Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha istennél 1nap 1000 év,...

Ha istennél 1nap 1000 év, akkor 6000évig teremtette a Földet?

Figyelt kérdés
Ti nem gondolkoztatok még el ezen? Persze tudom, hogy az a 6 nap nem Földi 24óráig tartó napot takar. Értelmes válaszokat! köszönöm.

2014. márc. 30. 12:21
1 2 3 4 5
 31/47 Tengor válasza:

Hm... a dinoszauruszok a leletek alapján 65 millió évvel ezelőtt tűntek el. Az elméleted szerint a föld 6000 éves.

Erre milyen magyarázatot tudsz kitalálni?


Komolyan: szép dolog a hit. Legyen is, de ne keverd bele a tudományba! Valamint ne kezdj tudományos vitába hit alapján!

2014. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Hozod a formát, a sértegetés már nagyon megy :) Ehhez is gratulálok ;) Igazán egy jó keresztényhez méltó módon viselkedsz.


Beismered, hogy nem tudod, de azért én dumálok olyan dolgokról, amikhez közöm sincsen. Te nem tudsz szorozni, de azért én üljek be az általános iskolába. A kérdést kiírod, de aki válaszol rá, azt lehülyézed. Igen, felettébb logikus... Ismét csak gratulálni tudok :)

2014. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

Kr.u. 6000. igy ertheto? :)

Tudom mirol beszelek, ezt tulajdonkeppen a kerdest senki nem tudja meg mondani ez csak egy gondplat volt es kivancso voltam azoknak a velemenyere akol benne vannak ebben aa temabam, erre jottel te kisfiam (apropo, hany eves is vagy?!?!) es elkezdesz okoskodni nagyfiuk modjara hogy amit a biblia leir aaz tul.keppen nem is ugy van, es ha a biblia leirja, hogy 6000ev, akkor en miert szamolgassak? Te kezdtel ez szamolgatni es okoskodni errol en egy szoval nem mondtam, hogy en szamoltam kiki a 6000evet.

2014. márc. 30. 15:06
 34/47 anonim ***** válasza:

Hát nem úgy tűnik, mintha nagyon tudnád miről beszélsz :D

Én csupán arra akartam rámutatni, hogy a Bibliában leírtakban ne keress logikát, mert az nem sok van benne. Ne akard a tudománnyal keverni, mert nem sok köze van hozzá (ahogy Tengor is írta már). És ne akard szó szerint értelmezni, mert akkor ellentmondásokba, logikai csapdákba ütközöl.

A Bibliának kb. 10%-a történelem, 10%-a megszívlelendő jótanács, 80%-a pedig mese. Így is kell kezelni, mint egy erkölcsi mesekönyvet. Kábé mint La Fontaine meséi, csak azok nem ilyen hosszúak, és sokkal közérthetőbb a nyelvezetük is.

2014. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Najo..:) Nem ellensegeskedek naharagudj ha megbantottalak barmivel is igazad van nem erted a kerdesemet, vagy en tettem fel rosszul, tovabbi jo napot!
2014. márc. 30. 15:21
 36/47 anonim ***** válasza:

nézd meg ezeket, és választ kapsz a kérdéseidre: [link]


tudom elég hosszú, de már az első videóban is vannak válaszok a kérdéseidre.


Az ezer éves igeszakasz arról beszél, hogy Isten az időn kívül létezik, ne keverd össze a teremtéssel.

2014. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Sceptic!


Isten leíratta, hogy 1 nap nála ezer évet jelent, ezen mi az, amit ennyire nehéz felfognod? Ja és az sincs leírva sehol sem a Bibliában, hogy a Teremtési napok Istennél hány évet jelentenek, vagy hogy ugyanannyi időt jelentenének, mint a sima napok, tehát ezek hosszabb korszakok is lehettek!


"A Bibliának kb. 10%-a történelem, 10%-a megszívlelendő jótanács, 80%-a pedig mese. Így is kell kezelni, mint egy erkölcsi mesekönyvet."


Ez pedig hatalmas baromság, a Biblia rengeteg történelmi eseményről beszámol, pontos helyrajzi megfigyelések tömegeit tartalmazza, ezenkívül korát bőven meghaladó tudományos és egészségügyi alapismeteteket tartalmaz. Pl a víz körforgása is le van írva az Ószövetségben, ezt akkor még nem tudhatták!

2014. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

.. én még kiírok nektek egy másik verset is a Bibliából.


Isten másként tekint az idöre mint mi, halandó emberek.


Nem a földön lakik, nem muszály hogy pont a Föld forgása szerint számolja az idöt.


Ezért is a teremtési napok, hosszú ezer évekig tartó szakaszok voltak.


Például figyeljétek csak meg kérlek mit ír a Zsoltárok 90:4 verse: "Mert ezer esztendö annyi elötted, mint a tegnapi nap, amely elmúlt és mint egy örjárási idö éjjel".


Örjárási idö éjjel, tudjátok az hány órát tartott? Még csak nem is egy egész éjszakát, hanem néhány órát.


Isten hatalmas, másként tekint az idöre. A legnagyobb matematikus, fizikus, tudjátok miért? Mi lenne ha rosszul számolta volna ki a teremtésnél a Föld a Nap és a Hold közötti távolságot?


Katy

2014. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne alaposabban megnézni azt a két szentírási helyet, amiről szó van. A 90. zsoltárban az Isten örökkévalóságát állítja szembe a világ és az ember mulandóságával, és erre írja, hogy "ezer év előtted annyi, mint a tegnapi nap, amely elmúlt, vagy annyi, mint egy éjjeli őrállás" -- ez egy költői kifejezésmód. Ezt idézi Péter 2. levele, amikor a Krisztus "hamarosan" bekövetkező eljövetelének bizonyosságáról beszél, hogy Isten nem késlekedik, hanem más távlatokban gondolkodik.

Ezeket szó szerint venni, és más szentírási helyekre alkalmazni a sugalmazó Isten szavainak kiforgatása és valóságos káromlás. Vagy amikor Márk evangéliuma azt írja a 9. fejezetben, hogy Jézus hat nap múlva ment fel a Tábor hegyre, akkor ez idő alatt is 6000 év telt el?

2014. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Ez az, utolsó.


A Biblia arra buzdít bennünket, hogy tanulmányozzunk, szerezzünk ismeretet.


Könnyen érthetövé válik számunkra, hogy mikor van szó 24 órás napokról, a mi emberi szemszögünkböl. Azt is megértjük, hogy Isten másként számítja az idöt, például a teremtésnél, Ö teremtette a Foldet, ö állította be a Föld pályáját is....


Katy

2014. márc. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!