Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják a Harry Pottert...

Miért utálják a Harry Pottert a vallásosok annyira? Az csak egy film, nem?

Figyelt kérdés
hallottam néhány vallásos ki nem állhatja ezt a filmet,miért???
2009. dec. 28. 22:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egy film. Egy történet. Tudod, könyv is van.

És még a kérdésre is válaszoltam!

2009. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

jó,de amíg csak könyv volt,addig ügyet se vetettek rá,most hogy nagysikerű film lett meg minden katólikus ezen csámcsog..

a miérte nem kaptam választ..

2009. dec. 28. 22:30
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Azért utálják, mert számukra a bemutatott dolgok elfogadhatalanok és Istennel szemben állónak minősítik. Persze csak pár kérdés lenne feléjük: Miért van az, hogy az ezotéria, (varázslat, mágia) abban az időben is létezett mikor Istenről még senki sem beszélt?

Ez nem tudatlanság ezek működő dolgok amiket tudományosan is bebizonyítottak (gondolati energia stb.).

Jó a Harry Potter csak egy mese de jó mese és mese szemmel kell nézni. Vannak ezotéria szemszögből értékelhető dolgai akiket érdekel az ezotéria és valamennyit tudnak belőle azok tudják miről beszélek. A nagy vallás imádók meg úgy is leszólnak én elfogadom az ő hitüket nekik is el kellene fogadni mást és megnézni, hogy hogyan vezették be a kereszténységet (karddal). Mennyi vér és egyéb dolog tapadt ahhoz, hogy világ vallás legyen. S persze vannak az elvakultak, de régi koroknak több istenségük volt a mai modern vallásban pedig egy van és minden Isten hímnemű.

És ja a pogányságban is volt vallás és hit és nem hitetlenek.

2009. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

22:38!

Na,ezt mintha én írtam volna! :)

igen,szerintem azért van még néhány mese,vajon miért csak erre tudnak fújni..nemértem..

és nekem a vallásosok ceremóniái is egybefüggenek mágikus szertartással..tömjén,meg gyertyák..szentelt víz...imák,ezek is mind tiszta mágia..nem értem miért kell úgy tiltani a jót..nem a rossz részéről beszélek,de azt mindenki el tudja választani,akinek van egy kis esze..

igaz,hogy a mágia egyszerre fekete és fehér,de ha én nem akarok rosszat tenni vele senkinek,akkor az olyan,mint egy áldás..azt pedig ők is adják..(a kevésbé gonosz vallásosak)

2009. dec. 28. 22:45
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, engem vallásos emberként nem fogott meg különösképpen a széria.

Nem tartom veszélyesnek ezt a fajta hókuszpókuszt - hiszen akinek van minimális hermeneutikai jártassága, szövegértelmezési képessége, az fel tudja fogni a könyvben írtakat -, de korántsem értékesebb a sorozat, mint mondjuk Jókai vagy Gárdonyi gyermekirodalma.

Az első három vagy talán négy kötetet elolvastam, de őszinte leszek, utána teljes mértékben beleuntam. A forma, a szereplők és a cselekmény sablonos, az esztétikai-etikai érték alacsony. (Pl. mindennemű egyéb ismeret nélkül megsaccolom, hogy az a főfőgonosz megpusztul a végére stb.)

A vallásos embereknek különösebb okuk nincs a felháborodásra, ám bigottak/fanatikusakból, kik nem képesek megérteni szépirodalmi műveket, tekinthetik "csak úgy" veszélyesnek. Amúgy ennyi erővel Bulgakov ezerszer veszélyesebb (mellesleg vallásosként egyik kedvenc világirodalmi művem :)).

2009. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Mert "boszorkányokról" és varázslásokról szól, a bigott vallásosok csak ennyit fognak fel belőle...


Amúgy már több papot is hallottam nyilatkozni a témáról, akik semmi kivetnivalót nem találtak a történetben, mondjuk ők vették a fáradságot és elolvasták a könyveket, nem csak látatlanban fújoltak, mert valahonnan hallottak róla, hogy boszorkányokról szól a történet...

2009. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó előtti: azért lehet, mert a transzcendens tudat az emberi lét velejárója, ez pedig időtől/kortól független.

Az ezotéria állításai pedig áltudományosak, vagyis a tudományos módszertant merőben nem követő vizsgálatok "eredményeit" próbálják tudományos tényként eladni (pl. az általad felvetett "gondolati energia" kifejezést a tudomány nem ismeri [nem is ismerheti, hiszen az energia fogalmát másra tartja fenn a termodinamika], csak néhány ezotériával foglalkozó oldal.).

2009. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

pedig a gondolat energiáját mérni is lehet,én úgy hallottam..

amúgy akkor legalább haladás van,most meglátják nem minden varázsló és boszorkány gonosz..akiket eddig sziveskedtek máglyán elevenen elégetni... :(

2009. dec. 28. 22:59
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Te jó ég, ha vki nem tud elvonatkoztatni egy mesétől/filmtől és azt vallása támadásának érzi, az már fanatizmus.Én vallásos vagyok, de megnéztem az Omen-t meg ördögűzőt stb. is , jól szórakoztam közben, nem hinném, h ettől bűnbe estem vna, csak egy film, egy kitalált történet, nem értem hogy lehet benne komoly összefüggéseket a valósággal látni :)
2009. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"...pedig a gondolat energiáját mérni is lehet,én úgy hallottam..."


Igen, ez tényleg így van!


Engem pár évvel ezelőtt izgattak a "varázsvesszők", "varázsingák", vajon hogyan működnek?... Nekem működnének?...

A varázsvesszőt próbáltam ki, és legnagyobb döbbenetemre működött!!!

Aztán rájöttem, hogy az agyamnak egy pontjára koncentrálva akarattal tudom szét- vagy összemozdítani a két fémvesszőt... (Elég fárasztó, nem tudom sokszor megcsinálni pihenés nélkül.)


Aztán akkor ijedtem meg igazán, amikor egy utcán haladó autóra koncentráltam az ablakból (azt akartam, hogy megálljon és ne tudjon továbbmenni)... És az autó nagy döccenések után lefulladt és nem tudott tovább menni!!!

Na, erre eléggé megijedtem!

Az autót el kellett vontatni és csak másnap tudott vele elindulni a gazdája, javítás után. (Pedig előtte semmi baja nem volt az autónak.)


Na, innentől kezdve nem "trenírozom" az agyamnak ezt a pontját, mert nagyon megijedtem : vajon mire lennék még képes csupán "gondolattal"???...

2009. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!