Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A négerek között vannak Zsidó...

A négerek között vannak Zsidó vallásúak?

Figyelt kérdés
Katolikus négerek vannak,Zsidó négerek is vannak?

2014. márc. 10. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1984 és 1991 között kb. 90.000 etiópiai néger zsidó települt át Izraelbe.


[link]

2014. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vannak,sőt keletiek is vannak,tehát "ferde" szeműek facen keringett egy kép,h mennyi féle lehet.
2014. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megdöbbentő,én azt hittem csak fehér ember lehet zsidó.
2014. márc. 10. 07:55
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
A zsidók eredetileg fehérek, de bárki betérhet.
2014. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, vannak. Saját magam láttam.

A vallás független a külsőségektől.

2014. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Megtudhatom a lepontozás okát? Igen, a zsidók eredetileg fehérek, a néger, japán stb zsidók mind betértek a történelem bizonyos pontján.
2014. márc. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Négyeske, attól függ, mit értesz "fehér" alatt.

Az első zsidók nem kimondottan fehérek voltak, inkább az arabokhoz hasonlított a színük. (A nyelvük is a sémita családba tartozik, úgy is szokták mondani, hogy "unokatestvérek".)

Az északafrikai államokból származó izraelitákat (szefarad) alig lehet megkülönböztetni az ottani arab népektől, hacsak nem hordanak feltűnő külső jeleket.

Ezt akkor hallottam (és láttam) először, amikor franciaországba jöttem. Ezek még a spanyoloknál is sötétebb bőrűek.

Az európai - askenáz - zsidók valóban fehérek, ezek főleg Német- és lengyel származásúak. Hogy mikor vették fel az izraelita hitet, azt már nem tudom, ennyire nem néztem utána a dolgoknak. Ha nagyon érdekel ez a kérdés,keress rá Marek Halter néhány könyvére, érdekes dolgokat ír.

2014. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az arabok és a szefárd zsidók is az europid rasszba tartoznak, tehát fehérek. Nem fehérek azok a négerek, japánok stb.
2014. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Julianna:


[link]

2014. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elolvastam a hozzászólásokat, dehát ez csak egy fórum, különböző véleményekkel. Tudományos hivatkozást vagy bizonyatékokat nem látok bennük.

Ettől függetlenül, igazán nem vitatkozni akarok! Ha Te úgy gondolod, hogy Ábrahám fiai kaukázusi faj, én ugyan nem fogom megcáfolni, mert túl sok kutatás kellene hozzá, amihez se kedvem, se időm, és a kérdés nem is erről szólt.

De azért nincs harag, ugye?

2014. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!