Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint lehet...

Jehova Tanúi szerint lehet valakinek üdvössége anélkül is, hogy hozzájuk tartozna?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk katolikus az illető, attól még szerintük (szerintetek) üdvözülhet, elnyerheti az örök életet?
2014. márc. 7. 21:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Oké, ezek szerint félreértettem az előző válaszaidat.


Akkor ezek szerint a válaszod: nem?

2014. márc. 8. 19:33
 12/17 anonim ***** válasza:

Azt szeretném ha a Biblia versek győznének meg, nem Én, mert az az Isten szava.

ezért nem adtam konkrét választ.


Ha Isten szava nem tud meggyőzni akkor Én sem.


Katy Weaver

2014. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Katy!


Te ember vagy, és ember vagyok. Tettem fel egy eldöntendő kérdést, és engem most nem érdekel a Biblia. Te érdekelsz, Neked tettem fel a kérdést. Igen, vagy nem? Főleg azért, mert az egyik válaszod alapján igen, a másik válaszod alapján nem, mintha fogalmad sem lenne a válaszról. Téged ne az érdekeljen, hogy engem elvezess valahova, mert én tettem fel a kérdést, és arra válaszolj, ami engem érdekel. De úgy tűnik, hogy fogalmad sincs.

2014. márc. 8. 20:37
 14/17 anonim ***** válasza:

Sajnos Te nem értesz engem.


Hogyan lehetne megmenekülnie annak aki nem szereti Istent, Már pedig hogyan szerethetsz valakit ha nem ismered, még a nevét sem.

Sőt nem is azok elvárások szerint élsz amit mond?


Tudom, hogy mit szeretnél, :)

De ezt tőlem nem kapod meg, mert ebben magad kell döntened, és nem az Én szavamra, hanem a Biblia szavára.

Mert magadnak kell ezt eldöntened a saját meggyőződésedből, nem nekem.


Ha pedig nem érdekel a biblia akkor nincs miről beszélnünk.


Katy Weaver


Katy Weaver

2014. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Tudom, hogy mit szeretnél, :)

De ezt tőlem nem kapod meg,"


Miért, mit szeretnék? És mit nem kapok meg Tőled?


Tehát ebből a válaszodból is kitűnik (szólj, ha rosszul gondolom), hogy a válaszod: nem.

Ha nem szólítom vagy nem tudom a nevét, akkor nem szerethetem. Ha nem az "igaz egyházhoz" tartozom, akkor nagyon kevés a valószínűsége, már-már semmi, hogy elnyerjem az örök életet. És ez a helyzet, ha katolikus lennék, a katolikus szokásokkal, akkor sem valószínű, hogy bármi közöm lenne az örök élethez.

Ez nagyjából az álláspontod?

2014. márc. 8. 23:09
 16/17 anonim válasza:
Sziasztok! Kötekedni akartok Jehova tanúival vagy az igazságot keresitek? Ha az Igazságot akkor már kaptatok választ, ha csak kötekedni akkor azt a facebookon lehet nálam. TUNN TUNN! Hol marad a fele barátság és a tisztelet, aki hisz istenben az mindig oda figyel arra ahogyan viselkedik!
2014. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
A válasz egyszerű. Tanulmanyozd a bibliát!! Ja és a katolikusok nem jól működnek! Úgyhogy neked annyi :D
2014. márc. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!