Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jezus azt a parancsot adta...

Tanu kérdése:

Ha Jezus azt a parancsot adta a kovetoinek{mate 28:19}hogy menjenek predikallni, sokan miert nem mennek, kiveve Jehova Tanuit?

Figyelt kérdés

#Jehova tanúi #Predikallas
2014. márc. 27. 12:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

Apcsel 5;42

42 <<< >>> .


ház szerint


Luk 10;7


... .


házból házba


Nem egyről beszélünk. Jézus azt mondta, hogy ne járjatok házból házba. De ez itt már lényegtelen a kerítésen kívüliség vagy belüliség.

Az apostolok házaknál prédikáltak, nem mentek sorba az apcsel szerint.

2014. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Katy!


A lényeg most a prédikáláson volt direkt másra nem akartam kitérni, ezt nézve pedig valótlan hogy csak ti prédikáltok ismerd el. :)


A Mormon hitelveket pedig ismerem persze még nem mélyrehatóan, Néztem nem egy forrást róluk, beszéltem velük, olvastam a Mormon könyvét a másik kettőt sajnos még nem de ahhoz mormonnak kellene lennem... Azt hogy keresztények e azt én nem ítélhetem csak úgy meg. A cselekedeteik jelzik, miként nálatok is.

2014. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó. hogyan lehetne a prédikálásuk összhangban a biblia Tanításával, amikor nem is a bibliát tanulmányozzák, hanem valami más könyvet, ami a biblián kívül íródott.

Állítólag, valami James... nevű embernek át adott egy angyal 12. lemezkét, és ami azon volt rajta abból készült a mormon könyv.


S azt pedig Te is tudod, hogy a bibliát ismeri el Jézus is Isten szavának és az igazságnak,

ami azon kívül van az nem Istentől származik a biblia a jelenések könyvével lezárult, nincs tovább.


s az egész ellene megy Jézus tanításának,így nem is prédikálhatják azt amit Jézus tanított, és nem Amerikában van az Édenkert, Isten pedig nem Nacionalista, így nem csak az "Amerikaiak" részesülnek megmentésben, hanem minden nemzetből lesznek emberek, ennélfogva ez a "vallás" egy nemzetet emel fel a többi fölé, a többiről már nem is beszélek....


Katy Weaver

Úgy hogy prédikálhatnak...

2014. márc. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

11-es válaszolónak:


PRÉDIKÁLÁS „HÁZRÓL HÁZRA”

Annak ellenére, hogy a szanhedrin betiltotta a prédikálómunkát, a tanítványok mindennap prédikáltak és tanítottak „a templomban és házról házra” (Csel 5:42). Mit jelent pontosan az a kifejezés, hogy „házról házra”?

Az eredeti görög szó – kat’ oi′kon – a szó szoros értelmében azt jelenti, hogy ’ház szerint’. Több fordító is megállapította, hogy a ka·ta′ szót úgy kell érteni, hogy amikor a tanítványok prédikáltak, egyik háztól a másikhoz mentek. A Lukács 8:1-ben is hasonló jelentése van a ka·ta′ szónak. E szerint a vers szerint Jézus „városról városra és faluról falura” prédikált.

A szó többes száma – kat’ oi′kusz – szerepel a Cselekedetek 20:20-ban. Pál apostol itt ezt mondja a keresztény felvigyázóknak: „nem tartottam vissza magam attól, hogy . . . nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket”.

Ez a következő versből is kiderül: „alaposan tanúskodtam zsidóknak is, görögöknek is az Isten iránti megbánásról és a Jézusban, a mi Urunkban való hitről” (Csel 20:21). Pál hittársai már megbánták a bűneiket, és hittek Jézusban, vagyis egyértelmű, hogy a házról házra prédikálás és tanítás a nem hívők között folyt.


az otthonaikban keresték fel az embereket az üzenetükkel, pontosan úgy, ahogyan Jézus Krisztus meghagyta nekik (Máté 10:7, 11–14). Kétségtelen, hogy ezért sikerült betölteniük Jeruzsálemet a tanításukkal.

(Máté 10:11–14) 11 Amely városba vagy faluba csak bementek, járjatok utána, ki méltó abban, és maradjatok ott, míg tovább nem mentek. 12 Amikor beléptek a házba, üdvözöljétek a háznépet; 13 és ha méltó a ház, szálljon rá a béke, amelyet kívántok neki, de ha nem méltó, térjen vissza rátok a tőletek való béke. 14 Ahol nem fogad be valaki titeket, és nem figyel szavatokra, ott kimenve abból a házból vagy abból a városból, rázzátok le a port lábatokról.


még legalább hat másik német bibliafordítás adja vissza hasonlóképpen ezeket a verseket. Ezek közé tartozik az átdolgozott Zürcher Bibel és Rupert Storr, Franz Sigge és Jakob Schäfer „New Testaments” című műve (N. Adler átdolgozásában). Számos angol változat egyetért a fordítással.

Hans Bruns német tudós így indokolja a Cselekedetek 5:42-ben „házról házra” visszaadott fordítását: „Az eredeti szöveg szerint úgy tűnik, mintha házról házra mentek volna.” Igen, a kat’ oi′kon-t, a szöveg eredeti kifejezését nem határozói értelemben használják („otthon”), hanem osztó értelemben, betű szerinti jelentésben „ház szerint”. (Többes számú alakja, a kat’ oi′kous azt jelenti, „házak szerint”, amely a Cselekedetek 20:20-ban található.) Más tudósok, mint például Heinz Schürmann igazolják ezeknek a kifejezéseknek az osztó értelemben történő fordítását. Horst Balz és Gerhard Schneider az Új Testamentum szövegmagyarázó szótárának a kiadói azt mondják, hogy ezt a kifejezést úgy is vissza lehet adni, hogy „ház ház után”. Számos angol kézikönyv is hasonlóan magyarázza ezt a verset.


