Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi egyes újabb...

Jehova Tanúi egyes újabb cikkeiben miért magázzák egymást a Tanúk, ha eddig a tegezés volt a természetes?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 22:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szia.


Szeretnélek megkérni, hogy egy konkrét cikket vagy cikkeket ha írnál akkor ennek utána tudnék nézni,

2014. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

csupán etiket kérdése.


Nincs semmi más jelentösége, a magánéletben továbbra is tegezödnek.


Katy

2014. ápr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Kedves Katy! Ezt az etikett dolgot azért nem értem, mert ha egy tanú magáz egy nem tanút magyarországon, azt természetesen lehet a helyi szokások tiszteletben tartásának nevezni, de amikor az Ébredjetek! interjúvol meg egy másik tanút, azt miért magázva teszi? Amikor testvérek egymással beszélgetnek, azt miért magázva teszik, ha eddig sem tették?
2014. ápr. 18. 14:26
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha a tv-ben látsz egy interjut, akkor is az etiket megkívánja, hogy még ha ismerik is egymást a hogy magázódjanak.


Nem a tizenéveseknek szánt müsorokról van szó, természetesen,


Igazán kedves kérdezö, e mögött nincs semmi más, csupán ahogy írtam etiket kérdése. :)


Katy

2014. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Kedves Katy nem jó a példád, mert az magyaroszagon is teljesen elfogadott, hogy a közeli ismerősök a közmédiában is tegezik egymást. Olyan etikett nincs, hogy ilyen jellegű közeli kapcsolatban magázni kéne egymást.
2014. ápr. 18. 17:26
 6/25 sandor76 ***** válasza:
Tiszteletbol,pl;idosebb emberek irant,en is igy teszek.
2014. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Most ne haragudjatok, de nem a Magyarországon természetes és elfogadott formulákról beszélek, ti pedig csak erről. Én azokról az újabb cikkekről kérdezek, ahol az Ébredjetek! Tanú írói magázva kérdezik a szintén Tanú interjúalanyokat, ami azért még Magyarországon sem természetes, hiszen az ilyen jellegű közeli kapcsolatban lévők minden megütközés nélkül tegezhetik egymást.


Én egyszerűen logikus választ várnák a kérdésemre! Az pedig nem hinném, hogy jó válasz, hogy az etikett az oka, mert milyen etikett szabja azt meg, hogy szellemi testvéreknek magázniuk kell egymást.

Nekem a magázás alapból nem szimpatikus, hiszen a régi arisztokrata világ társadalmi rétegződésére, a merev távolságtartásra épül. A magyar nyelvbe is a német arisztokrácia hatására épült be, mert ugyanis még a középkori magyar nyelv is tegező volt.


Tehát van erre az újabban felvett gyakorlatra valami racionális magyarázat? Megindokolta a Társulat, hogy miért ez a magázás?

2014. ápr. 18. 22:53
 8/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, meglep hogy ez neked ekkora nagy problémát csinál. Én más nyelven olvasom az folyóiratainkat, nem magyarul, és ott is ugyanúgy egyes cikkekben magazzák egymást.


Ez nem dobja le a szöveg értelmét, sem intelligencia terén nem megalázó. Ha neked ez tényleg annyira nagy problémát okoz, kérlek kérdezd meg a Társulatot. :)


A Bibliában pedig nem találunk semmilyen tiltást a magázáshoz. Vannak nyelvek, ahol mindenki tegezödik.


Katy

2014. ápr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De miért magázzák egymást a Tanúk az egymással készített riportokban, akik hittestvérek és egyébként pedig az életben természetesen tegezik egymást??? Ez így kicsit képmutatás szagú. Félreértés ne essék, ezzel nem vádolni akarom a szervezetet, hiszen biztosan van valami ésszerű oka, amiért így tesz, de mi az? Azt gondoltam a Tanúk tán tudják.
2014. ápr. 19. 09:32
 10/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, gondold csak el. A folyóiratainkat rengeteg ember olvassa világszerte. Ezek nagy része nem tanú.


Föleg azokban a cikkekben ven feltéve a kérdés magázódva, mikor tudományos dolgozóval beszélnek, aki egyébként szintén Jehova tanúja.


Ezeket a cikkeket sok iskolázott ember is olvassa.

Általában az iskolázott, magas inteligenciával rendelkezö embereknek jobban megfelel a magázás. Persze vanak kivételek is.


Nézd mindenki kedvében járni nem lehet. Valakit sért a tegezés, valakit a magázás. Ha ez neked akkora nagy botránközás kövévé vált, próbálj meg inkább a tartalomra figyelni, és gondolj bele, hogy nem muszály mindennek úgy lenni ahogy azt neked, vagy talán nekem tetszik.


Szép napot kívánok


Katy

2014. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!