Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van esélyem elnyerni a földi...

Van esélyem elnyerni a földi paradicsomban való életet ha nem akarok tagja lenni Jehova földi szervezetének?

Figyelt kérdés

Hívőnek vallom magam és jóemberként próbálok élni. Hiszek Istenben és hiszek Jézus Krisztus megváltó áldozatában. Elfogadom Jézust személyes megváltómnak. De nem akarok Jehova földi szervezetéhez tartozni mert nem tartom fontosnak meg kötelezőnek azzá válni. A Szentírás sehol nem említ ilyesmit.

Van esélyem elnyerni az örök életet?

Csak ezt szeretném tudni.

Kérlek ne komolytalankodjatok mert fontos ez a kérdés számomra.

Köszönöm!



2014. ápr. 5. 18:00
1 2 3
 21/29 KZitus ***** válasza:
0%

Ennek a válaszolónak:


"Én úgy tudom, hogy nem szájjal, hanem szívvel kell szolgálni az Úrt. (alias Jehova)

# 15/20 ma 00:26"


A Bibli másat ír ezzel kapcsolatosan:

Róma 1:16

" Mert nem szégyellem a jó hírt; valójában Isten ereje az a megmentésre mindenkinek, akinek van hite, zsidónak először, és görögnek is"


Róma 10:9–13

Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz. Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre.

Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.” Mert nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt. Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.

2014. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Misem bizonyítja jobban azt hogy minden kép a szervezethez kell tartozni mint sem a 2. keresztelkedési kérdés.


"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Szerintem felmerül a kérdés hogy erre miért van szükség. Mert sem bibliai példa sem utalás nincs arra hogy egy szervezetre kellene "Igent" mondani keresztelkedéskor.

(Jakab 5:12)

A tanúknál ez még is bevett szokás/gyakorlat. Ezzel nem azt akarom mondani hogy más felekezeteknél nincsenek ilyen gyakorlatok. Mindössze arra akarok rávilágítani hogy ez egy erősen kérdéses dolog mert nincs rá bibliai alap.

2014. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

T. Kerdezo!

Azt csak a mindenhato Isten donti el, hogy kinek lesz eselye elnyerni a foldi paradicsomban valo eletet.

De meg kell jegyezzek valamit: Isten mindenkor szervezetten vezette a nepet. Mar az okorban is a valasztott zsido nep a papok altal szervezetten voltak tanitva. Egy evben sokszor ossze kellett gyulniuk, hogy oktatast kapjanak. Mert Isten nem a kaosz, hanem az egyseg Istene. Az elso szazadi keresztenyek is gyulekezetekbe tomorultek, mert itt kaptak oktatast az irasokbol. Vajon mi alapjan azonositottak oket? Az alapjan, hogy "kereszteny gyulekezetbe" jartak.

Isten az Esaias 43:7-10, 12 verseben ezt irja: "Mindent, aki csak az en nevemrol neveztetik, akit dicsosegemre teremtettem, akit alkottam es keszitettem!

Hozd ki a vak nepet, amelynek szemei vannak, es a suketeket, akiknek fuleik vannak!

Minden nepek gyuljenek egybe, es seregeljenek ossze a nepsegek: ki hirdethet kozuluk ilyet? Vagy a regieket tudassak velunk, allitsak elo tanuikat, hogt igazuk legten, hogy ezek hallvan ezt mondjak: igaz.

Ti vagytok az en tanuim, igy szol az Ur; es szolgam, akit elvalasztottam, hogy megtudjatok es higgyjetek nekem es megertsetek, hogt en vagyok az, elottem Isten nem alkottatott, es utanam nem lesz!

En, en vagyok az Ur, es rajtam kivul nincsen szabadito!

Eh hirdettem, es megtartottam, es megjelentettem, es nem volt idegen isten koztetek, es ti vagytok az en tanuim, igy szol az Ur, hogy en Isten vagyok.

A nep, amelyet magamnak alkotek, hirdesse dicseretemet!"

Mikeas 4:5 - "Mert minden nep a maga istenenek neveben jar, es mi is a mi Urunk Istenunk neveben jarunk, orokkon orokke."

Cselekedetek 15:4 - "Simeon elbeszele, mimodon gondoskodott eloszor az Isten, hogy a poganyok kozul vegyen nepet az O nevenek."

Ha elolvasod a Mikeasnal irt verset, mit ir? "Minden nep a maga Istenenek a neveben jar....stb."

Abban bizonyara megegyezunk, hogy az "Isten, Ur, es Atya" szavak nem szemelyes nevek. Az Isten es Ur csak rangot, cimet jelentenek.

Istennek van szemelyes neve. Jezus a kovetkezoket mondta a Janos 17:26 verseben: "Es megismertettem o veluk a te nevedet, es megismertetem; hogy az a szeretet legyen obennuk, amellyel engem szerettel, es en is obennuk legyek."

Vajon milyen nevet ismertetett meg JEZUS veluk? Nyilvan nem az "Isten" nevet, hiszen ahogy irtam az nem nev.

