Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak volt gyereke?

Lucia99 kérdése:

Jézusnak volt gyereke?

Figyelt kérdés
Tudtommal zsidó volt ezért volt felesége és egy Sára nevű lánya.De már nem vagyok biztos benne...

2014. márc. 20. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Mármint melyik Jézusnak?

Akkoriban élt néhány Joshua arrafelé. Soknak volt közülük gyereke, és több próféta is volt köztük. Eléggé elterjedt név volt ez akkor.

Az a Jézus, amelyikben te hiszel - valószínűleg több emberből lett összegyúrva, és a szent iratok közül kihagyták azt, amelyik a gyerekeit is említi.

2014. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Biblia nem említi, hogy lett volna. Én meg még elég kicsi voltam, amikor köztünk járt :)
2014. márc. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazatok van A Da Vinci Kód-ot olvasom ami azt írja amit állítottam
2014. márc. 20. 19:12
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Azt a zsidó fiatal férfit, aki nem házasodott meg és nem voltak gyerekei, abban a kultúrában kiskorúnak tekintették. Valószínűleg házas volt, gyerekei is lehettek. Egy nemrég megjelent könyvben egyébként ezt írják.

"Amíg zsidó tanítók szóltak zsidó hallgatósághoz, addig Jézus alakja ugyanaz maradt, mint legkorábbi hagyományokhoz. Az a váltás, hogy a karizmatikus tanító Jézusból emberfeletti lény lett, akkor történt, amikor a galileai zsidó-keresztény kultúrából a környező nem zsidó görög-rómaiba került ki ez a vallás. A zsidó tanítók eltűnésével megnyílt az út a születő kereszténység nyakló nélküli "pogányosítása" és az ebből adódó "dejudaiziálása", végül pedig "antijudaiziálása" felé. (Vermes Géza: A kereszténység kezdetei). A történeti Jézus egyszerű zsidó ember volt, igaz, karizmatikus egyéniség.

2014. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Szia


Ha a megváltóról van szó, akkor a válasz:


Nem, nem volt gyermeke, és nem is nősült meg.Más dolga volt itt nem a család alapítás.

Ha családot alapított volna, akkor elég felelőtlen lett volna, hogy özvegyet, és árvákat hagyott volna maga után.

aki ezt kitalálta, az nincs tisztában Jézus eljöttének okával.


Katy Weaver

2014. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Katy (helyett, aki írsz) - ez a vágyad.

A valóság pedig az, amit fentebb írtak.

2014. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Meroving vérvonal megalapítója, mária magdolnával.
2014. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

Ez is csak egy legenda.


De ha volt gyereke (vagy, ha a testvéreinek volt) és nem pusztult ki az egész nagycsalád - akkor ma itt mindenki néhány ezrelékben az ő utódja is. Mint ahogy sok más embernek is, aki akkoriban élt, és azóta errefelé is vándorolt a népe.

2014. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Vermes azt írja, hogy Jézus családja volt és maradt is második, rómaiak elleni felkelésig a helyi zsidó-keresztény közösségek vezetője. Más nem játszhatott ilyen szerepet. Testvéreit is említik, elsősorban Jakabot.

A Megváltó, az Áldozat stb. nem a történeti Jézus volt, hanem a görög-római istenek születésének, tetteinek, illetve Mithrasz hitének beemelése, a legendák kialakítása és terjesztése. Vagyis sokkal későbbi a valódi Jézus koránál. 70-ben Titus császár leromboltatta Jeruzsálemet, utána több zsidó felkelés volt, utoljára Bar Kochba felkelése. A zsidókat száműzték, szétszóródtak.

2014. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 6-os.


Helyettem nem ír senki, és ha ír nem az Én nevemben.

Nem ez a vágyam, hanem ez az igazság.

Ugyan "meséld már el nekem, hogy a megváltó mikor gondolkodott volna tökéletesen úgy, hogy utódokat hagy maga után árvaságban vagy özvegységben....


Mit gondolsz nem szólták volna meg a Farizeusok, hogy a családját elhanyagolja, vagy a környékbeliek, és az anyát a gyermekekekel cserben hagyva neki áll prédikálni,


Tudod Pál írta hogy aki az övéiről vagy a háza népéről gondot nem visel a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél....s akkor ezt pont Jézus csinálta volna....

Jó példát mutatott nem mondom....

(1Timóteusz 5:8) 8 Bizonyos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, és kiváltképp a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.


Mindenkiről gondoskodik csak a gyerekeiről nem meg a feleségéről....

Jézusom, ezt a sok butaságot


Katy Weaver

2014. márc. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!