Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy az adventista...

Mit tegyek, hogy az adventista ismerős békén hagyjon a szombattal?

Figyelt kérdés
Nem tudok vele semmiről sem beszélgetni már, mert állandóan a szombatot hozza fel, hogy aki vasárnapot tart az a sátáné, meg totál gyűlölködve beszél a katolikus egyházról és szerinte, pedig engem ez a gyűlölködés nagyon zavar, viszont megbántani sem akarom, de nem nagyon akarom már tovább hallgatni, viszont át szokott járni hozzánk és ugye ki nem dobhatom, márpedig ilyenkor órákat itt ül és a szombatról tart kiselőadást, engem viszont soha meg sem hallgat, mert ő kijárta az adventista főiskolát, így nem érdekli a véleményem. Mit tudok tenni?
2014. márc. 15. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért kell beengedned őt az otthonodba? Ha mondjuk azért mert a szüleidhez jött, akkor látványosan vonulj be a szobádba. De ha tied a kecó, akkor ne engedd be.
2014. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Győzd meg őt a vasárnap jelentőségéről a szombattal szemben ! Olvass hozzá: van irodalma, nem kell ehhez főiskolára járni.

ApCsel 20:7

Jel 1:10-11

Jn 20:1

Lk 24:13

Jn 20:19

2014. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hozzám jön és nem akarok udvariatlan lenni, hogy nem engedem be. Ezeket az igéket és még többet is szerettem volna elmondani neki, de nem hallgat meg, mivel ő már tíz éve keresztény, én meg másfél éve tértem meg és kezdtem olvasni a Bibliát.
2014. márc. 15. 16:16
 4/16 anonim ***** válasza:
Elég fárasztóak az ilyenek, de muszáj megmondani nekik határozottan, hogy te nem akarsz erről a témáról beszélgetni.
2014. márc. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy kapcsolja ki szombatonként a gázt és villanyt, mert másokat dolgoztat vele, amit ugyebár nem szabad a törvény szerint szombaton. Belső égésű autóval se nagyon járjon szombaton, mert a tűzgyújtás is tilos...
2014. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Rm 14,5 Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.


Az egész törvény Krisztusról szól.


Gal 3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.

1Kor 13,12 Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.


Az ünnepek, amiket Izraelnek meg kellett tartani, Krisztusról szóltak. A tavaszi ünnepek (páska bárány, zsenge kéve meglóbálása, pünkösd) Krisztus első eljöveteléről, az őszi ünnepek (kürtzengés ünnepe, engesztelési nap, sátoros ünnep) Krisztus második eljöveteléről szólnak. A hét teremtési nap a hét évezred kivetítése. A szombat nap az ezer éves uralom évezrede. Krisztusról szól. A barátod szerint a törvény cselekedete üdvözít? Aki nem tartja meg a szombatot, az elkárhozik? Tehát a szombat nap megtartása az én megváltóm?

Gal 5,4 Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.

Az üdvösségemhez Krisztus kegyelme, vagy egy nap megtartása kell, vagy egy könyv ismerete? Krisztus a megváltó és nem egy nap. Vagy úgy gondolja, hogy ott áll Krisztus előtt, és megkérdi, hogy tegye fel a kezét, aki megtartja a szombatot? Vagy tesz fel tíz keresztkérdést a Bibliából, és aki 70% felett teljesít, az átment?


Az adventista tanítás szerint is Krisztus kijelentette, hogy miképpen fogja megítélni az embereket. Olvasd el Máté Evangyélioma 25. rész 31-46 közötti részt. Nem tesz említést szombat napról, "csupán" emberségről.


Én is szegről végről megtartom a szombatot, és tudom nagyon jól, hogy a törvény átkát, és Krisztus kegyelmébe vetett hitem hiányát veszem magamra, ezért tartom meg.

Nekünk Isten tanít, és a szívünkbe Ő teszi a törvényt. Nem egy könyv. Én megmutatom a Bibliából, hogy valami fehér, másnak megmutatom ugyan abból a Bibliából, hogy fekete. A Bibliaismeret megkockáztatom, hogy üdvösség szempontjából jelentéktelen. Annyira, hogy szinte bálványimádást tesznek szerintem sokan a könyvvel, csókolgatják, ölelgetik, szorongatják, és meghatározzák sokaknak az életét a magyarázatával. Holott először talán a gerendának kellene kikerülnie, igaz? De azt nem látjuk, így nehéz.


Ahelyett, hogy a barátod Krisztusról beszélne, az Ő megváltásáról, kegyelméről. Isten annyira szeret Téged, hogy egyszülött fiát küldte, hogy üdvösséged legyen. Nincs a hitben bűnöd. Nézz Krisztusra, és ne egy naptárra. A naptár nem ment meg semmitől sem. Krisztus viszont mindentől.

2014. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom őt, mert míg én szeretetet érzek, addig ő a következményektől fél, bár teljes bizonyossággal közölte, hogy üdvözülni fog, míg én csak reménykedem benne, hogy elég jó vagyok Istennek a rengeteg hibámmal és bűnömmel együtt....
2014. márc. 15. 20:19
 8/16 anonim ***** válasza:

Nincs bűnöd, nincs hibád! Akit Isten megtisztít, te ne mondd tisztátalannak! Krisztus a világ bűneit vette el, nemcsak a barátodét! Mindaz, ki Krisztusra néz, üdvözül. Nincs más dolgod! Isten adja a szellemet, Krisztus szellemét, ami nem törvények betartása pontról pontra, mert a törvény vége Krisztus. A törvény csupán Krisztushoz vezető mester. A törvény Krisztust vetíti ki.


Tökéletes vagy, annyira, hogy Isten egyszülött fiát küldte érted. Kiemelt a gödörből, megtisztított. A vádló, ki a bűneidet lajstromba teszi nem Krisztus. Te ne vádold magad, mert meghaltál már és immár élsz!


Rómabeliekhez írt levél 6. rész

3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?

4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.

5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.

6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:

7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

11. Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.


Olvasd el az utolsó sort! Gondoljad te is!


Ha az óembered meghalt, miért is vádolod magad és miért vagy kétségbe? Nem hiszed, hogy Krisztus megváltott?

2014. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Figyeld meg, hogy Jézus mit tett a bűnösökkel. Bárki is ment oda hozzá hittel, egyiknek sem mosta a fejére egyetlen bűnét sem. Nem kárhoztatott senkit azok közül. Ha a barátod nem eszerint cselekszik, akkor... hát?


Tudod mennyire egyszerű (tudom, egyben nagyon nehéz is) megúszni az ítéletet? Jézus mondott egy kiutat, hogy megússzunk bármilyen ítéletet is. Ne ítélj, hogy ne ítéltess! Ha barátod ítélkezik, és te nem, akkor melyikőtök cselekszik helyesen?

2014. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

...nem akarok udvariatlan lenni, hogy nem engedem be...

Miért, az nem udvariatlanság, hogy nem hallgatjuk meg a másikat, pláne ha ő a házigazda, és csak azért lehetünk ott, mert ő megengedte? Visszaél a vendégszereteteddel, nem kell beengedned!

2014. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!