SZÁMÍT, hogy Isten neve szerepel-e a Bibliában? Istennek nyilvánvalóan számít. A neve – amit négy héber betűvel, az úgynevezett tetragrammal jelölnek – majdnem 7000-szer található meg az eredeti héber szövegben, melyre gyakran Ószövetségként (vagy Ótestamentumként) utalnak.

Az Újszövetségnek azok a kéziratai, melyek ma a rendelkezésünkre állnak, nem az eredetiek. Az eredeti kéziratokat, amelyeket Máté, János, Pál és mások írtak, nagyon sokat használták, és persze emiatt gyorsan elhasználódtak. Ezért lemásolták őket, és amikor azok is elhasználódtak, újabb másolatok készültek. A máig fennmaradt sok ezer másolat legtöbbje két évszázaddal az eredeti után készült, ha nem még később. Úgy tűnik, hogy azok, akik akkoriban a kéziratokat másolták, vagy saját maguk cserélték ki a tetragramot az „Úr” jelentésű görög kü′ri·osz szóra, vagy már eleve olyan kéziratokat másoltak, amelyeken a név ki volt cserélve.

Ennek ismeretében egy fordítónak azt kell megállapítania, hogy rendelkezésre állnak-e olyan bizonyítékok, amelyekkel ésszerű mértékben alá lehet támasztani, hogy a tetragram szerepelt az eredeti görög kéziratokban. Nos, léteznek ilyen bizonyítékok? Figyeld meg a következő okfejtést. Amikor Jézus az Ószövetségből idézett vagy olvasott, használta Isten nevét (5Mózes 6:13, 16; 8:3; Zsoltárok 110:1; Ézsaiás 61:1, 2; Máté 4:4, 7, 10; 22:44; Lukács 4:16–21). Jézus és a tanítványai idejében a tetragram szerepelt a héberül íródott Ószövetség másolataiban, és még ma is szerepel bennük. A tudósok azonban évszázadokon át úgy tartották, hogy nem volt benne sem az Ószövetség görög nyelvű fordításának, a Septuagintának a kézirataiban, sem az Újszövetség kézirataiban. Aztán a XX. század közepén egy nagyon különleges dolog keltette fel a tudósok figyelmét. Rábukkantak a görög Septuaginta néhány nagyon régi töredékére, amelyek Jézus napjaiban voltak használatban. Ezeken a töredékeken héber karakterekkel megtalálható Isten személyes neve.

(János 17:6, 11, 12, 26). Jézus egyértelműen kijelentette: „Én az Atyám nevében jöttem”. Azt is kihangsúlyozta, hogy amit tesz, azt ’az Atyja nevében’ teszi. Sőt, Jézus neve is azt jelenti, hogy ’Jehova a megmentés’ (János 5:43; 10:25). A Jelenések 19:1, 3, 4, 6-ban Isten neve az „alleluja” vagy „halleluja” kifejezések részét alkotja. Ez a kifejezés szó szerint azt jelenti, hogy ’dicsérjétek Jahot’. A Jah a Jehova név rövidített formája.

Hat ennyi lenne amit szerettem volna neked valaszkent irni.

Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

T. Vidiripi!

A keresztelkedessel kapcsolatban szeretnek neked reagalni.

Nyilvan ha megkeresztelkedik valaki, akkor valoban az altalad leirt szoveget mondjak. De felteszem a kerdest neked, kinek a neveben keresztelkedunk? Jehova Isten neveben, tehat nyilvan az O tanujakent leszunk ismertek.

Hivatkoznek neked a Mikeas 4:5 versere, ahol ezt irja: "Mert minden nep a maga istenenek neveben jar, es mi is a mi Urunk Istenunk neveben jarunk, orokkon orokke."

Az, hogy a keresztelkedesi szovegben benne van, hogy "Isten Szent Szellemtol iranyitott szervezetenek tagjakent azonosit teged" ez termeszetes. Hiszen Isten mindenkor szervezetten tanitotta a nepet mind az okorban, mind az I.szazadban. Nem a Szervezetre teszunk eskut, de elfogadjuk az iranyitasat, mint valoban Isten Szelleme altal iranyitott vezetesre. Mert a gyulekezetek felett vannak a felkentek, a venek, a kisegito szolgak. Ezek feladata iranyitani a kereszteny kozosseg munkajat. Viszont ezek feje pedig Krisztus.

Tehat igen, elfogadjuk hogy Jehova Isten tanui vagyunk, es az O szervezetehez/nepehez tartozunk.

Udvozlettel; Judit!

2014. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gyerekek ácsi van! Ki beszélt itt rajtatok kívül arról hogy nem kell megszervezni egy gyülekezet vagy egyház mindennapi működését?

A közintézmények működése is meg van szervezve. Nincs ebben semmi furcsa. Iskolák ,kórházak tűzoltóság ,mentők rendőrség mind mind működése meg van szervezve.


23. komentelő.


"Az elso szazadi keresztenyek is gyulekezetekbe tomorultek, mert itt kaptak oktatast az irasokbol. Vajon mi alapjan azonositottak oket? Az alapjan, hogy "kereszteny gyulekezetbe" jartak."


(Cselekedetek 11:26) és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.


