Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi szükséges ahoz, hogy...

Mi szükséges ahoz, hogy valaki igazán boldog legyen?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 19:00
1 2
 1/12 kefa 2000 ***** válasza:
22%

T.Kérdező! Az igazán boldog élethez szükséges a lelki béke.

A lelki békéhez pedig egy szatyor pénz!!! Üdv.

2014. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Egészszég!
2014. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Egészség


*javítva

2014. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 yuda ***** válasza:
31%

Bibliában egyértelműen definiálva van a boldogság, többféle irányból is.

Istennel való kibékülés után lehetünk csak boldogok.

Teljesség igénye nélkül beollózok pár igét, gondolkozz rajta.

Ha Isten mondja, akkor az úgy is van.


Zsoltárok könyve:32:1 Dávid tanítása. Boldog az, akinek hamissága megbocsáttatott, vétke elfedeztetett.


Zsoltárok könyve:32:2 Boldog ember az, akinek az Úr bűnt nem tulajdonít, és lelkében csalárdság nincsen.


Zsoltárok könyve:34:9 Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember, aki ő benne bízik.


Zsoltárok könyve:40:5 Boldog ember az, aki az Úrba vetette bizodalmát, és nem fordul a kevélyekhez és a hazugságra vetemedettekhez!


Zsoltárok könyve:41:2 Boldog, aki a nyomorultra gondol; a veszedelem napján megmenti azt az Úr.


Zsoltárok könyve:84:5 Boldogok, akik lakoznak a te házadban, dicsérhetnek téged szüntelen! Szela.


Zsoltárok könyve:84:6 Boldog ember az, akinek te vagy erőssége, s a te ösvényeid vannak szívében.


Zsoltárok könyve:84:13 Seregeknek Ura! Boldog ember az, aki bízik benned.

[link]

2014. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Jézus Krisztus nyolc boldogmondást sorolt fel a híres hegyi beszédében, melyek alapos megfigyeléssel egy csodálatos életpályát mutatnak be. A felsorolás a lelki szegénységgel kezdődik, ami azt mutatja, hogy az első lépés a boldog élethez annak megértése, hogy az a saját erőnkből nem fog menni. A második a sírás, mely a bűnbánatra utal. A harmadik a szelídség, melyben a bűnbocsánatot nyert ember képe, aki mindenki másban is meglátja az hozzá hasonló esendő embert ezért tud empatikus lenni. Az empatikus ember nyitottá válik az Isten igazságára, "éhezi és szomjúhozza" azt. Az igazság által megtanulja az irgalmasságot, vagyis már nem csak empatikus, de tesz is másokért! Így válik a szíve tisztává az Isten megszentelő munkája révén. A Szentlélwk által képessé válik békét teremteni, másokat is megbékélésre vinni Istennel. Végül pedig alkalmassá válik arra, hogy akár szenvedést is elhordozzon az igazságért. Ez a boldogság csúcsa, ahogyan azt Pál apostol, vagy akár István vértanú életében és halálában láthatjuk.


A boldogság nem körülmények függvénye, hanem belső lelki történés, mely az emberi jellem pozitív irányú megváltozásának folyamatával jár együtt. A teljes tanítást elolvashatod itt: [link]


Üdv. Péter

2014. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kútásó ***** válasza:
0%

Szeretted az igazságot és gyűlölted a

hamisságot: annakokáért felkent téged az

Isten, a te Istened, örömnek olajával a te

társaid felett.

Zsid 1,9

2014. márc. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én is szoktam olvasgatni a zsoltárokat..


de ti utolsó három hozzászólók Ti nem vagytok százasok!!

2014. márc. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Zsoltárok 1:1–3


1 Boldog ember az, ki nem jár a gonoszok tanácsa szerint,

Bűnösök útjára nem áll,

És gúnyolódók székébe nem ül,

2 Hanem Jehova törvényében leli gyönyörűségét,

És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

3 Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,

Amely megtermi gyümölcsét a maga idején.

Nem hervad el lombja,

És minden tettét siker koronázza.


:)

2014. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

25 éves vagyok, pályamunkásként dolgozok egy kisvasútnál. Nem keresek sokat, épp elélek belőle. Nincs barátnőm, barátom is alig. De boldog vagyok!

Boldog vagyok, mert a munkám eredménye, hogy az emberek eljuthatnak szép helyekre, boldog, mert a munkatársaimmal jó hangulatban telik a munkaidő. Otthon, megnézek egy filmet, találkozok a barátaimmal, ezek is boldoggá tesznek.

Ugyanakkor szerintem mindenkit más tesz boldoggá.

2014. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mikor felfogja végre az ember,hogy az élet nem erről a 60-100 évről szól.Ez csak egy időtartam,ahol helyes döntéseket kell hozni és megosztani másokkal a felfedezett tapasztalatokat,ami által Ők is boldogak lehetnek.

Mint erre rájön,az anyagiakban lelhető ideiglenes boldogság már nem fogja érdekelni.Átlát a szitán és tudni fogja mitől is lesz igazán boldog.

2014. márc. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!