Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szemszögből nézve...

Keresztény szemszögből nézve miért nem elfogadott a Harry Potter, vagy a Gyűrűk ura film?

Figyelt kérdés
Mivel befolyásolja a gyerekeket?

2014. márc. 25. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

"Mindkét könyv és film mese. Ilyen alapon nem mesélhetnénk sem klasszikusokat, sem népmeséket, hiszen mind csodákról és varázslásokról szól. Nem kell átesni a ló túlsó oldalára. A gyereknek azt kell megtanítani, hogy helyén kezelje ezeket a dolgokat."


Hozzáteszem, a biblia is csak mese. Az is szól csodákról és varázslatokról. Kitalált történetek, nulla valóságalappal. Szerintem az nem való egy gyereknek

2014. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

A Harry Potter mesének indul, de átfordul sötét fantasyba, ahol már nemcsak a mese varázslói is boszorkányai, hanem démonikus ellenfeleik is megjelennek, sőt, uralomra is jutnak. Rowling kiengedte a démonokat a palackból, és a felvonultatott keresztény jelképekkel sikertelenül próbálta őket visszatessékelni.

A Gyűrűk Urából csak az hiányzik, hogy Ilmatarnak fia szülessen, aki megvált minden értelmes fajt, és akkor már mindenki látná a párhuzamokat.

2014. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Nos,én 14 éves vagyok.Nem tudom megérteni,hogy miért nem "elfogadottak",mikor ezek a filmek,könyvek teljesen más világban zajlanak.A Harry Potternek mind a 7 könyvét és a Gyűrűk urának is 4 könyvét kiolvastam,szerintem nagyon jó fantasy mindkét történet,megmozgatja az agykerekeket.Aki pedig megtiltja ezeket a gyerekének,az szerintem csak egy elfogult,szűk látókörű ember,aki csak azután megy,amit a papok és a pápa mond...vajon a Bibliában nincsenek véresebb jelenetek? Egyáltalán honnan tudjuk,hogy az is nem-e csak egy régebbi "fantasy"? Azt is emberek írták,vagy nem? Sajnálni tudom azokat,akik csak azt veszik észre,hogy durva jelenetek vannak bennük...A TV-ben nincsenek? Az interneten,facebookon és egyebeken nincsenek? Vagy mindent megtiltanak a gyereknek,még azt is,hogy kimenjen az utcára,nehogy azt kelljen végignéznie,hogy esetleg egy másik embert megvernek? -_-...Bocsi a kisregényért,de el kellett mondjam a véleményem.
2014. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Tolkient azért nem kéne leírni, mert hívő katolikus volt és belecsempészte a hitét is a műveibe. Ezenkívül irodalomtörténeti jelentőséggel is bír, mert megálmodott egy világot, népekkel és nyelveket is kitalált hozzájuk.

A Harry Potter azért nem ez a kategória. Az inkább egy gagyibb kis gyerekmese. Nem tartom abszolút károsnak, hanem azt mondom, hogy van értelmesebb olvasmány is.

2014. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember, aki A Gyűrűk Urát keresztényellenesnek tartja, roppant műveletlen, és olyan dologról alkot véleményt, amit egyáltalán nem ismer, ennek pedig nincs sok értelme és nem is hiteles. Aki csak egy kicsit is utánanéz a dolgoknak, mielőtt ítélkezni kezd, az tudja, hogy A Gyűrűk Ura egy mélyen hívő katolikus szerző műve, és tele van keresztény eszmékkel, persze azon túl, hogy más, pogány mitológiákból is merített Tolkien, hiszen érdekelték őt a különböző kultúrák és vallások. A filmek, nos, azokról csak annyit tudok mondani, hogy bár a zenéjük nagyon hangulatosra sikerült, sajnos nem sok közük van a könyvhöz, azokat az elemeket nagyították fel és túlozták el, amikkel a mai világban könnyen el lehet adni egy filmet. Lásd pl. az Aragorn és Arwen szerelmi szál, a könyvben feleannyi szó sem esik róla, mint amennyire a filmben túldramatizálják. A filmeket a könyvvel ellentétben tehát nem keresztény erkölcsű alkotásnak szánták, hanem a profiton volt a hangsúly.


A Harry Potterben is találhatóak utalások a kereszténységre, előfordul egy-két idézet a Bibliából stb. és persze az alapvető keresztény (vagy akár nem feltétlenül keresztény) eszmék a szeretetről. De Rowling egészen máshogy kezeli ezt a kérdést, ő eleve nem keresztény műként írta meg a Harry Potter sorozatot.


Igazából nem az említett két történettel van a probléma, hanem azokkal az emberekkel, akik csak a mágiát meg a boszorkányságot látják meg bennük, és közben elsiklanak afelett az apróság felett, hogy mindkét mű az emberek közötti szeretet fontosságát hangsúlyozza, ami pedig minden másnál feljebbvaló keresztény tanítás. Az ilyen emberek tipikusan azok, akik az élet más területein is mindenben a rosszat keresik, a jót pedig elfelejtik észrevenni.

2014. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
15%

Nem tiltja a vallásunk, nem mondja, csak azt, hogy mágia nem létezik. Éspedig ne higgyünk olyan dologban, ami nem létezik. (Uradat Istenedet imádd, és csak neki szolgálj.)


Nem arról szól a Keresztény gondolkodásmód, amit ti gondoltok, hogy jobbra menni, balra menni, verni szöges léccel magunkat, és ájtatos képpel imádkozni. A vallás és az egyház két külön dolog.


A Reformátusok azok, akik ezeket a dolgokat elítélik, de igazából ők se nagyon.


Nincs olyan Katolikus, aki ne látta volna legalább az egyiket :)

2014. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
75%

Látok itt egy-két olyan választ, melyek hatására csak fogom a fejem...


Hívő evangélikusként nem látok semmi rosszat e két filmben/"filmsorozatban", csak kezeljük helyén őket.

E kettő csupán kitaláció, mese, de a Biblia nem az. Azt érdemes komolyan venni.


A másik fontos dolog az, hogy mágia (vagy másképp: okkultizmus) igenis létezik, csak nem e filmekben megszokott módon. Sok mindenről én sem gondoltam, hogy káros (pl. agykontroll, jóga, jóslás, energiával való gyógyítás, horoszkóp, szellemidézés), és hogy ebbe a kategóriába tartozik.

Ezektől óvva intelek titeket. (Jómagam is kipróbáltam már párat, meg is bántam.)

Csak Istenben bízzatok! #imádság

2016. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!