Vajon miért hívták őket keresztényeknek? Ráadásul isteni gondviselésből.

A cselekedeteik alapján nevezték őket úgy ahogy? Vagy azért mert tudták hogy milyen gyülekezetbe járnak?


T. Judit!


"De felteszem a kerdest neked, kinek a neveben keresztelkedunk?"


Erre a kérdésre így válaszolok. "Jézus Krisztus áldozata alapján megbántad-e bűneidet, és átadtad-e magad Jehovának, hogy az ő akaratát cselekedd?"

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Jézus van először megemlítve aztán Jehova aztán a szellem és végül a szervezet.


"Jehova Isten neveben, tehat nyilvan az O tanujakent leszunk ismertek."


Mit ír a Biblia?


ApCsel 1:8 De erőt kaptok, amikor a Szentlélek eljön rátok, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában és a föld legvégső határáig.


Az apostolok kinek a tanúi voltak?


ApCsel 10:43 A próféták mind róla tesznek bizonyságot, hogy mindaz, aki hisz benne, bűnbocsánatot nyer az ő neve által.


"Nem a Szervezetre teszunk eskut, de elfogadjuk az iranyitasat, mint valoban Isten Szelleme altal iranyitott vezetesre."


Akkor sem Jézusra sem Jehovára nem mondasz igent a keresztelkedéskor? Mert ha rájuk igent mondasz akkor a szervezetre is hiszen benne van a keresztelkedési kérdésben.

De annak hogy a szervezetre is meg kell keresztelkedni nincs bibliai alapja.


"Tehat igen, elfogadjuk hogy Jehova Isten tanui vagyunk, es az O szervezetehez/nepehez tartozunk."


Drága Judit ismét egy ilyen kérdést teszek fel. Ki állította azt hogy nem vagytok Jehova tanúi és ki állította azt hogy nem fogadjátok el a szervezettet? Mert hogy én nem az biztos. Tehát kinek a kérdésére is válaszolsz te tulajdon képen? Engem szólítasz meg de én nem írtam olyasmit amire válaszolsz. Még csak nem is utaltam rá.

2014. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

T. Vidiripi!

Neked valaszoltam, hiszen te tetted fel a kerdest, hogy "nincs alapja a Bibliaban annak", hogy a "szervezetre" mondjuk a keresztelkedesnel a valaszt.

Mert osszetartozik a ketto. Jehova tanuikent azonositanak bennunket, es termeszetesen egy szervezet iranyit minket. Ahogy te is irtad, ez mindenutt igy van. Mert azt a nagy munkat amit vegzunk vilagszerte, csak ugy lehet vegezni, ha szervezetten mukodtetik.

Lehet felreertettem az irasodat, es akkor elnezesedet kerem. Udv: Judit!

2014. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen félre értetted. Mert ahhoz hogy valami szervezetten működjön nem kell rá "esküt" tenni a szervezet mellett.

S nem is vitattam hogy azt hogy meg kell szervezni a dolgokat akár egy gyülekezet vagy egyház életében is.

Azt vitatom hogy szerepel a keresztelkedési kérdések között a szervezet.

Milyen bibliai példa vagy utalás miatt került bele?

Miért kell a szervezetnek szerepelnie a keresztelkedési kérdések között ha arra nincs bibliai példa?

Miért kell igent mondani a szervezetre? Na ezt vitatom én nem pedig azt hogy meg kell e szervezni a dolgokat vagy sem.

Kell e gyülekezet? IGEN!

Kell e gyülekezetebe járni? IGEN!

Kell e megszervezni a gyülekezet és az egyház életét? IGEN!

Kell e megkeresztelkedni az egyházra?

A Biblia szerint NEM kell. De ha tévednék akkor hívd fel a figyelmemet arra amit nem vettem észre!


"Neked valaszoltam, hiszen te tetted fel a kerdest, hogy "nincs alapja a Bibliaban annak", hogy a "szervezetre" mondjuk a keresztelkedesnel a valaszt."

Ami engem illet nem kérdeztem ,a mondatom végén nincs kérdőjel. Sőt ha elolvasod a mondatot akkor sincs az az érzésed hogy ez kérdés lenne ,sokkal inkább kijelentésről van szó.

"De annak hogy a szervezetre is meg kell keresztelkedni nincs bibliai alapja."

Persze meglehet hogy félre értetted.

2014. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Látjátok én nem tudtam,hogy keresztelkedéskor a szervezetre is kell esküdni, én úgy tudtam,hogy az ATYA,FIÚ,SZENTLÉLEK nevébe(re)kell.

Ez meglepetés számomra...

Köszönöm Vidiripi,hogy szóvá tetted ezt.

2014. ápr. 8. 13:27
 29/29 anonim ***** válasza:

Csakis egyedűl a Teremtőnek van joga és hatalma az ítélethez !!!

Ő választja ki az övéit , 12 próféta !!!

" nem de nem én választottalak titeket ??? "

A feltétel ---- szeressétek egymást , ahogy én szeretlek titeket : )

Ne félj , csak bízz a szerető teremtőben !!!

2017. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!