Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell bérmálkozáskor...

Miért kell bérmálkozáskor másik keresztnevet választani? Ezt fel lehet venni hivatalosan is második keresztnévnek - névváltoztatással?

Figyelt kérdés

Gyakorló, hívő római katolikusok válaszát várom!


Amikor valakit akár gyerekkorában, akár felnőtt korában keresztelnek meg, akkor már van születési keresztneve, amit a szülők adnak neki.


Bérmálkozáskor pedig egy másik keresztnevet is kap az egyén az egyházban. Ennek mi a jelentősége a vallásban?


Az, mennyire elterjedt, hogy valaki a bérma keresztnevét hivatalosan is felveszi második keresztnévként?


2014. márc. 25. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Bérmáláskor még egy védőszentet kapsz.

Ha akarod, felveheted második névként. De felénk nem divat még egy keresztnevet felvenni hivatalosan.

2014. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bérmáláskor egy olyan szentet kell választani, akinek az életvitelével, tetteivel azonosulni tudsz. Ha szeretnéd hivatalosan is felvenni a nevet, természetesen megteheted, de nem szokás (legalábbis nem hallottam még róla).
2014. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kereszteléskor kaptál egy védőszentet. Ha bérmálkozáskor egy másik nevet választ, akkor már két védőszentje lesz.
2014. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nálam az a helyzet, hogy nekem gyerekkoromban csak ún. névadóm volt, templomban nem kereszteltek meg. (A keresztnevem ettől függetlenül bibliai név, illetve ebből kifolyólag benne van a katolikus szentek neveinek listájában is.)


Most felnőttként akarok megkeresztelkedni és bérmálkozni.

Ezeket egyszerre szolgáltatják majd ki.

Én szeretnék mindenképpen egy másik keresztnevet is, ami akkor lehetne a bérma nevem.

2014. márc. 26. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!