Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen iratok kellenek a...

Milyen iratok kellenek a keresztelöhöz? Hogyan zajlik? Mennyi ideig tart? Baj e hogyha az apa nincsen megkeresztelve, csak az anya?

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 14:56
 1/5 klopusz ***** válasza:

Attól függ, milyen vallásra gondolsz.


A gyerekeim reformátusnak vannak megkeresztelve. Semmiféle papírt nem kértek. Párom katolikus, én református vagyok. Három gyerekem hat keresztszülője közül egyikük nincs megkeresztelve, egyikük anglikán vallású a többiek katolikusok.


Ahogy tudom, a katolikusoknál több a macera és elvárás.


Remélem, segítettem.

2014. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:

Bocs, de kimaradt:

Mindhárom csemetémet a vasárnap délelőtti mise keretében keresztelték meg a teljes gyülekezet előtt. Az egész mise nem volt egy órás, ráadásul a tisztelendőnek nagyon jó volt a szövege, skat nevettünk.

2014. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minek keresztelitek meg, ha nem gyakoroljátok a vallást? Mi az értelme? Ha erre tudna valaki magyarázatot adni, megköszönném.És nem azt persze, hogy mert szép, meg ez szokás...

Egyébként a szülőknek nem muszáj, hogy meg legyenek keresztelve, csak a keresztszülőknek.lehet külön ceremóniában tartani, de lehet mise keretén belül.

Azt sem értem, hogy valaki miért itt akar tájékozódni egy keresztelés hogyan-járól.Elmész a helyi plébániára és megkérdezed a plébánost. Szívesen tájékoztat, hiszen ez is dolga.

2014. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy csak az egyik szülő van megkeresztelve.

Papírok, amit kérhetnek: a szülők anyakönyvi papírjai az érvényes egyházi házasságról, illetve a keresztszülő keresztlevele (amit azon a plébnáián fog kikérni, ahol keresztelték).

Katolikus keresztelőt tudom: változó. Pl.: nálunk szentmise keretén belül szokták, így egy óra. De van, ahol csak szentmise után van, vagy teljesen más időpontban, az nagyából 15 perc.

2014. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Római Katolikus vagyok.3 gyerekem van es az egyik született Szeged a másik 2 meg németorszagban született, es itt élünk kint.azert kerdeztem meg a neten hogy mik kelenek.
2014. márc. 15. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!