Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok, akik...

Anxo kérdése:

Vannak itt olyanok, akik valamilyen protestáns gyülekezetből lettek katolikussá?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok, és kíváncsi vagyok, Nektek mi volt az indítékotok.

Köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 10. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhh... Ilyenről még nem hallottam :) Megosztanád a te inditékodat? Érdekelne.

Én egyébként protestánsból lettem muszlim :) Bár ez teljesen más tészta :)

2014. márc. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na látod én is így vagyok vele, nem sok ilyenről hallottam :) , hogy valaki prot-ból lesz kat., ezért is kérdeztem meg itt. Az iszlámból keresztény és fordítva az már gyakoribb, főleg nyugaton.

Először is nagy ellenérzéssel voltam még akkoriban a katolikussággal szemben, a média és a filmek által sugallt negatív beállítások miatt.

Szerencsém volt, találkoztam a katolikusság "igazi" arcával, sokkal komolyabb, logikusabb, számomra megfoghatóbb a teológiája, mint a protestáns "lötyögés",és itt MINDENRE választ kaptam.

Az se tetszik, hogy a protestantizmus szétzilálja a kereszténységet. Mindegyik felekezet egymással SZEMBEN határozza meg magát, azt nézi, mi a KÜLÖNBÖZŐSÉG, nem azt, hogy milyen sok a közös (kb 90%). A katolikusságot természetesen mindegyik megveti, de egymást is ócsárolják... A kisebb egyházak az igét bunkósbotnak használva érvelnek. PERSZE TISZTELET A NAGYON SOK KIVÉTELNEK!

Direkt használtam a protestantIZMUS szót a protestánsok helyett, mert nekem csak egy IZMUS-sal van bajom, az embereket szeretem :)


De akkor visszakérdeznék, miért lettél iszlám hívővé?

Érdekelne.


Érdekelt az iszlám, így több könyvet is elolvastam róla, valamit értek belőle, legalábbis a legfontosabb vonásait biztosan.

2014. márc. 11. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is, örülök, hogy megtaláltad a helyed! Azt látom sokan vallják magukat ilyen v olyan kereszténynek, de nem hisznek benne, sokan a bibliát sem olvassák, azt sem tudják pontosan mit is tanít az egyházuk. Akik meg igen, sajnos tényleg túl sok köztük a gyűlőlködő, aki a tudását arra használja fel, hogy a másikat szidja... Nagyon örülök ezért amikor olyan emberrel találkozok, aki tényleg hisz, gyakorolja is, és még a szeretet is megvan benne :)


Én rengeteget tanulmányoztam a Bibliát, és amikor kiváltam az egyházból annak az volt az oka, hogy úgy láttab, Pál nem "ige". Ekkor még hittem Jézusban, csak azt gondoltam a biblia, amit a kezemben tartok nem a teljes írás. Maradt is ki belőle, és toldottak is hozzá (itt főleg Pál leveleire gondolok). Ezért elkezdtem csak otthon olvasni, és mélyebbre ásni, de ekkor már nem tartoztam felekezethez (mivel ugye a Bibliában mindegyik hisz). Ahogy egyre mélyebbre áltam magam, egyre jobban sejtettem, hogy a szentháromság sem teljesen stimm... Ezen a ponton elkezdtem az iszlám után érdeklődni. Hátha akkor mégis nekik van igazuk. 2 év tanulmányozás után kezdtem komolyan hinni benne. (ez nemrég következett be) Egyházhoz még itt sem tartozok, még csak most kezdenek összeállni a részletek, hogy melyik az az irányzat amit én igazinak/helyénvalónak tartok a Korán alapján, de ez még hosszabb kutatásra szorul :) Amelyik jelenleg szinpatikus, annak meg sajnos Magyarországon nincsenek követői... :/

2014. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: ha csak kutatsz akkor nem biztos hogy meg fogod találni a helyes irányt, ahhoz elsősorban sokat kell imádkozni.
2014. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, imádkozd ki a dolgot, és Isten nem néma: meg fogja adni a választ! Sok sikert! :)
2014. márc. 12. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2014. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ide érdemes ellátogatnod, ha kereső vagy.

2014. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!