Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legnagyobb szekta a...

Melyik a legnagyobb szekta a világon?

Figyelt kérdés
Ugye nem leszek kirekesztő senkivel szemben, ha csak annyit kérek: kultúrált beszélgetést szeretnék, köszike!
2008. júl. 26. 01:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem tesz valójában se nagyobbá se kisebbé, ha leszektázzák. Ha a kérdező számára fontos, hogy a katolikusokat szektaként bélyegezzék meg, ám legyen. Bizonyára a jószándék vezérli.

Én római katolikus vagyok, és vállalom a hitem "szektásként" is.

2008. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nekem őszintén nem az volt a célom, hogy megbélyegezzek valakiket.


Csak azért írtam ezeket, hogy tisztább képünk legyen arról, amiről oly sokan (tapasztalat) részinformációkkal, féligazságokkal, vagy téves állításokkal rendelkeznek.


Ez kicsit hozzájárulhat ahhoz is, hogy alázatosabb módon szemléljük egymás hitét, egyházát.

Mert szép dolog, ha büszke valaki a hazájára, vagy a vallására, de a kereszténység nem elsősorban erről szól.

Nem erről kellene, hogy szóljon.


Ha pontosabb ismeretünk van a hiteles vallástörténelemről,

talán türelmesebbek leszünk más hitű emberekkel szemben is, és nem "királykodunk" a gondolattal, miszerint a nagyobb, az igazabb!

Vagy esetleg a legnagyobb a legigazabb!

2008. júl. 28. 20:15
 13/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy tapasztalatból képzett általánosítás, de nem tudok vele egyetérteni. Mert ugyanezzel a logikával az én tapasztalatom azt mondatná, hogy az újabb gyülekezetek "királykodnak", és minél újabbak, annál igazabbnak hiszik magukat. Nem olyan rég a Nyugati aluljáróban szóba elegyedtem egy számomra addig ismeretlen nevű gyülekezet (direkt nem reklámozom a nevüket) prominensebb tagjával. Épp ott térítettek. Sajnos a beszélgetésünk abból állt, hogy gyakorlatilag lesátánozta az Egyházat, amihez tartozom, és igaznak a sajátját állította elém. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem egyháza, gyülekezetje válogatja, hogy ki milyen gőgös, vagy alázatos, mert a gonosz nem válogat a felekezetek között, és kibékíthetetlen ellentéteket szít. Ha valóban (mint egyének) éljük a szeretet cselekedeteket és az alázatot, nem lesz ilyen sikeres a "szétdobáló".
2008. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Én testvéremnek tartok mindenkit, aki a bizalmát Krisztus áldozata miatt a mennyei Atyánkba veti. Így többek között (de nem kizárólag) a római és görög katolikusokat, az ortodoxokat, az evangélikusokat, a reformátusokat, a baptistákat, a metodistákat, az adventistákat, a pünkösdistákat, a Hit Gyüliseket, a nazarénusokat, és egy csomó kisebb egyház tagjait is, olyanokat is, akiknek az egyházát a mérete miatt gyakrabban leszektázzák, mint az enyémet.


Szívemből szólt az előző hozzászóló!


Dicsőség a meghalt és feltámadott Úr Jézus Krisztusnak tesókáim!

2008. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ti félreértettetek!


Én szerintem nincs azzal alapból semmi baj, ha valamely egyház tagja igaznak hiszi az egyháza tanításait, ha ezt bizonyítani is tudja mondjuk pont a bibliából, ahonnan kellene.

Pl. erre az első századi keresztények. Nem velük volt a baj ott sem, mégis üldözték őket!


De attól még, hogy kitartottak olyan keresztényi alapelvekben, amiket ma egyértelműen destruktívnak állítanak, ők Isten szolgái voltak, igen, ők még azok voltak!


Ha egy tudós, aki komoly felfedezés előtt áll, vagy ezt a célt el akarja érni, szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy higgyen abban, hogy neki igaza van (akár az összes többivel szemben is!), és tartson ki annak védelmezésében.

Ehhez persze nem kell tudósnak lenni, az élet minden területére igaz ez.


Szomorú, hogy manapság már azoknak kell mentegetőzni, akik kitartanak az igazuk mellett, főleg akkor, ha tényleg igazuk van!

Ma már a "relatív" igazság homályában könnyen 'lefanatikusozzák', lebigottozzák az embert, és az a "nyerő", aki meg van győződve, hogy nics meggyőződve semmiről!


Én nem állítottam fel rangsort a csoportok között.

Csak és kizárólag arra a nem elhanyagolható tendenciára akartam rámutatni, miszerint nem kell szentenciának venni, hogy a nagyobbak igazabbak.


Ebből számomra legalábbis nem következik az, hogy a kissebbek igazabbak.

Azt mindenki önmaga döntse el a saját egyéni vizsgálódásaiból, mit tart igaznak, elfogadhatónak.


E kutatásban fontos szerepe van annak, hogy őszintén vizsgáljuk meg a külömböző irányzatok eredetét, célját stb., és ne hamis alapokból induljunk ki.

2008. júl. 29. 21:05
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
A keszténység összes ága és alága a legnagyobb szekta és egyben a legnagyobb üzleti fogás is.
2008. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Meg kell nezni mit cselekedtek a korai keresztenyek(biblia ir roluk)es azokat muvelni!a tobbi egyh. Ami azutan alakultak mar csavartak az evangeliumon pl: rom.kat.szekta es pont ezert sem jo az okumenizmus mert az ige szerint el kell hajolni mindazoktol akik meghamisitjak az iget!
2012. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!