Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha istennél 1nap 1000 év,...

Ha istennél 1nap 1000 év, akkor 6000évig teremtette a Földet?

Figyelt kérdés
Ti nem gondolkoztatok még el ezen? Persze tudom, hogy az a 6 nap nem Földi 24óráig tartó napot takar. Értelmes válaszokat! köszönöm.

2014. márc. 30. 12:21
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Katy, te(ti) lebecsülitek a Teremtő hatalmát, már miért ne tudta volna akár 6 nap, akár 6 mp alatt megteremteni a földet és az univerzumot. Szerinted ez egy mindenhatónak nehézséget jelentene??

Nem véletlen, hogy 6 nap alatt teremtette a földet, mivel ezzel példát mutatott, hogy mi is 6 napot át dolgozzunk, és a hetedik nap meg pihenjünk meg. Mi lett volna, ha 10-15 nap alatt teremtette volna meg a földet? Akkor nekünk is annyi ideig "kellene" dolgoznunk, és 1 nagy pihi(azért az elég durva lenne).

2014. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírási hibákért(. helyett ?, és a t helyett n)
2014. márc. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Sajnos a hozzád hasonló fundamentalista, fanatikusan hívők álltal ítéli meg a jónép a rendes Keresztényeket is... Nem arról van szó, hogy Isten nem lehet e képes 6 nap alatt megteremteni a világot, nem érted?? Már egyszer leírták, de itt van újra:


"a Dinoszauruszok a leletek alapján 65 millió évvel ezelőtt tűntek el. Az elméleted szerint a föld 600 éves. Erre milyen magyarázatot tudsz kitalálni?"


De mondok másikat, találtál már megkövesedett fát? Én már igen, tönbször is... Olyat is, amiben az évgyűrűk is látszottak! Van fogalmad róla, hogy mennyi időbe telik, mire a fa megkövesedik? Szintén több millió év.


Használsz otthon gázt, fűtéshez szenet esetleg? Tudod mi az a kőolaj? Nos ezek élőlények szerves anyagaibó állnak és keletkezésükhöz szintén több millió év szükséges.


Most már világos?


Ha nem, mondok még egyet. A földünkről simán láthatjuk a több százezer vagy akár több millió fényévnyire távol lévő csillagok fényét. Ez hogyan lehetséges, ha a föld csak néhány ezer éves??

2014. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

*6000


Pedig másoltam, de valahogy mégis sikerült egy nullát törölnöm.. :)

2014. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

"Ott azt írja hogy "KEZDETBEN teremtette Isten a mennyet és a Földet."


Aha persze, később meg ezt írja :


" Mert hat napon teremté az Úr az eget és a Földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék" (2Móz 20,11)


Itt világosan le van írva, hogy nem évmilliárdokkal előbb teremtette Isten a Földet, szóval miről beszélsz?

2014. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

43. válaszoló: jól írod(vagy aki írta), hogy a leletek ALAPJÁN. Honnan tudod, hogy azok a leletek helyesek, vagy a mérési eszközök pontosak, vagy hogy nem történt e valami katasztrófa, ami megváltoztatta volna az anyagok összetételét, esetleg felgyorsította volna megkövesedés folyamatát.

Az évgyűrűk nem jelentenek semmit. Csak azt, hogy az adott időben, amikor a fa növekedett milyen időjárási viszonyok voltak(száraz, esetleg esős).

"Van fogalmad róla, hogy mennyi időbe telik, mire a fa megkövesedik? Szintén több millió év. " -ezt a részt megcáfolnám, mivel én is láttam megkövesedett tárgyakat. Sőt mondok valamit, láttam megkövesedett vért is. A saját testemből szedtem ki.(ez az igazság, nem hazudok). És biztos lehetsz benne, hogy nem vagyok annyira öreg.

"Használsz otthon gázt, fűtéshez szenet esetleg? Tudod mi az a kőolaj? Nos ezek élőlények szerves anyagaibó állnak és keletkezésükhöz szintén több millió év szükséges." Mivel jártam biológia órára, tudom, mik ezek a kőzetek(mármint a gáz nem az, de a kőolaj igen). Tudtommal a gyémántok is több millió éven át érlelődtek nagy nyomás és hőmérséklet alatt, ezzel egyetemben laboratóriumi körülmények között tudnak mesterségesen gyémántot előállítani. Nem semmi. Több millió év?!

"Ha nem, mondok még egyet. A földünkről simán láthatjuk a több százezer vagy akár több millió fényévnyire távol lévő csillagok fényét. Ez hogyan lehetséges, ha a föld csak néhány ezer éves??" Ezt nem tudom mire vélni. A napról a fény kb. 8 perc alatt éri el a földünket. 6000 év alatt a fény kb. 5,67*10^16 km-t tenne meg. A földről észlelhető legtávolabbi csillag a Canopus. Ez 313 fényévre van, ami 2,96*10^15 km. Szóval ebben nem látok semmi ellentmondást.

2014. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 Tengor válasza:
[link] hm... picit, mint ha ez többnek tűnt, de persze biztosan a mérésekkel lesz itt is a probléma.
2014. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!