Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a gyónási titoktar...

Szerintetek a gyónási titoktartás mennyire megbízható? Kellene egy kis help, lentebb leírva?

Figyelt kérdés
Erről tök jó lenne, ha beszámolna egy emberke nekem, pl. egy kettős emberölést hazudva a papnak. Én vallásos vok, s ezért nem akarom, csak ezt nem hiszem el igazán, h tuti biztos ez a dolog, mert azért a pap is csak ember. Engem meg kitagadnak itthon, ha játszom az egyházzal. :D Pedig a vallással semmi bajom amúgy, az tök jó sztem.

#gyónás #megbízhatóság #titoktartás #help vki #kíváncsi lennék
2014. márc. 12. 02:42
1 2
 11/13 yuda ***** válasza:

2. vagyok.

Akkor mind rosszul tudjátok.

Köztisztviselői iskolába járok és ott elhangzott, de felőlem azt gondoltok, véltek, amit akartok. Már megszoktam, hogy hibás vélekedésű emberek minél tudatlanabbak, annál inkább osztják az észt.

Felőlem tegyétek...nekem nem ártotok, ha tévesen tudtok valamit.

Most komolyan azt hiszitek, ha százalékban lehúzzátok valaki válaszát, akkor a tényeket megváltoztatjátok? :D

Ennek a jelentési kötelezettségnek egyébként semmi köze az beépített ügynökösséghez, vagy besúgáshoz.

Gyónási titok egyszerűen nem vonatkozik bűncselekményre és ezt vagy tudomásul veszitek, vagy bedugjátok fejeteket a homokba és struccot játszotok képmutató vallásosságból.

2014. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves utolsó!


Elárulnád, mi a fityfene az a köztisztviselői iskola? Ha neked ilyen a stílusod, nem szeretnék veled hivatalos ügyben találkozni. Viszont ajánlom figyelmedbe a következő passzust:


"A jogszabály mai napon (2014.III.13.) hatályos állapota


2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről1


A tanú vallomástételének akadályai


81. § (1) Nem hallgatható ki tanúként


a)272 az egyházi személy és a vallási tevékenységet végző szervezet vallásos szertartást hivatásszerűen végző tagja arról, amire a hivatásánál fogva titoktartási kötelezettsége áll fenn"

2014. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdezö, én nem járok gyónni.


Ha valamiért bánt a lelkiismeretem egyenesen Istentöl kérem a megbocsájtást.


De tudod mi jutott az eszembe? Mi történik, ha a pap feliszik egy kicsit többet a kelleténél? Tud-e akkor is titkot tartani?


Katy

2014. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!