősorban foglalkozzatok a saját lelki üdvötökkel, mert eljött az a világ, amikor az igazak is nehezen állnak meg, a döntést és ítéletet pedig hagyjátok a Mindenhatóra.

2014. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nos, mikor Isten megkezdett teremteni, még nem volt ember. Miért kellett volna neki emberi időszámítást alkalmazni?

A 2Péter 3:8 ezt írja: Ez az egy azonban ne legyen elrejtve elõttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendõ, és ezer esztendõ mint egy nap.

Tehát Isten nem úgy számolja az időt, mint mi emberek. Ahogy Péter szavaiból is kitűnik, nála egy nap akár ezer év is lehet.

2014. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!