Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha igazzá válna...

Keresztények! Ha igazzá válna hogy a világ pl két hónap múlva sugárzás vagy súyos betegség miatt mindenképp elpusztul, de kapnátok lehetőséget hogy a borzalmas szenvedés helyett könnyű halálotok legyen, pl méreg, elfogadnátok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 08:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az élet mindenképp Isten ajándéka ami felett csak neki van joga dönteni mikor veszi el. Meg ha innen közelítem meg: melyik nagyobb bűn: a fogadalom megszegése vagy az Istentől kapott élet eldobása. Nyilván ha hagyta volna az erőszakoskodást akkor Isten látta volna, h nem akarattal került volna ebbe. Ez már más kérdés de minden esetre jó h nem lett gond.
2014. márc. 26. 12:20
 12/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nyilván ha hagyta volna az erőszakoskodást akkor Isten látta volna, h nem akarattal került volna ebbe."


De ők Jézus menyasszonyai voltak, fogadalmat tettek a szüzesség megőrzésére. A fogadalom megszegése pedig halálos bűn. A gyilkosság szintén. Az öngyilkosság is. Egyébként az, hogy hagyja magát, fel sem merült, mint lehetőség. A dilemmát az okozta, hogy mi van, ha védekezés közben megöli a támadóját. Vagy a szüzessége megóvása érdekében feláldozhatja-e az életét? Mártíromságnak számít-e, ha pl. kiugrik az ablakon azért, hogy a fogadalmát megtarthassa. Vannak olyan extrém esetek az életben, amikor az ember csak a saját lelkiismeretére támaszkodhat, mert nincs igazán jó döntés.

2014. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia !


Először is a történelem befejezését Isten fogja elvégezni a Bibliából tudjuk hogyan fog végbemenni, de ha mindenáron sarokba akarsz szorítani a kérdéseddel a válaszom NEM a körülményeket meg lehet változtatni (imádkozással) én és sok-sok keresztény ezt tenné.

2014. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó remélem csak viccből írtad a sarokba szorítást mert keresztény ember NEM feltételez rosszat a másikról elsőre.... én keresztény vagyok de direkt írom ki a kérdést így, mert ha leírom az elején, akkor az emberek nem a kérdéssel hanem a személyemmel lesznek elfoglalva jönnek a trollkodások meg a beszólások. Ha azonban laikusként látszom feltenni a kérdést általában normális válaszok jönnek. Általában...
2014. márc. 27. 09:55
 15/17 anonim ***** válasza:

"keresztény ember NEM feltételez rosszat a másikról elsőre"

Ja, ja.

Ezért szavazták le #2-t 28%-ra.

Persze mondani semmit nem tudnak rá, csak piros gombot nyomogatni. A csupa jó keresztények...

2014. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
nem mert az önnyilkosság lenne a Biblia pedig tilcsa
2014. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én biztos, hogy nem fogadnám el! Így még van 2 hónapom élvezni az életet és kipróbálni új dolgokat!
2015. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!