Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőtt katolizálás esetén ki...

Felnőtt katolizálás esetén ki hív el kit a szertartás utáni ebédre?

Figyelt kérdés

Felnőttként katolizálok:

keresztelőm, bérmálkozásom és első áldozásom egy szertartás keretében lesz kiszolgáltatva.


Az érdekelne, hogy ebben az esetben a katolizáló hívja meg a kereszt- és bérmaszülőt a szertartás utáni ebédre?


Katolikusok válaszát várom.

Köszönöm szépen!


2014. márc. 29. 09:39
 1/6 Csomorkány ***** válasza:

Ez egy elég kivételes helyzet ahhoz, hogy általános etikett ne szabályozza. Azért ne rémülj meg, nem Te vagy az első, de mondjuk plébániánként és évente 1-2 ilyen eset nem ad módot arra, hogy általános protokoll alakuljon ki.


Azt mondanám, hogy légy rugalmas: ha már eszedbe jutott, hívd meg a kereszt- és bérmaszülőt, ha viszont ők közlik, hogy semmi esetre senem, hanem ők hívnak meg téged, akkor engedj nekik.

2014. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen, éppen az okoz problémát, hogy erre nincs kialakult "protokoll", "szabály".

Továbbá semmilyen módon nem akarok ajtóstul rontani a házba.


Nekem, aki katolizál, mikor hívjam meg a kereszt- és bérmaszülőt? Mikor illik? Húsvét utáni héten lesz a keresztelőm és bérmálásom. :)

2014. ápr. 1. 17:28
 3/6 Csomorkány ***** válasza:

Minthogy a fölkért keresztszülő és bérmaszülő sem mindennap keresztszülő, alapjában lazulj el :-)


Amikor legközelebb találkoztok, mond meg nekik, hogy ebben és ebben a kocsmahivatalban szeretnél egy ünnepi ebédet, várod őket. Szerintem ennyi.


Jó dolog katolikusnak lenni, keresztelkedni is jó dolog, kár protokollgörcsöléssel agyoncsapni :-)

2014. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Az igazat megvallva, én nem vagyok egy nagy "bulizós", "ünneplős" típus. Ezért arra gondoltam, hogy amennyiben elfogadják, egy kis sütizésre és csendes beszélgetésre hívnám meg a két szülőt és a két gyereküket.

Így összesen öten volnánk, azok akiknek ez sokat jelent, akik számára ez fontos, akik részesei ennek az ünnepnek.


Számomra fontosabb az, hogy együtt legyünk, mint a másoknál tapasztalt nagyobb ünneplés.

2014. ápr. 2. 00:51
 5/6 Csomorkány ***** válasza:
Jó, jó, de akkor nem is fogsz ebédelni? :-) Mondjuk nem tudom a részleteket, tehát hogy mennyit foglalkozott Veled, mennyire te leszel egyedül, vagy mások is, de szerintem a papnak is ünnep, őt is hívd meg arra a sütire.
2014. ápr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszodat!


Éppen ezek a részletek érdekelnek! :)

Köszi!


Nem tudtam, hogy egy pap hogy fogadja a meghívást, stb. stb.


Most már azt hiszem, teljes a kép számomra is! :)

2014. ápr. 2. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!