Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliai és a viccek keverése?...

Bibliai és a viccek keverése? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom hogy nehéz lesz ilyen témában ezt mondani de egy kis komolyságot ha kérhetem.


17 éves vagyok vallásos. (keresztény)

A kérdésem a következő: Bűnnek számít ha a bibliát keverjük a viccekkel? Azaz hogy ha vallásos vicceket mondunk, találunk ki, vagy nevetünk rajtuk (természetesen semmi rosszra nem kell gondolni szellemes humoros jó ízlésű viccekről beszélünk.)


Mondok egy példát:

(Egy papot megállít egy rendőr. Alkohol szagát érzi rajta és meglát egy üres borosüveget az anyósülés alatt mire megkérdezi tőle: Ivott atyám? A pap erre azt mondja nagy ártatlanul: Csak vizet biztosúr. A rendőr erre ránéz az üvegre és azt mondja: Nekem ez bornak tűnik atyám erre a pap: Te szent ég megint megcsinálta.)


Szóval visszatérve a kérdésre bűn-nek számít ez?

(Vagy ha nevetek rajta (hiszen vicces szerintem))


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2014. márc. 29. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az,nyugi:)

Tudom,hogy semmi közöm hozzá(pláne,hogy én nem vagyok keresztény)de ha hívő vagy,akkor a bibliát olvasd inkább.

Pl ott az is le van írva,hogy isten nem lakozik kézzel készített templomokban(elnézést ha pontatlanul idéztem)

Vagy,hogy ne imádj bálványokat-bemész a templomba mi van veled szemben?-Egy bálvány.

Csak arra akartam kilyukadni ezzel,hogy a mai egyházak sincsenek tisztában a vallásuk szabályaival...

Ha te hívőnek tartod magad akkor a Bibliát olvas abban ott van minden ezzel kapcsolatos dolog és ne figyelj arra,hogy a többi "hívő" ember mit mond ha meg azért vagy hívő,mert a család is az,akkor mindegy hogy nevetsz e ezeken a vicceken vagy sem:)

2014. márc. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már eleve az a probléma, hogy ez a kérdés felmerül benned. Hogy szabad-e a humort a vallással... miért ne szabadna? A legtöbb embert az taszít el a vallástól, hogy ott aztán viccelni nem lehet, mindig csak fancsali pofával szomorkodni, meg bűnbánni, és a legtöbb pap meg is haragszik a nevetésért. A normálisak persze nem, és sokkal jobb egy nevető, boldog egyház, aki viccelni is tud, mint egy savanyú, nyavalygó tömeg.
2014. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a szüleim miatt vagyok vallásos.

Szerintem a második válaszolónak van jobban igaza de azért köszönöm mind a kettőt :-)

2014. márc. 30. 01:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem bűn. Nem lehet összehasonlítani, de pl.a holokauszt szörnyű dolog volt, mégis született róla rengeteg vicc...
2014. márc. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a papunk viccekkel teletűzdelt hittanórákat tartott. Anno.
2014. márc. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az embernek van humorérzéke, akkor az Úristennek még inkább kell, hogy legyen, máskülönben a teremtmény többre lenne képes, mint a teremtője.
2014. márc. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Humorban sosem a bűn és a nem-bűn között, hanem az ízlés és az ízléstelenség között vannak a határok.

Isten a humort szereti, ez a Bibliából is nagyon jól látszik, ha az ember figyelmesen olvassa, meg az Istent követő emberek élettörténeteiből is. Viszont van ízlése, tehát a bántó durvaságot és az ízléstelenséget nem szereti (mint ahogy egy normális, jól nevelt ember sem).


Viszont vigyázni kell, mert van olyan vallás, amelyiknek az "istene" nem szereti a humort, pl. próbálj meg egy Mohamed-karikatúrát leközölni egy dániai újságban, és figyeld, mi történik...

2014. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!