Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ezt megvitatnátok...

Keresztények ezt megvitatnátok velem?

Figyelt kérdés

Mélyen Istenhívő vagyok.De az utóbbi időben nem tudok templomba járni.Amit tiszta szívből sajnálok,mert régen minden áldott vasárnap és egyéb bűnbánati és ünnepi alkalmakon részt vettem.Hiányzik.

Aztán a sulimba olyanok járnak akik nem nyitottak az Istenre.Káromkodnak,csalnak,lopnak, hazudnak.És sajnos sokszor látom,tudom mit tesznek.De senkinek nem szólok gyáva vagyok,mert félek bajom lesz belőle.Inkább úgy teszek velük,mintha barátaik volnék.A káromkodásuk meg sokáig még a fülembe cseng.Zavar és fáj.És soem káromkodnék,lopnék vagy hazudnék.Mit tegyek? Isten megbocsátja ezt nekem majd? Szoktam imába foglalva Istennek eről beszélni.szoktam egyházi énekeket olvasni és a Bibliát is tanulmányozni.A kedvencem pedig az Újszövetségi Fogalmi Szótár.Félek! Mit tegyek? hogyan álljak ellen a gonosznak? Kicsit üresnek érzem magam. 19/L


2014. ápr. 5. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért félsz,mert még teljesen nem ragadtad meg Jézust.Csak felületesen van meg benned.Ha Teljesen a magadé lesz Jézus.akkor nem fogsz félni.Még ha a vihar kikezdi a templomod akkor is szilárdan fogsz helyt állni,mert Jézus Veled lesz.
2014. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy a barátaik vagy?

A nem barátaiddal milyen vagy?


De loptál, csaltál, hazudtál, káromkodtál?

Ha szólsz nekik, akkor mi lesz?

2014. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ők úgy a barátaim,hogy felajánlották a ''barátságukat,, és én elfogadtam.Mert nem akartam hogy bántás érjen.Viszont emiatt lelkiismeret furdalásom van.Viszont azt olvastam Isten azt szereti ha a gonoszokkal is jók vagyunk.Vagyis most jól vagy rosszul cselekedtem?
2014. ápr. 5. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

"Ne tévelyegjetek. Jó erkölcsöt megrontanak gonosz társaságok." I. Kor. 15:33

Szerintem vigyázz az ilyen felületes haverkodással, mert ha állandóan ők befolyásolnak, te pedig a béke kedvéért nem állsz ellen, akkor előbb-utóbb azt veszed észre, hogy teljesen elsodródtál Istentől.

2014. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz. Nem kell részt venned abban, amit tesznek. (ez a minimum).
2014. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Gyere hozzánk Gödöllőre, itt éppen ez a korosztály nagyon jó közösséget ápol. Most kezdtünk el egy szuper témát: [link]


Nagyon jó a társaság bármikor szívesen látunk! :-)


Komolyan: olyan vagy mint egy tűzből kivett hasáb...így szépen lassan kihűlsz! Neked hasonló korú keresztény fiatalok társaságára van szükséged, akik kompenzálják ezt a másikat! Ha feltöltődsz utána jobban viseled a többit!


Üdv. Péter

2014. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szeressük egymást ***** válasza:

Tovább kell még keresned Istent, és újra kell születned, hogy Isten elpecsételjen Téged Szentlélekkel a váltság napjára! :-)

Nem baj ha még nem hozod szóba a hitedet, mert így gyenge hittel könnyen eleshetsz próbákban. De jobb ha tisztességes távolságot tartassz. Legyél hűvös azokkal akik gátlástalanok, és nem félik a legfelsőbb hatalmat. Olyan helyet keress, ahol jelen van Isten. Sok sikert! :-)

2014. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!