Katy Weaver

2014. márc. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Katy, nem foglaltam állás hogy mivel van összhangban a prédikálásuk. Csak írtam hogy hirdetnek pontosan úgy mint ti ennyi ezt nem tudod tagadni. :)

Annyit azért mondhatok hogy mikor a nagyobb tereken látok felekezeti standokat akkor sem a Mormonoknál sem a Tanúknál nem látok Bibliát.

2014. márc. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


Én is beszélgettem emberekkel személyesen vallási témákról. De nem házról-házra hanem nyilvánosan az utcán. Ezt tudnád prédikálásnak nevezni?


A helyzet az hogy szerintem már az elején probléma van. Mert a keresztelkedési kérdéseknél elhangzik a "szervezet tagjaként" kifejezés.

Ez köszönő viszonyban sincs a Bibliával. Sem Jézus sem a tanítványai nem kereszteltek és nem is tanítottak olyasmit hogy egyházra vagy szervezetre kell keresztelkedni. Nincs a Szent Írásban semmi ami ezt alátámasztaná még csak utalás szintjén sem.

Ez egy emberi hagyomány és félre vezetés azt sugallva hogy egy szervezet lenne a megmentés feltétele.

2014. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
11%

6-os 'a te Bibliádban' ez is benne van: Máté 24:14 És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jõ el a vég.


Apcs 5:42 És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust.

(egy Tanú)

2014. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
11%
Kedves kérdező! Jól mondod, hogy nem mennek, csak Jehova Tanúi. Ugyanis, amikor prédikálnak más vallások, akkor nem AZ ISTEN ORSZÁGÁT HIRDETIK Máté 24:14(JOBB FORDÍTÁS: KIRÁLYSÁG /Csia 2010/), hanem a hamis tanításokat, pl. háromság, lélekhalhatatlansága, minden jó ember a mennybe megy stb. És amikor nem a Bibliának megfelelően járnak hirdetni az olyan mintha nem mennének, vagy még rosszabb rontják Istennek és a Szavának a hitelét. (egy Tanú)
2014. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
11%

Ellentmondás nincs a Bibliában, így a


A Lukács 10:7 Ugyanazon házban (oikia) maradjatok pedig, azt evén és iván, amit ők [adnak]: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról - házra (oikia). (itt más görög szó fordul elő: oikia)



--- nem tiltani akarja a házró házra való hirdetést, mivel az 1Tim 5:13 is igazolja, hogy vannak személyek, akik nem hirdetés céljából járnak házról házra: "Egyszersmind pedig dologkerülők [lévén], megtanulják a házról-házra (oikia) való járogatást; sőt nemcsak dologkerülők, hanem fecsegők is és más dolgába avatkozók, olyanokat szólván, amiket nem kellene." (oikia görög szó) és az



Apcs 20:20 ezt írja a hirdetésről: Hogy semmitől sem vonogattam magamat, ami hasznos, hogy hirdessem néktek, és tanítsalak titeket nyilvánosan és házanként (kata),

Apcs 5:42 És mindennap a templomban és házanként (kata) nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust.


Tehát Isten biztosan nem adott képféle ellentmondásos parancsot 'menj is, ne is menj'. Ez nevetséges lenne.

(egy Tanú)

2014. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

Luk 10:7 Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, amit ők [adnak]: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról - házra.


Itt a házról házra kifejezés:

Ek oikia eisz oikia

Tehát házból házba.


Apcs 5:42 És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust.


Itt a házanként kifejezés:

kata oikosz

Tehát az itt szereplő ’kata’ szó jelentései:

1) le, alá, felé

2) ellen-

3) át, keresztül, szerte, vmin végig-

4) mellett, szemben, közelében

5) alatt (idő)

6) vmire tekintettel, vonatkozóan, illetően

7) -ért, végett

8) szerint, értelmében; vminek megfelelően, módjára

9) -ként

10) körülbelül, mintegy

11) összetételben: le; szemben, ellen; egészen, teljesen


És ugyan ez a kata oikosz szerkezet jelenik meg az Apcsel 20:20 és az Apcsel 2:46 nál.


Nem ugyan az a kifejezés tehát az apostolok esetében, és Jézus intésénél.


A Lukács 10:7 ’Ek oikia eisz oikia’

szerkezet még kettő esetben szerepel az újszövetségben:


Apcs 8:3 Saulus pedig pusztítá az anyaszentegyházat, házról-házra járva, és férfiakat és asszonyokat elővonszolva, tömlöcbe veti vala.


1Tim 5:13 Egyszersmind pedig dologkerülők [lévén], megtanulják a házról-házra való járogatást; sőt nemcsak dologkerülők, hanem fecsegők is és más dolgába avatkozók, olyanokat szólván, amiket nem kellene.


Szerintem nyilvánvaló a különbség. Jézus arra intette a tanítványait, hogy ne járjanak házról házra, ahogy megjelenik a házról házra járás Saulus pusztításánál, és a dologkerülők járásánál.

Az apostolok nem sorba járták, hanem templomban és házaknál (egy adott háznál), ahogy Jézus parancsolta, hogy amikor bemennek egy településre, egy házban maradjanak, majd egy másik településen szintén. Így értendő a házanként kifejezés, hogy templomban <---> házaknál. Itt kvázi mintegy felsorolás szerepel, nem egy házról házra szerkezet.

2014. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!