Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mi a véleményetek...

Keresztények mi a véleményetek a lombikról?

Figyelt kérdés
a katolikus egyház véleményét ismerem, érdekelne más egyházak véleménye és a személyes vélemények is.
2014. ápr. 4. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok katolikus, az egyházam véleményét nem ismerem, ezért ha nem baj, a sajátomat mondom el.

Azt a részét nem tartom problémának, hogy ezzel mesterségesen "embert teremtünk", mert ezzel a logikával gyógyítani sem lenne szabad, mert majd Isten meggyógyít, ha akar. Az embriófagyasztásos része már nehezebb kérdés. Vannak keresztények, akik ezt a kérdést úgy oldják meg, hogy az összes megtermékenyített embriót visszaültettetik magukba, ha nem is egyszerre, de néhány alkalommal egymás után, így egyet sem kell elpusztítani közülük. Ez alapvetően jónak tűnik. Egyébként - hangsúlyozom, személyes véleményem szerint - Isten az élet pártján áll, és ha egy-két megszületett gyermek "ára" esetleg néhány nem érző, pár sejtből álló embrió halála, az nem akkora tragédia, mert a megszületett élet sokkal értékesebb.

Én egyébként ezt lelkiismereti kérdésnek tartom, teljesen megértem, ha valakinek ez nem fér bele, de amíg nem volt ebben a helyzetben, addig legyen szíves és ne ítélkezzen. Szerencsére nekem sem volt ilyen problémám, de van a családunkban lombikbaba - nem keresztény szülőkkel - soha nem jutott még eszembe, hogy megkérdőjelezzem, joga van-e az élethez annak a kislánynak.

2014. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem egyik felem bólogat rá, mert minden élet értékes és a két sejt egyesüléséből ember lészen, viszont pont ezért nehéz a szívem, mivel a már megtermékenyített, tehát embernek születhetö életet, amire nincs szükség, a kukába van dobva. Én nem tudok teljes egészében helyeselni illetve ellenkezni.
2014. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még hányszor fogod ezt ide felrakni?
2014. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint a kémcsőről meg a pipettáról.
2014. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!