Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utasítják el Jehova...

Miért utasítják el Jehova Tanúit olyan sokan?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 23:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
90%
Én azért küldtem el őket, mert nincs szándékomban másik vallásra áttérni.
2008. aug. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
40%
Hívő vagy?
2008. aug. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
71%

Mert kurvára idegesítő, hogy becsöngetnek a házba, nem érti meg ha el akarom őket küldeni,és zaklatnak az utcán is.

Na és persze nem vagyok hívő, tessék már megérteni.

2008. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
75%
mert erőszakosan térítenek és nem toleránsak más vallásokkal szemben, csak az ő hitük igaz és szent. :S
2008. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim válasza:
73%
Nagyon gusztustalanul viselkednek. Rühellem őket! Becsöngetnek, elmondják mit akarnak, de ha megmondom,h engem ez nem érdekel, van egy vallásom és nem fogok váltani, magasról leszarják és tovább erőszakoskodnak. Egy ismerősöm fel pofozott egyet, mert mikor a kaput be akarta csukni, a jehova odatette a lábát, hogy be ne csukja. Egyébként is, az ember hagy válasszon szabadon vallást. Ha érdekli ez a jehova dolog, úgyis utána jár.
2008. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
84%
csak azt érik el az erőszakos viselkedésükkel-tisztelet a kivételnek!, hogy senki sem lesz kiváncsi a vallásra,mindenki utálni fogja őket,mivel az ember általánosít....akit tényleg érdekel az megkeresi úgyis a vallást miután hallott ezt azt róla !!!!nem ?
2008. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
36%

'Erőszakos', 'gusztustalalan', 'idegesítő', 'zaklató', - ezek szerintetek mind Jehova Tanúi.


De arról tud-e valaki, valamit, hogy mit akarnak mondani? Ha egy idegen ember közölni akar velem valamit, és én előítéletből elutasítom, mondván hülye fanatikus, és még utána is dobálok válogatott jelzőket, ezzel igazoltnak tekinthetem a saját világnézetemet?


Mellesleg tisztában vagytok azzal, mit jelent az "erőszakos térítés" kifejezés?

Örüljetek inkább, hogy nem abban a korban éltek, amikor ezt tényleg művelték!

Ennek köszönhető nagyrészt, az a hatalmas kiterjedésű vallásföldrajzi kereszténység, ami a világban ma látható.


De Jehova Tanúi sohasem fogják rátok kényszeríteni hitüket!

Viszont, amit mondani szeretnének, azt fontosnak érzik.

Ha bármelyikőtök valami fontosat akar elmondani valakinek, gondolom ti is megtesztek mindent, hogy el tudjátok mondani főleg, ha életfontosságúnak hisztek valamit.


Persze nem kell elhinni, hogy ez életfontosságú kérdés, de meg tudjátok cáfolni?

2008. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is tulsagosan buzgo mocsingok, azt hiszik hogy az embernek csak arra van ideje, hogy hazalo hitteritoknek ajtot nyisson es Jezusrol meg ilyesmirol dumaljon.


Az embernek annyi a gondja, baja, orul ha munka mellett van ideje a sajat gyerekere, csaladjara, meg pihenni. Nem hogy meg vadidegenekkel bajcsevegjen vallasrol,stb....


Meg a muszlimok se olyan fanatikusak, hogy jonnenek es csengetgetnenek minden egyes haz vagy lakas ajtajan.

2008. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
69%

Persze, a muszlimok másként csinálják.

De nem hinném, hogy akik itt most a Tanúk miatt reklamálnak, szívesen élnének pl. Iránban.

2008. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként Jehova Tanúi ugyanazt teszik, mint amit Jézus parancsolt tanítványainak,és ő maga is tett. Ha az ő példája rossz volt, akkor a Tanúké is rossz.
2008. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!