Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen angyal Abaddon, vagy...

Milyen angyal Abaddon, vagy egyáltalán angyal ő?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, Abaddon a Sátán másik neve,vagy a Sátán neve? Én úgy tudom,hogy gonosz természetű.

Mit lehet tudni róla a Biblian kívül máshol is megemlítik?



2014. márc. 15. 08:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves névtelen mérges barátom, milyen kevés kell neked ahhoz hogy dührohamot kapjál.


Te kritizálsz másokat, de szégyenled kiírni a saját nevedet? )


Egy jóindulatú tanácsot adok neked. Az idegekre jót tesz ha veszel magadnak a gyógyszertárba magnéziumot, B vitaminnal. Lehet hogy jót tenne neked egy kis séta a természetben.


Katy

2014. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Szeressük egymást ***** válasza:

@ Katy!


2-3-4-es válaszoló vagyok.

Örülök hogy egyetértessz a 4-es válaszommal, ami a 3-asban lévő fejtegetéseim folytatása. Azt bizonyítottam, hogy miért különbözik a Jelenések 19-ben leszálló angyal, a Jelenések 9-ben leeső angyaltól. Szövegértésedre még mindig egyest adok! :-D

2014. márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szeressük egymást ***** válasza:
Javítás: a Jelenések 20-ban leszálló angyal a Jelenések 9-ben leeső angyaltól.
2014. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

neked meg az osztályozási technikád egyes! Csillagos!! :-D Nagyon értesz a dolgokhoz kedves barátom :-)


Katy

2014. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szeressük egymást ***** válasza:
Mindenképp kötelező kántálni az őr(dögtorony) magyarázatait, akkor is ha nyilvánvaló, hogy nagyon nagy blődség? :-)
2014. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Te utolsó az ördögöddel, meg a tornyoddal :-D... nem lennél szíves aláírni a nevedet, hogy tudjuk kinek köszönhetjük értelmes, tanulságos kommentárjait? :-D



Katy

2014. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Szeressük egymást ***** válasza:

Melyik nevemet?

Kedves Katy, én nem tartom fontosnak, hogy kiírjam a nevem minden válasznál, mert nem magamat akarom előtérbe helyezni.

Üdv.: Viktor

2014. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amit előttem is leírták, az Ószövetségben Abaddon mint személy, és mint hely van bemutatva. Mindenképp gonosz. A seol legeslegmélyén található feltehetően. Rabbinikus iratok említik még a Biblián kívül.


Ezért sem véletlen, hogy a Jelenések könyvében héberül is leírják az angyal nevét. Így már van lehetőség a beazonosítására.


Az, hogy ezt a gonosz lényt, akinek a neve mai nyelven úgy is visszaadható, hogy "terminátor", valaki Jézus Krisztussal azonosítsa, az egyik legnagyobb blődség...

2015. márc. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!