Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha apuka nincs megkeresztelve,...

Ha apuka nincs megkeresztelve, csak anya, úgy a gyermeket nem is keresztelik meg?

Figyelt kérdés

A Párom nincs megkeresztelkedve, de a kisbabánkat szeretnénk. Ráadásul nem vagyunk házasok sem. Lehet így kereszteltetni? Én római katolikus vagyok.

Köszönöm előre is!


2013. szept. 5. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyereket minden tovabbi nelkul megkeresztelik, ha legalabb az egyik szulo katolikus. Tovabba a keresztszulo is katolikus kell legyen.


Tudomasom szerint az sem kizaro ok, ha nem kotottetek (egyhazi) hazassagot, de ebben nem vagyok teljesen biztos; errol legjobb megkerdezni a helyi papot.

2013. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Bár semmit nem használ, de elég undorítò lenne ezért kihagyni.
2013. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nem lenne baj, hogy az apuka nincs megkeresztelve, az viszont gond, hogy nincs egyházi házasság. Ezt kéne előbb rendezni (lehet attól még egyházi házasság, hogyha csak az egyik fél van megkeresztelve).
2013. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk megkeresztelték a kicsit, az apuka nem katolikus én igen, és nincs egyházi esküvőnk. A keresztszülők katolikusak.
2013. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!