Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vadászni, halászni, horgászni...

Inuit kérdése:

Vadászni, halászni, horgászni szabad a Biblia szerint? Az ember által teremtett állatok fogyaszthatóak?

Figyelt kérdés

Ha igen sport szempontjából is éppúgy megengedett, mint élelemszerzés szempontjából?

Ha tilos akkor a húsfogyasztás is tilos?

Vagy a háziállatokat szabad fogyasztani?


Mi a helyzet azzal, hogy a természetes egyensúly a növényevők és ragadozók között felborul és embernek kell most a legtöbb helyen erre ügyelnie, ami ugye vadászattal jár? Azt szabad,tilos vagy a körülményekre való tekintettel megtűrt tevékenység?



2014. márc. 28. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

A halászás biztosan nincs tiltva, de úgy emlékszem a vadászás is elég gyakori eset a Bibliában (táplálékszerzés céljából).

Ha valaki sportolni akar úgy tudja megoldani, hogy a terméket kiviszi a piacra, ha nem akarja megenni azokat.

A hús fogyasztás nincs tiltva sehol. (csak bizonyos állatot és a beteg/döglött állatok ill. ember fogyasztása nem támogatott)


"Vagy a háziállatokat szabad fogyasztani?"

:DD

Miben más, mint egy másik állat? Csak mert érzelmileg vonzódsz az kajához? Vagy önkényesen kijelented, hogy a másik ehető?


"Mi a helyzet azzal, hogy a természetes egyensúly a növényevők és ragadozók között felborul és embernek kell most a legtöbb helyen erre ügyelnie, ami ugye vadászattal jár? Azt szabad,tilos vagy a körülményekre való tekintettel megtűrt tevékenység?"

Ez az állatokat érdekli? (nem)

A kutya is evett már meg embert meg csecsemőt.


Én csak azt tudom, hogy undorító világban élünk, ahol mindenki zabálja a másikat. Ha az egyik élőlény nem tolerál engem, akkor sajnos hidegvérrel kiirtom. (inkább ő, mint én). Attól mert "okosabb" vagyok, nem kell hülyébbnek lennem. De csak úgy öldökölni sem vall épp elmére. Vagy pont hogy ez a "természetes"?

2014. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A háziállatot azért emeltem ki,mert a szarvast az Isten teremtett és az Ő teremtményeit nem biztos, hogy ajánlott fogyasztani,de a Szürke marhát az ember teremtette és ezáltal elnézi a húsának a fogyasztását.
2014. márc. 28. 13:03
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A biblia szerint mindent isten teremtett, és a biblia szerint ha neked kedved támad élve megnyúzni egy kismacskát nyugodtan megteheted, mert az állatokat és növényeket nekünk teremtette Isten.
2014. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Girgoy ***** válasza:
100%

Kedves eszkimó! Az ember nem teremt állatokat, a szürkemarhát max. kitenyészti, háziasítja, vagyis az Isten által megteremtett állatokat tervszerűen szaporítja, idomítja, stb.


A vadász is csinál valamit az állattal (megeszi vagy eladja), értelmetlenül öldösni az állatokat valóban nem jó dolog. De egyébként kezdetben a teremtéskor Isten csak a növényeket adta eledelül emebrnek és állatoknak is egyaránt, ez az idilli állapot, a böjtök során az emebr tulajdonképpen ehhez a paradicsomi állapothoz akar visszatérni. Noé után engedte meg Isten a húsevést (és velszeg a bárkában is még csak növényevő állatok voltak, ciki lett volna, ha egymásratámadnak), tehát a húsevés nincs tiltva, de nem is kapott kifejezett parancsot rá az emebr, inkább csak engedékenyen megtűrte Isten. Az állatokat pedig nyílván evés előtt valahogy meg kell ölni (halászattal, vadászattal vagy a házi állatot levágni), sőt a vérét is kifolyatni, mert vért enni tilos mózes törvénye szerint.

2014. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Igen, szabad a Biblia szerint vadászni, halászni, horgászni. Az ember nem teremtett állatokat, max. vannak túl tenyésztett állatok a jelenbe, pl. kutyák terén.


Sport szempontjából a Biblia szerint, bár emlékezetem alapján erre külön nem igazán tér ki, de halászni, horgászni biztos, h lehet.


Nem tilos a húsfogyasztás, csak a véres hús fogyasztása, de az is inkább az ó szövetségre, a zsidó vallás felé jellemző. Dehát szerintem olyat te se akarnál enni. :D


Mit értesz házi állat alatt? A kínaiak kutyákat is esznek, az én gyomrom tuti nem venné be...tyúkot, tehenet stb. meg miért ne lehetne?


Ami az egyensúlyt illeti: minden amit teremtett Isten, növényeket, állatokat, vizeket stb. ... nekünk embereknek teremtette meg, h uralkodjunk felettünk, de az uralkodás nem azt jelenti, h féktelenül gyilkoljuk őket stb. Ehhez képest sajnos ezt tesszük, bár nem tudom mit szólnánk mi emberek, ha a jelenben Isten is így tenne felénk, és így uralkodna felettünk.


Egyébként meg végül, ahogy Pál apostol is írta, igazából mindent szabad, de nem minden használ. Mi érdekünk is eldönteni, h egy bizonyos dolog valóban használ-e, vagy se.

2014. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

...gondolkodok kérdezö, hogy melyik állatot is teremti az ember...hát arra jöttem rá, hogy talán maga magát :-D


Elírtad a kérdést ugye? Másként akartál fogalmazni, ez jött ki belöle....:-D


Ez idönként megtörténik, kár hogy nem lehet visszahúzni a szöveget ugye?


Katy

2014. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Kedves Girgoy nevű



, mert vért enni tilos mózes törvénye szerint." - nem csak a mózesi törvény szerint. A keresztény törvény is tiltja:" tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!” Csel.15:29

2014. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
A "tartózkodjatok" szó nem egyenlő a tiltással, az a "ne" szóval...max. óvás.
2014. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenki érti mire gondoltam a Szürke marhás példával ! Isten nem teremtett ilyen állatot. Ilyen fajtát.

Az embernek köszönhető a léte.

Arra akartam kitérni ezzel, hogy a háziállatok melyek az embernek köszönhetik a létük fogyaszthatók és a többi meg nem.

2014. márc. 30. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!